Προς το περιεχόμενο

Κόκκινα γράμματα για τις αγγελίες


gdevelek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Και φυσικά στη δική σου λογική συνέπεια, απομένει το τρελό, το πονηρό ή απλά το ανεξήγητο.

 

Αποκάλυψες αλλη μια συνωμοσία κατα των αναξιοπαθούντων!

 

Δεν θα ξανασχοληθώ μαζί σου στο θέμα.

Είπα ήδη "ευχαριστώ για την πρόταση".

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

@Zuperfunk, ο πλανητης μας ειναι γεματος απο εξαπατημενους εξυπνους. Το "εξυπνο πουλι απο τη μυτη πιανεται" προφανως δεν το εχεις ακουσει.

 

 

Ασφαλως και το εχω ακουσει  για αυτο και εφιστω  την προσοχη στα ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ .

 

Παντως το να μη γνωριζει καποιος στην εποχη μας τα Nigerian Scams μου φαινεται πολυ περιεργο.

 

Ακομα και να μη τα γνωριζει ομως η ΑΠΛΗ λογικη οτι ΚΑΝΕΝΑΣ κατοικος ΔΥΤΙΚΗΣ χωρας δεν θα αγοραζε απο την ΕΛΛΑΔΑ μια μεταχειρισμενη  ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΚΙΘΑΡΑ (ή μουσικο οργανο) αρκει.Δεν ειναι δα και η ΜΕΚΚΑ των μεταχειρισμενων μουσικων οργανων η Ελλαδα.

 

Εγώ την έπαθα και γύρισα στο σπίτι μου (νοιζ) για βοήθεια.Στο σπίτι μου στο οποίο ενώ ποτέ δεν το έχω επιβαρύνει και δεν του έχω κάνει κανένα κακό,αυτό μου κλείνει την πόρτα και μου κουνάει το δάκτυλο.Και έτσι ασπρόμαυρο που είναι,μου θυμίζει Αμερικάνικη αρρωστημένη ταινία του 50.

 

Πολυ...δραματικο και συγκινητικο το ποστ σου αλλα δεν εισαι ουτε ο πρωτος,ουτε ο τελευταιος που εξαπατηθηκε με Nigerian Scam,στο δικο σου thread κανεις δεν σε κατηγορησε,εμεις σε ΑΥΤΟ το thread δεν συζηταμε την περιπτωση σου,συζηταμε αν η υπαρχουσα προειδοποιηση  του ΝΟΙΖ  για απατεωνες "επαρκει" ή οχι.

 

Κανείς δεν θα πρέπει να περιμένει πελάτη εκτός του forum λοιπόν.

 

ΑΚΡΙΒΩΣ ,γιατι σου φαινεται περιεργο?Ακομα και στην ΧΕ ετσι λειτουργει το συστημα (μονο οσοι γραφτουν ΧΩΡΙΣ ΛΕΦΤΑ,οπως και στο ΝΟΙΖ ,μπορουν να δουν τα στοιχεια επικοινωνιας των πωλητων)

 

Σε ΚΑΝΕΝΑ φορουμ του εξωτερικου που υπαρχουν αγγελιες δεν εχω δει ουτε ΕΝΑΝ πωλητη να βαζει τα προσωπικα του στοιχεια στις ΑΓΓΕΛΙΕΣ.Ολα γινονται μεσω π.μ.

 

Αλλωστε οι αγγελιες του φορουμ ΕΙΝΑΙ μονο για τα μελη του φορουμ. Κατα τη γνωμη μου θα επρεπε να ειναι οπως αυτες του μεγαλυτερου gear forum του πλανητη (Gearpage) οπου μονο τα εγγεγραμμενα μελη μπορουν ακομα και να τις ΔΟΥΝΕ.  

 

και θα πρέπει να ανεβάζουμε ανεδέστατες αγγελίες του τύπου "Όποιος θέλει,τηλέφωνο για πληροφορίες

 

δεν χρειαζεται καν να το γραψεις αυτο,αλλα και να το γραψεις δεν βλεπω γιατι ειναι...ανεδεστατο...

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φυσικά στη δική σου λογική συνέπεια, απομένει το τρελό, το πονηρό ή απλά το ανεξήγητο.

 

Αποκάλυψες αλλη μια συνωμοσία κατα των αναξιοπαθούντων!

 

Δεν θα ξανασχοληθώ μαζί σου στο θέμα.

Είπα ήδη "ευχαριστώ για την πρόταση".

 

Πρώτα και κύρια, ΚΑΙ ΠΑΛΙ δεν απαντάς στο ερώτημα. Και ούτε θα απαντήσεις ποτέ αφού δεν θα ξανασχοληθείς. Μαγκιά σου.

 

Τώρα, στην εξήγηση που έδωσε ο Ray, δεν υπάρχει τίποτε "το τρελό, το πονηρό ή απλά το ανεξήγητο". Υπάρχει, σίγουρα, το "ωφελιμιστικό". Αυτός είναι εξάλλου και ο λόγος που η εξήγηση αυτή φαίνεται ιδιαίτερα πειστική.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ στηρίζω την πρόταση για τα κόκκινα γράμματα. Δε μου φαίνεται ότι αφαιρεί αισθητικά από την πρώτη σελίδα, και πιθανότατα θα προστάτευε καλύτερα πολλούς ανυψοψίαστους αγοραπωλητές.

 

Φυσικά είναι στην ευχέρεια των διαχειριστών, που αφιερώνουν τόσο χρόνο για να κρατούν λειτουργικό το σάιτ, και αν δε θέλουν, θα υπάρχει λόγος.

 

Στο εξαπατημένο φίλο (καλή τύχη μαν) προτείνω να μην πικραίνεται γιατί κι εγώ εκτιμώ ότι το παρόν thread ξεκίνησε με αφορμή (άλλη μια) εξαπάτηση και δεν έχει πλέον σχέση με το δικό του πρόβλημα ή τη βοήθεια που ζήτησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πατάνε ακόμα άνθρωποι έτσι, ε; :-X

 

Όπως και να'χει, παραθέτω από γνωστό site το δικό του σύστημα. Ίσως, όντας ένα τσικ πιο διακριτικό και μόνο εντός της εκάστοτε αγγελίας, είναι πιο βολικό για όλες τις πλυρές κάτι τέτοιο.

 

car.thumb.png.46677eeb7847a59039f68fae02acf163.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να διευκολυνω την συζητηση @ Χ-minor αυτο το site πουλαει μοτοσυκλετες μονο η και αυτοκινητα ; Αν ειναι ετσι νομιζω οτι ειναι ''υποχρεωμενος '' μιας και προκειται για την ζωη του αναβατη η συνεπιβατη κλπ.Αλλα τα μετρα και σταθμα στο συγκεκριμενο αντικειμενο!

Παντως καλο ειναι που το ανεβασες.

@gdevelec :ηρεμα ρε συ εισαι παλιος εδω μεσα και ξερεις τις κακοτοπιες 8) τι επαθες σημερα ;

@Superfunk :+1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@gdevelek ετσι οπως τα γραφεις ειναι σα να λες οτι το κανει επιτηδες ο yameth γιατι θελει να εξαπατηθουν οι πωλητες και να δυσφημιζεται το σαητ του. Σου φαινεται λογικο αυτο? Δε φταιει παντα αυτος που παρεχει το μεσο αλλα και οι χρηστες του.

Αν εσυ πιεις τα αντερα σου και μετα μπεις μεσα στο Ford π.χ. και σκοτωσεις κανα δυο θα πρεπει να ζητησουμε εξηγησεις απο την εταιρια γιατι δε γραφει μεσα στο αμαξι με μεγαλα κοκκινα γραμματα " μην πινετε πριν οδηγησετε" ? 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να διευκολυνω την συζητηση @ Χ-minor αυτο το site πουλαει μοτοσυκλετες μονο η και αυτοκινητα ; Αν ειναι ετσι νομιζω οτι ειναι ''υποχρεωμενος '' μιας και προκειται για την ζωη του αναβατη η συνεπιβατη κλπ.

Το ίδιο και οι κακογειωμένοι ενισχυτές.

Και οι κιθάρες που δεν είναι φέντερ.

 

Είναι σοβαρή η κουβέντα τώρα;

Πόσο bold, τι θέση και τι χρώμα θα πρέπει να έχει η υπάρχουσα προειδοποίηση σε ένα  εκτός noiz site για δωρεάν αγγελίες;

 

Καλή τη θελήσει (δε νομίζω ότι υπάρχει νομική υποχρέωση/ευθύνη ), ο admin το βαλε. Αν δεν το κανε και σε σύστημα μπραϊγ για τυφλούς ή και σε δυο τρεις γλώσσες να καταλαβαίνουν και οι ξένοι (για να μην είμαστε και ρατσιστές) δεν θα του βάλουμε και γκάζια.

 

Μπορεί να το βάλει σε bold αλλά νομίζω ότι οι al6sjackson του ντουνιά πάλι θα την πατήσουν σαν ασπρόμαυρη ταινία ιταλικού νεορεαλισμού.

 

al6sjackson πόσα σπυριά έχεις τελικά;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πάντως ιστοσελίδα που έχει για τίτλο

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ

δε θα με εμπνεύσει να την εμπιστευτώ...  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ιστοσελίδα που έχει για τίτλο

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ

δε θα με εμπνεύσει να την εμπιστευτώ...  :P

Καλα, για σενα θα το προγραμματισουμε να σου δειχνει αυτο: ;D

 

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟN ΣΚΥΛΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου