Προς το περιεχόμενο

Ampeg V4B Classic Series by SLM


Neurotic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, Έχει κανένας τον συγκεκριμένο ενισχυτή; Ή τουλάχιστον έχει τύχει να τον αναζητήσει κανένας;

 

Έπεσε πρόσφατα ένας στα χέρια μου και ψάχνω να δω πόσο περίπου κοστίζει. Έχει κανείς καμία ιδέα;

 

Δυστυχώς στο ebay δεν έχω βρει κάτι μέχρι στιγμής. Μόνο από κάποια αμερικάνικα forums όπου τα αντίστοιχα θέματα ήταν σχεδον δεκαετίας!

 

Προσοχή ο συγκεκριμένος είναι ο V4B που κυκλοφόρησε κάποια χρονιά από την Ampeg αλλά ήταν κατασκευασμένος από την SLM electronics. Παραθέτω και φωτογραφία που βρήκα για να είμαι πιο συγκεκριμένος.

 

Thanks!

110147876844-1.jpg.107a84136f4cda9f549ccc20345f8254.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

500-600 ευρω μια χαρα μου φαινονται,ειναι απο τα καλυτερα reissue του κλασσικου VB4 των 70s & οι Ampeg των 90s (SLM) ειναι πιο καλοφτιαγμενοι απο τους επομενους.  

 

Εχει εναν ο Παντελης απο τα ΚΡΙΝΑ και ειναι πραγματικο σκυλι 20 χρονια τωρα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks για την απάντηση.

 

Κι εγώ για κάπου εκεί βρήκα από κάποια forums. 500$ για την ακρίβεια, αλλά συνήθως ανέφεραν όλοι ότι είναι σε τέλεια κατάσταση, κλπ. Anyway...

 

Ο συκγκεκριμένος μάλλον χρειάζεται κάποιο service και υποθέτω και νεες λυχνίες γιατί είναι αρκετααα παλιός. Θα το μαθω στα σίγουρα όταν θα κάτσω να ασχοληθώ μαζί του σοβαρά!

 

Από αυτά που διάβασα μπορώ να πω ότι συμφωνώ μαζί σου. Πολλοί λένε ότι είναι από τα καλύτερα reissue του κλασσικού V4B.

 

Μάλλον δεν την γλιτώνω... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου