Προς το περιεχόμενο

Αναδιπλωμένο κοντραμπάσο- Chadwick Folding Bass


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Όταν μου το είπαν, δεν το πίστεψα. Μόλις το είδα, μου έπεσε το σαγόνι.

 

Το απόλυτο mobility για τους κοντραμπασίστες, ακούει στο όνομα Chadwick Folding Bass.

 

Η τιμή του απ' ότι μαθαίνω πάει γύρω στα 4.000$.

 

 

ΥΓ: THEOD σου βάζω ιδέες  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

IKEA... ;D

 

Όχι και ΙΚΕΑ βρε φίλος. Ο τύπος έκανε δουλειά λαίμαι... Και το άκουσα σε άλλο clip, δάκτυλα/ δοξάρι, και ακουγόταν καλά.

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω βρε Τέρυ, μου φαίνεται too much trouble για να κερδίσεις μόνο το μήκος του μπράτσου. Αν τό 'κανε να χωράει σε θήκη βιολιού, μάλιστα! ;D

 

Θα μου πεις βέβαια, έχεις δοκιμάσει να βάλεις κοντραμπάσο σε ένα μικρό/μέτριο αυτοκίνητο; Ομολογώ πως όχι... :)

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Θα μου πεις βέβαια, έχεις δοκιμάσει να βάλεις κοντραμπάσο σε ένα μικρό/μέτριο αυτοκίνητο; Ομολογώ πως όχι... :)

 

Έχω δει τύπο να το κάνει και ήταν εμπειρία  ;D

 

Πάντως, λογικά τα κιλά είναι ίδια, με ένα κανονικό. Όμως το να γλυτώνεις σχεδόν ένα μέτρο μήκος, είναι ζούπερ.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμήθηκα τώρα, σε κάτι low volume πρόβες που κάναμε παλιά σε διαμέρισμα, ο κοντραμπασίστας έστελνε το θηρίο με το (τριών ατόμων) ασανσέρ και αυτός ανέβαινε απ' τις σκάλες! Υποθέτω μάλιστα ότι αυτός ήταν κι ο ουσιαστικός λόγος που έφυγε απ' την μπάντα! ;D

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

υπαρχουν ηδη αρκετες πιο απλες πατεντες με μικρα σπαστα κοντραμπασα, η με κανονικου μεγεθους οπου απλα το μπρατσο διπλωνει χωρις να χρειαζεται να φτιαχνεις το οργανο απ την αρχη καθε φορα, αλλα αυτος ειναι μαλλον ο πιο δημοφιλης, κατι θα λεει αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου