Προς το περιεχόμενο

None Other Than The Common Plague (SpyrosCh)


SpyrosCh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως πάντα σε πολύ υψηλά επίπεδα. Στο απαλό του μέρος με θύμισες Νιλ Γιανγκ.

  Είσαι από τους ελάχιστους εδώ μέσα που βγάζουν σπουδαία πράγματα, μακάρι να είχες μια μπάντα να κάνεις και κανά λάιβ, μακάρι η δουλειά σου να γνωρίσει και αναγνώριση παραέξω, γιατί το αξίζεις.

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ξεκινάμε.

 

Καταρχήν να σημειώσω ότι το ονοματάκι μου είναι στο CD οπότε νιώθω μία υποχρέωση την οποία πρέπει να βγάλω κάπως... (ΝΟΤ)

 

Κατα δεύτερον υπάρχουν τόσα πολλά να πει κανείς για αυτό το (νέο) πόνημα του Σπύρου που δεν έχω κουράγιο να το προσπαθήσω, αλλά τέλος πάντων.

 

Το ζήτημα είναι πως:

1. Το CD με το βιβλίο είναι καταπληκτικά.

2. Η μουσική είναι εξαιρετικά σκοτεινή, σε σημείο που με ανησυχεί, αλλά τέλος πάντων.

3. Ο Σπύρος έχει ξεφύγει από ότιδήποτε απλό πλέον. Ξέφυγε και από τις prog επιρροές του προηγούμενου δίσκου.

 

Το βίντεο τώρα, είναι ακριβώς αυτό που περίμενα, αν και θα ήλπιζα καλύτερη "φωτογραφία" (έτσι για να είμαι αυστηρός). Η φωνή, ειδικά, ρε παιδί μου... με αφήνει... άφωνο (pun intended).

 

Για προώθηση, κλπ, δε ξέρω τι να προτείνω καθώς δεν είναι ο τομέας μου, αλλά ελπίζω στα καλύτερα. Έτσι, ρε παιδί μου για να μπορούμε να πούμε ότι η Ελλάδα βγάζει και κάτι άλλο από λάδι, τζατζίκι και mousakas.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω να πω ότι και αυτή η δουλειά σου είναι το λιγότερο εξαιρετική από όλες τις απόψεις. Παρόλο που όπως έχω ξαναπεί το ύφος δεν είναι του γούστου μου, πάντα βρίσκω κάτι να με τραβάει. Εδώ φτιάχνεις ένα εφιαλτικό ηχητικό τοπίο, τόσο προσεγμένο και πρωτογενές που η ακρόαση γίνεται σχεδόν αγχωτική.

 

Το ύφος είναι δύσκολο από εμπορικής άποψης και φαντάζομαι radio unfriendly. Παρόλα αυτά, θα το έβρισκα απολύτως λογικό αν και αυτή η δουλειά σου αλλά και οι προηγούμενες, ξεπερνούσαν τα σύνορα της χώρας και ακούγονταν σε κλίμακα ηπείρου τουλάχιστον.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα σου ξαναπω το ιδιο πραγμα που σου ειχα πει και πριν μερικα χρονια:

 

Eιναι ΤΡΑΓΙΚΟ  ενας καλλιτεχνης του δικου σου επιπεδου να ζει και εργαζεται στην Ελλαδα.

 

ΣΗΚΩ και ΦΥΓΕ...σε καποια χωρα του πολιτισμενου δυτικου κοσμου ,ακομα δεν ειναι αργα,δεν υπαρχει περιπτωση να μη ΔΙΑΠΡΕΨΕΙΣ αν το τολμησεις.

 

 

Δυστυχως η μουσικη σου στη χωρα μας μου θυμιζει Ferrari που προσπαθει να ανεβει σε κατσαβραχα....ή αντικαπνιστη που προσπαθει να βρει ακαπνη ταβερνα στην Ελληνικη επαρχια...για να δειπνησει ;D ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά pipityri, fusion, Νικόλα+SF(χρόνια πολλά για προχτές!) που τα παραλέτε, Σπύρο, otto, darshan, τι να πω, ευχαριστώ.

SF, εν μέρει συμφωνώ, ποτέ μη λες ποτέ αλλά θέλει άντερα πολλά να ξεριζωθείς. Κιέχω ευαίσθητο στομάχι ο καημένος :)

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου