Προς το περιεχόμενο

Windows Laptop max 1000e


Vasmar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους ! Ντροπή μου που ανοίγω αυτό το θέμα όντας 4ο έτος ηλεκτρολόγος μηχανικός,αλλά με κέρδισε η μουσική και έχω απομακρυνθεί από τη ραγδαία εξέλιξη των υπολογιστώνε .  ;D

Μπαίνω κατευθείαν στο ψητό. Είμαι 11 χρόνια με ένα desktop turbo x με pentium 4 3.4Ghz ,2 gb rab,windows xp.Δεν το συζητώ για hd video προβολή/rendering/οτιδήποτε ,που δεν το διανοούμαι καν να το επιχειρήσω .Πλεον δεν μπορώ να γράψω τη μουσική μου με αυτό το pc και θέλω να πάρω καινούριο άμεσα. Δεν μπορώ να φορτώσω πάνω από ένα vst ,για να κάνω rec καινούριο track κάνω mute σχεδόν όλα τα προηγούμενα γιατί αλλιώς κολλάνε τα πάντα,έχω αρκετά waves plugins και κάνω αμανέδες για να τα φορτώσω κλπ κλπ κλπ. Εν ολίγοις δεν μιλάμε για πολυτέλειες, δεν μπορώ να γράψω μουσική .

Δουλεύω το samplitude της magix και κάρτα ήχου m audio fast track pro.

Θέλω laptop (το γιατί επιλέγω laptop μπορώ να το αναλύσω αν το ρωτήσει κάποιος),

με budget βαρια το χιλιάρικο.

i7 η i5 .

Ram να φαν κ οι κότες.

(μαλλον win7)

Καλό service στην ελλάδα.

 

Αν θεωρείτε ότι δεν εχω δώσει αρκετές πληροφορίες για τα specs ή για τη δουλειά που θέλω να κάνω,feel free to ask more !

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Ξεστραβώστε με :D

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω laptop (το γιατί επιλέγω laptop μπορώ να το αναλύσω αν το ρωτήσει κάποιος),

με budget βαρια το χιλιάρικο.

Ναι, αναλυσε μας αν θελεις γιατι θες να χαλασεις τα ωραια σου 1000€ σε ενα laptop. Σε ρωταω γιατι οι 99 στους 100 που ξερω οτι εχουν laptop, δεν το κουνανε ουτε απο το γραφειο τους στο διπλανο δωματιο. Ενας κολλητος μαλιστα μου ειχε πει το απιστευτο, οταν του ειπα ενα βραδυ πριν κατι χρονια να φερει το laptop στο σπιτι μου: "που να το κουβαλαω τωρα..." ;D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αναλυσε μας αν θελεις γιατι θες να χαλασεις τα ωραια σου 1000€ σε ενα laptop. Σε ρωταω γιατι οι 99 στους 100 που ξερω οτι εχουν laptop, δεν το κουνανε ουτε απο το γραφειο τους στο διπλανο δωματιο. Ενας κολλητος μαλιστα μου ειχε πει το απιστευτο, οταν του ειπα ενα βραδυ πριν κατι χρονια να φερει το laptop στο σπιτι μου: "που να το κουβαλαω τωρα..." ;D ;D

 

Γιατί το laptop το παίρνεις μαζί και όταν εκδράμεις και μπορείς να εξασκηθείς εις τας εξοχάς και με την ησυχία σου με τις ασκήσεις-συνοδείες που σου έχει δώσει ο δάσκαλος  ;D

Δεν είμεθα όλοι καναπεδάτοι  ;D

Ποιός σκότωσε τον Tesla?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε ενα τετοιο να ησυχασεις ασε τα παραθυρια....

 

 

μαλλον σου διεφυγε αυτο απο το original post

 

Δουλεύω το samplitude της magix

 

Dear Samplitude Users,

 

 

 

Due to our planned product strategy and changes in the market environment, we have decided to discontinue the development of the Samplitude Mac version.

 

We are aware that this decision will certainly inconvenience our customers who have been anxiously awaiting the Mac version and for this we apologize. Your patience and understanding with regard to this new strategic direction is greatly appreciated.

 

We will of course continue to offer the best possible support with new functions and products while we focus on our core specialization in developing audio production software for the PC platform. This means that we will be dedicating our efforts mainly to the development of Samplitude Pro X2, Sequoia Broadcast and other interesting new applications.

 

We hope that our efforts in delivering top-quality products will lead to the continued satisfaction and loyalty of our customer base.

 

We thank you again for your patience and understanding.

 

With best regards,

 

Your MAGIX Pro Audio Product Management Team

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το laptop το παίρνεις μαζί και όταν εκδράμεις και μπορείς να εξασκηθείς εις τας εξοχάς και με την ησυχία σου με τις ασκήσεις-συνοδείες που σου έχει δώσει ο δάσκαλος  ;D

Δεν είμεθα όλοι καναπεδάτοι  ;D

Χαιρω πολυ, αλλα....Αυτο το κανει το 1% που εγραψα παραπανω, προφανως εσυ ανηκεις μεσα σ'αυτο το ποσοστο, αλλα η πλειοψηφια των χρηστων laptop ειναι σαν τον φιλο μου που εγραψα παραπανω, "που να το κουβαλαω τωρα..." Το αγοραζουν γιατι ειναι μικρο, "μουρατο" και φορητο, αλλα συντομα ξεχνανε τον τριτο λογο. Ετσι, μενουν με ενα πανακριβο_γι αυτα που προσφερει_υπολογιστη που κανει χρεη desktop, και μετα κλαιγονται γιατι τους κολλαει, τους ζεσταινεται και δεν τους τρεχει κατι "βαρυτερο" απ'το Pacman. ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο μια γρηγορη ματια στο eshop τα δυο παρακατω laptops που ειναι μεσα στο budget σου. Και τα δυο με i7, 8GB και 16GB RAM αντιστοιχα. Μαλλον αυτα τα δυο θα τα βρεις και φτηνοτερα αν ριξεις ενα ματι στο Skroutz.

 

www.e-shop.gr/laptop-toshiba-satellite-l50-c-18z-156-fhd-intel-core-i7-5500u-8gb-1tb-nvidia-930m-2gb-win-81-p-PER.910764

 

www.e-shop.gr/laptop-lenovo-z70-80-80fg006jbm-173-fhd-intel-core-i7-5500u-16gb-1tb-nvidia-gf-gt840m-4gb-win-8-p-PER.910512

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις αποφασίσει και είσαι ανένδοτος στο θέμα laptop για desktop replacement σου προτείνω με τόσα λεφτά να κοιτάξεις να πάρεις κάτι με intel i7 4710 και πάνω και ας έχει 8gb ram (αρκεί να έιναι σε ενα dimm ωστε να μπορείς να αναβαθμίσεις αργοτερα αν θες σε 16).

Και μια μεγαλύτερη κ πιο ξεκούραστη οθόνη 17.3" για χρήση audio σίγουρα θα ήταν προτιμότερη από την 15άρα (άν σκοπεύεις να χρησιμοποιείς την δικιά του κ όχι εξωτερική)

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου