Προς το περιεχόμενο

Ποιός μαγνήτης μαζί με VINTAGE P-BASS PICKUP ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γειά σας έχω ενα μπασακι της cort (όταν το αγόρασα ήταν active)σε κάποια φάση πήγα να το αναβαθμίσω , δεν ταίριαξαν οι μαγνήτες παιδεύτηκα αρκετα και το παράτησα σε μια γωνία.. σήμερα λοιπόν σκέφτομαι να το φτιάξω μέχρι να πάρω ενα καλύτερο όργανο.

 

Οι μαγνήτες είναι οι εξής

 

FENDER VINTAGE P-BASS PICKUP & SEYMOUR DUNCAN SJB-3B BK , δυστηχώς αυτοί οι 2 μαγνήτες δεν ταιριάζουν και δεν μπόρεσα να τους κάνω να παίξουν σωστα (τώρα θα μου πείτε που κολλάει ο ένας σε σχέση με τον άλλον διαφορετικό output.. μικρός και ανόητος..  ;D )  θέλω να πουλήσω τον sjb και να συνδιάσω εναν j που θα μου προτείνετε απο ήχο θελω κλασικό percecion για ροκ .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Παίξε με το ύψος των μαγνητών και την ένταση για να τα φέρεις στα ίσια. Μπορείς να πειραματιστείς και με κάνα ποτενσιόμετρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να πουλήσω τον sjb και να συνδιάσω εναν j που θα μου προτείνετε απο ήχο θελω κλασικό percecion για ροκ .

Αν θέλεις ήχο κλασικού precision, τι τον θες τον bridge μαγνήτη; Μήπως δεν σου χρειάζεται καθόλου και τζάμπα θα μπεις σε έξοδα;

+1

 

Από την άλλη, προσωπικά είμαι υπέρμαχος του PJ επειδή ενίοτε ο P από μόνος του, δεν με καλύπτει ηχητικά.

Θέλεις ιδιαίτερα specs; Τον θέλεις noiseless; Mην ξεχνάς ότι αν δεν είναι δεν θα κάνει hum cancelation (με τον P) ακόμα και αν τους έχεις και τους δύο ανοιχτούς. Άλλους δεν τους πειράζει, άλλους τους ενοχλεί

Τι όριο οικονομικό έχεις;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου