Προς το περιεχόμενο

Mesa boogie mark III blue stripe combo - Metallica medley


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σουπερ το πρωτο. Ουτε οι ιδιοι δεν ξαναβγαζουν τετοιο ηχο  ;D

Το δευτερο αρκετα ξυστο για τα γουστα μου.

 

Τα clean δικα σου?

Σε τι εντασεις γραφεις?

Δεν σε διωξανε απο το σπιτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φανταζομαι απο κοντα ακουγεται ακομα καλυτερο ε? :D

Μην εισαι σιγουρος γιαυτο.

Μη ξεχνας οτι γραφει με sm57 κολλητα. Χωρο δεν πιανει. Αν ειναι χαλια ο χωρος μπορει να ειναι χαλια και ο ηχος, ή τουλαχιστον διαφορετικος απο αυτον που ακουγεται στην ηχογραφηση.

Το εχω "παθει".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σουπερ το πρωτο. Ουτε οι ιδιοι δεν ξαναβγαζουν τετοιο ηχο  ;D

Το δευτερο αρκετα ξυστο για τα γουστα μου.

 

Τα clean δικα σου?

Σε τι εντασεις γραφεις?

Δεν σε διωξανε απο το σπιτι?

Μολις γυρισα απο δουλεια! Λοιπον, χρησιμοποιησα 3 κιθαρες με διαφορετικες τοποθετησεις μικροφωνου και γι αυτο νομιζω οτι δινει την εντυπωση οτι ειναι πολυ δυνατα ο ηχος. Επισης χρησιμοποιω ενα υπεροχο rocktron pro q με hash, bass, presence, middle , output - cutter / booster και ειναι αρκετα χρησιμο γιατι μπορω να δυναμωσω τα master στον mark χωρις να με διωξουν απο το σπιτι αφου εχω χαμηλωσει το output απο το rocktron. Το πρωτο μερος απο το wherever I may roam δεν ειναι δικο μου φυσικα! Επισης προς το τελος μπαινει ενα κομματι πριν το κοψω που δεν ειναι δικο μου. Χρησιμοιησα τα master tracks vocals + guitars για να μπορεσω να δουλεψω πανω σε αυτα και αφου εγραψα τις 3 κιθαρες μου αφαιρεσα το μαστερ τρακ με τισ κιθαρες. Ο,τι εχει μεινει ειναι οι δικες μου μαζι με το vocal track. Αυτο που θελω να κανω στη συνεχεια ειναι να βρω ενα αξιολογο 2ο μικροφωνο για να κανω blend....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο ηχο βγαζει το ατιμο! μπραβο για τη προσπαθεια! φανταζομαι απο κοντα ακουγεται ακομα καλυτερο ε? :D

Σε ευχαριστω πολυ! Σιγουρα ακουγεται διαφορετικα απο κοντα αλλα σκεψου οτι τωρα ακους 3 κιθαρες και οσο να ναι εχει πειρσσοτερο ογκο. Αν εισαι απο Αθηνα μπορεις να ερθεις απο κοντα εννοετιαι να το ακουσεισ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εισαι απο Αθηνα μπορεις να ερθεις απο κοντα εννοετιαι να το ακουσεισ!

 

Σε ευχαριστω για τη προσκληση, εισαι ωραιος! αλλα δεν μενω Αθηνα :( :P

 

 

 

 

 

*sÞea®head™³ '00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια.

Αρχισε να ψαχνεις μεσα στη μιξη τους ηχους (με backing track το πολυ πολυ ή με τα πολυκαναλα των metallica, αλλα με φωνη, η οποια καθοριζει πολλα στη μιξη των υπολοιπων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου