Προς το περιεχόμενο

Mesa Boogie Rect-o-Verb clip


wh0cares

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερες! Πριν λιγο καιρο ειχα την τιμη να ηχογραφησω ένα συντομο σολακι που εγραψα σε έναν rectoverb 50αρη, το οποιο ποσταρω εδω . Εχω δωσει σε attachment και το καναλι από τα μικροφωνα (sm57+condenser). Δεν υπαρχουν πεταλια ουτε post-EQ, μονο ένα ψηφιακο delay που μπηκε στη μιξη. Τσιτωμένα τα μεσαια στον ενισχυτή :D Η κιθαρα είναι μια modified strat που φοραει Dimarzio Air Norton στη neck θεση και Evo2 στη bridge.

 

Kριτικες για το παιξιμο/φραζαρισμα ευπρόσδεκτες :-)

 

Τι απίστευτος ενισχυτης! ;D

 

jam_solo_only.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα !

Αψογος ο παικτης !Και φρασεις και ηχαρα και ολοστρογγυλο, καθαρο παιξιμο !Και καπου στο 0.31 ακουστηκε κατι σαν "Surfing With The Alien" που με εφτιαξε !

Ποσταρε πιο συχνα ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την ακροαση και τα σχολια παιδια  :)

Ηταν η πρωτη φορα που εγραψα σε 'πραγματικο' ενισχυτή και σοκαριστηκα από το ποσο τερατωδης είναι η διαφορα με το guitar rig και αλλα ψηφιακα που χρησιμοποιώ αποκλειστικα στο σπιτι  :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αψογος. Παικτικά, ηχητικά και αυτοσχεδιαστικά.

 

Υ.Γ. Εκτός απο την Surfing with the Alien πινελιά, νομίζω ότι άκουσα αρκετο Steve Morse και μου άρεσε πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nestoras και Mpamps, ευχαριστω πολύ για το χρονο σας :)

 

Ο Steve Morse αποτελει τεραστια εμπνευση για μενα, τον μελεταω διεξοδικα τα τελευταια 2 χρονια. Χαιρομαι που φαινεται να βγαινει και ηχητικα στο παιξιμο μου πλεον, όπως σχολιασε ο φιλος mpamps  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παικταράς και ηχαρα, ευγε!

 

Highlights το surfing bend και τα sus riffs στα 1:06, 1:09.  :)

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως και σε ενα προηγουμενο που ειχες βαλει,φαινεται οτι εχεις μελετησει πολυ Morse.

Kαι παλι εισαι εξαιρετος,μπραβο φιλτατε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου