Προς το περιεχόμενο

Τί όργανο να πάρω για live;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

casio-casiotone-mt-65-865186.jpg

Ναι VangelisV, το παραπανω Casio επρεπε να εχει ο τυπος στο βιντεο για να παιζει τα καψουρο-κλαρινο-σολα του. Αλλα Οχι, ηθελε να σκασει €3500 για ενα Kronos. ;D Πως θα το παιζει μουρη μετα στην πλατεια του χωριου? ;D

Α ρε κατακαημενα Kronos σε τι χερια πατε και πεφτετε...eyeroll.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κάποιος να μας πεί πόση ώρα παίρνει να φορτώσουν δείγματα συνολικά 64Mb μεγέθους όργανα όπως τα motif classic, triton le;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

Τί θα προτείνατε σε αυτόν τον παπούκα να πάρει ώς πρώτο και μοναδικό όργανο για μπαντικές παιξιές μιας και σαν παπούς δεν θα έχει δυνάμεις να κουβαλάει πολλά και βαριά όργανα.

 

 

 

Το έχεις απαντήσει μόνος σου...  ;D

 

Το πιο ελαφρύ  8)

 

Στην προηγούμενη πρόβα μας, είχα πάρει μαζί το πεντάχορδο το Odyssey που έχω. Πούπουλο... το πιο ελαφρύ μου μπάσο. Του έχω αλλάξει μαγνήτες, από active το έκανα passive, jazz στιλ μαγνήτες, το έφερα στα γούστα μου- όσο αυτό ήταν δυνατόν.

 

Γυρνάω και λέω στον πληκτρά μας: Χάνεις λίγο σε ήχο (δεν ακούγεται 100% σαν jazz bass), αλλά ρε παιδί μου, είναι πανάλαφρο. Χάνεις λίγο σε ήχο, αλλά κερδίζεις σε κιλά.

 

Ένευσε συγκαταβατικά  ;)  (έχει λιώσει στο κουβάλα και αυτός με την σειρά του προσπαθεί να ελαφρύνει τα... βάρη).

 

Δεν ξέρω φίλος axtarmas τι ηλικίας είσαι, αλλά όσο μεγαλώνουμε η ευκολία στο mobility είναι καθοριστικής σημασίας για τις επιλογές μας  ;D 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... το πιο ελαφρύ μου μπάσο.

 

Μην μου το θυμίζεις, θέλω να μάθω και μπάσοοοοοοο.

 

Δεν ξέρω φίλος axtarmas τι ηλικίας είσαι, αλλά όσο μεγαλώνουμε η ευκολία στο mobility είναι καθοριστικής σημασίας για τις επιλογές μας  ;D 

 

Διανύω την 4η δεκαετία μου σε αυτόν τον άπονο κόσμο. :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιπου 5 λεπτα στο Motif classic. Στο KorK δεν ξερω... :P

 

Να υποθέσω ότι το έχεις δοκιμάσει ο ίδιος; Επίσης το συγκεκριμένο μοτιφ διαβάζει smart media κάρτες των 64Mb; Και τέλος 5 λεπτά κάνει να φορτώσει η ραμ από την smart media ή από εξωτερικό scsi μέσο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι το θες ρε μαστορα το sampler, μα βάση το sampler θα πάρεις όργανο?

 

υπάρχει επιλογή autoload που φορτώνει τα δείγματα αυτόματα στα πιο καινούργια (Triton Studio με σκληρό δίσκο 5Gb onboard, Extreme, m3 από στικάκι εξωτερικά πάλι θέλει 4-5 λεπτά ανάλογα τα μεγέθη στο triton classic με iomega zip θέλει κανα τέταρτο) ξεφεύγουμε στα λεφτά πολύ πάμε στο χελιάρικο...

 

αμα λαιμε για όργανα 400-600 ευρά πανε πάρε ένα krome έχεις και τα sample libraries από krome heaven από σκύλο μέχρι vangelis να κάτσεις να καίγεσαι πανάλαφρο με μηχανή hd-1 βγαίνει καισ ε κόκινο αμ λάχει ναούμε :P

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου