Προς το περιεχόμενο

Three sheets to the wind - hyperpanos


hyperpanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με την ευκαιρία της απόκτησης μιας ibanez 2400 wh prestige, η οποία με τα 24 τάστα ανοίγει νέους δρόμους και αφού βρήκα επιτέλους ένα καλό backing track, έγραψα το κομματάκι από τον προηγούμενο δίσκο του Joe.

Περιμένω απόψεις για τον ήχο της κιθάρας, η οποία είναι πανέμορφη παρεμπιπτόντως, καθώς και για το παίξιμο κ.λ.π.

Ελπίζω να σας αρέσει..... 

Three_Sheets_To_The_Wind_-_Joe_Satriani_cover_by_hyperpanos.mp3

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κορυφαιος!!

 

Και επιτελους και ένα backing που αξιζει. Εχουμε ιδιο γουστο, θα το επαιζα παρα πολύ κοντα με το υφος σου, μονη διαφορα στο 1:10 θα επαιζα 3-2-1 αντι να στεκομουν στο 3 (επιρροή Def Leppard).

 

Ο μπασος μαγνήτης χανει σε σχεση με μια κιθαρα που εχει λιγοτερα ταστα?

 

(Ερωτηση προς ολους, όταν ακουτε χαλκινα σας φαινεται σαν γιορτη ή μονο εμενα? :D)

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κορυφαιος!!

 

Και επιτελους και ένα backing που αξιζει. Εχουμε ιδιο γουστο, θα το επαιζα παρα πολύ κοντα με το υφος σου, μονη διαφορα στο 1:10 θα επαιζα 3-2-1 αντι να στεκομουν στο 3 (επιρροή Def Leppard).

 

Ο μπασος μαγνήτης χανει σε σχεση με μια κιθαρα που εχει λιγοτερα ταστα?

  Χαίρομαι πολύ που σου άρεσε, σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.

Ο μαγνήτης ευτυχώς είναι πολύ κοντά στην ποιότητα που είχε ο paf pro της js1000 που είχα και ο οποίος ήταν και από τα μεγαλύτερα πλεονεκτήματα της όσον αφορά τον τόνο της.

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια, γιατι πολλα ακουγονται πως με 24 ταστα χανεται το "sweet spot" του μπασου μαγνητη, κατι που ισχυει *μονο* για ανοιχτες χορδες παρεπιπτοντος.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια, γιατι πολλα ακουγονται πως με 24 ταστα χανεται το "sweet spot" του μπασου μαγνητη, κατι που ισχυει *μονο* για ανοιχτες χορδες παρεπιπτοντος.

Σε σύγκριση με μια rg550 που πήρα και αυτήν πρόσφατα, στην js 2400 ο μαγνήτης είναι πιο κοντά στο μπράτσο.

 

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κολλητα στο τελος της ταστιέρας σωστα? Παντως εγω ακολουθω τα αυτια μου, πολύ καλη κιθαρα και μαγνήτης και ασε τους συντηρητικούς να καταριονται τα 24 ταστα.  :)

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κολλητα στο τελος της ταστιέρας σωστα? Παντως εγω ακολουθω τα αυτια μου, πολύ καλη κιθαρα και μαγνήτης και ασε τους συντηρητικούς να καταριονται τα 24 ταστα.  :)

Η κιθάρα είναι κούκλα, εξάλλου εαν δεν θές δεν είναι ανάγκη να παίξεις στο 24ο τάστο  :P

Πάντως πέρα από την πλάκα, αυτό που εγώ διαπίστωσα είναι η μεγάλη ευκολία πρόσβασης χαμηλά ειδικά στο 22ο και η ευκολία στα σηκώματα.

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι λεπτομέρειες, πες μας αν είναι muscle car orange? ;D

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι λεπτομέρειες, πες μας αν είναι muscle car orange? ;D

Όχι η άσπρη είναι, η άλλη είναι ακριβή ακόμη, αλλά που θα πάει θα την κάνω και αυτή δική μου κάποια μέρα  ;D

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασπρη JS, ερωτας! Από τοτε που ειδα πρωτη φορα το βιντεο του Always. :)

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου