Προς το περιεχόμενο

Three sheets to the wind - hyperpanos


hyperpanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ωραίος Πάνο, ωραιότατο και ταιριαστό και το παίξιμο και ο ήχος.

 

Στην αρχή βλέποντας τον τίτλο νόμιζα ότι θα έκανες απόπειρα πάνω σε αυτό:

 

... και είπα από μέσα μου "αυτός δεν είναι ο hyperpanos που θυμάμαι". Αλλά με την περιγραφή σου κατευθείαν έσβησες την όποια απορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις δεν μπορει να παιξει Holdsworth, όπως και ο Holdsworth δεν μπορει να παιξει αυτά τα απλα που παιζουμε, karma.  ;D

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ, αν και υπάρχουν και οι εξαιρέσεις στα όρια του μαθηματικού λάθους... 3-4 άνθρωποι σε όλο τον πλανήτη δηλ, που εντέλει σχεδόν το καταφέρνουν, και απλά έχουν την ατυχία να έχουν έρθει δεύτεροι - π.χ. Tim Miller, Nico Stufano, Richard Hallebeek (όλοι με εμφανείς επιρροές από Holdsworth, αλλά πάρα πολύ αξιόλογοι και όχι μονοδιάστατοι οι μουσικά και παιχτικά, για αυτό τους αναφέρω). Πέραν αυτών υπάρχουν αρκετοί ακόμα που μπορείς να τους παραδεχθείς για ένα καλό transcription ενός χολντσγουορθικού σόλο μπροστά σε μια κάμερα, αλλά μέχρι εκεί. Δεν μπορούν να προσεγγίσουν το συνθετικό, αυτοσχεδιαστικό, τεχνικό, και ηχητικό μεγαλείο του Allan ούτε στο ελάχιστο, ενώ το χειρότερο είναι ότι πασχίζουν να βρουν κι ένα προσωπικό ύφος.

 

Πάντως Πάνο τώρα άκουσα και το προηγούμενο cover του Joe που έχεις κάνει... τον πας πολύ καλά γενικότερα τον καράφλα, δείγμα του πόσο το γουστάρεις και τον έχεις μελετήσει (και ότι το'χεις προφανώς). Εύχομαι να σε ακούσουμε και σε κάτι δικό σου σε αυτό το στυλ προσεχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο Πάνο, πολύ καλό! Μ'άρεσε που σε αυτό το κλίπ σου η κιθάρα ήταν μπροστά....ενθουσιασμός να το πω......; Για την συνένωσή σας, σας εύχομαι κι εγώ με την σειρά μου, κάθε ευτυχία και ότι ποθείτε να το βρείτε μπροστά σας  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνο ζηλεύω και για το παίξιμο και για την κιθάρα! :D

Πολύ ωραίο κομμάτι διάλεξες, από τα αγαπημένα μου αυτού του δίσκου, και το απέδωσες πάρα πολύ καλά. Ο ήχος επίσης φοβερός.

 

Καλόπαιχτη η κούκλα!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ήχος επίσης φοβερός.

 

+2400

 

Εχει και push/pull στο volume για να μην χανονται οι ψηλες όταν χαμηλώνεις?

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως Πάνο τώρα άκουσα και το προηγούμενο cover του Joe που έχεις κάνει... τον πας πολύ καλά γενικότερα τον καράφλα, δείγμα του πόσο το γουστάρεις και τον έχεις μελετήσει (και ότι το'χεις προφανώς). Εύχομαι να σε ακούσουμε και σε κάτι δικό σου σε αυτό το στυλ προσεχώς.

Ωραιο το παιξιμο,ο ηχος επισης.

 

Καλοπαιχτη Πανο!

Μπράβο Πάνο, πολύ καλό! Μ'άρεσε που σε αυτό το κλίπ σου η κιθάρα ήταν μπροστά....ενθουσιασμός να το πω......; Για την συνένωσή σας, σας εύχομαι κι εγώ με την σειρά μου, κάθε ευτυχία και ότι ποθείτε να το βρείτε μπροστά σας  :D

Πάνο ζηλεύω και για το παίξιμο και για την κιθάρα! :D

Πολύ ωραίο κομμάτι διάλεξες, από τα αγαπημένα μου αυτού του δίσκου, και το απέδωσες πάρα πολύ καλά. Ο ήχος επίσης φοβερός.

 

Καλόπαιχτη η κούκλα!!! :)

Να είστε καλά όλοι σας παιδιά, σας ευχαριστώ όλους σας  :)

Επίσης όπως λέω και στην γυναίκα μου, αφού δεν μπορώ να αλλάξω εσένα, τουλάχιστον να αλλάζω κιθάρες  ;D ;D ;D

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου