Προς το περιεχόμενο

Προβλημα ηλεκτρικης κιθαρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα. εχω ενα σοβαρο προβλημα με την κιθαρα μου και παροτι ειναι καινουργια (3 μηνων) δεν μπορω να βγαλω ακρη με κανεναν μουσικο/τεχνιτη! και επισης μιλησα με το μαγαζι που την πηρα και δεν τον ειδα διαθεσιμο να κανει αντικατασταση της κιθαρας.

νομικα δεν υπαρχει κατι ρε παιδες 1000 euroπουλακια ειναι αυτα

>:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 95
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πες αν θες το πρόβλημα της κιθάρας, μοντέλο κτλ να σε βοηθήσουν καλύτερα τα παιδιά που έχουν γνώσεις

 

Για το νομικό ζήτημα, όταν την αγόρασες σου περιέλαβαν και εγγύηση;; Και τι είδους;; Από ποιο κατάστημα έκανες αγορά;;

 

Γράψε μου όσα περισσότερα μπορείς και με όσες γνώσεις έχω θα προσπαθήσω να συμβουλέψω

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστος νομιζα οτι το ανεφερα..

λοιπον νομιζω οτι εχει πολυ στραβο μπρατσο που δεν σεταρετε με τπτ.

παιζουν με την βεργα και η κιθαρα παιζει κανονικα .την επομενη μερα ομως αστα τριζουν τοσο που τα ταστα που δεν βγαινει ηχος.

εχω δωσει αλλα 200 ευρο και ολοι μου λενε κομπλε.μετα απο 2-3 μερες ομως παλι τα ιδια

 

η κιθαρα ειναι esp ltd ec1000 asb. την πηρα απο ενα μαγαζι στην αθηνα adagio λεγεται αλλα αυτος την πηρε απο λιολιο θεσ/κη.

σηκωσα τις χορδες πανω απο μισο εκατοστο απο την ταστιερα στο 12 ταστο και παλι ομως απο το 15 ταστο και μεχρι το 24 δεν βγαζει ηχο.

ειπα να δωσω ψωμι σε ελληνες για ακομα μια φορα και μαπα το καρπουζι...και υστερα κλαιγομαστε οι ελληνες για την καταντια μας.ρε θομας και παλι θομας

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Λιολιος δινει εγγυηση ενος χρονου και αν δεν κανω λαθος ειναι ακομα ο αντιπροσωπος της Esp/ltd  στην Ελλαδα . Υποθετοντας οτι το φταιξιμο δεν ειναι δικο σου ( δεν την πεταξες δλδ κατω κι εσπασε , πραγμα που λογικα θα φαινεται και οπτικα στην κιθαρα ) θα πρεπει να στην αλλαξουν ή εστω να στην επισκευασουν αν γινεται .

 

Να την πηρες καινουρια μαλιστα χωρις εγγυηση μου φαινεται απιθανο .

 

Το προβλημα στο εβγαζε απο την πρωτη μερα ή στο παρουσιασε στην πορεια ;

 

Προσωπικα μου εχει τυχει να μου χαλασει προιον εντος εγγυησης και το καταστημα που ειχα αγορασει σηκωνε τα χερια ψηλα παραπεμποντας με στην αντιπροσωπεια της εν λογω εταιρειας οπου και εξυπηρετηθηκα .

 

Θεωρητικα , οτιδηποτε αγοραζεις απο χωρα της ΕΕ περιλαμβανει εγγυηση 2 ετων .

 

Οπως και να εχει ΜΗΝ το αφησεις και μην χρονοτριβεις γιατι πολλα μπορει να σκαρφιστει το ελληνικο επιχειρηματικο δαιμονιο .

 

Τσεκαρε κι αυτο : http://europa.eu/youreurope/citizens/shopping/shopping-abroad/guarantees/index_el.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προσπαθήσω να ψαξω σχετικό άρθρο που προβλέπει ότι υπεύθυνος για τη διαμεσολάβηση με την αντιπροσωπία σε θέματα εγγύησης είναι το κατάστημα αγοράς.....Είναι στάνταρ αυτό αν δεν έχει αλλάξει.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσ ι ηταν απο την μερα που την πηρα.να σου πω και την αληθεια δεν εχω παιξει ακομα με την κιθαρα γιατι καθε φορα προσπαθω να βρω ενα καλο σεταπ....

μολις ηρθα απο ενα μαγαζι με μουσικα.παλι τα ιδια μου την σεταρε επαιξα και στο μαγαζι του και ηταν τελεια.σπιτι μου παλι τα ιδια κανει που μονο τωρα δεν παιζει καθολου στο 2 και 3 ταστο ολες οι χορδες.στο μαγαζι που ημουν με ειρωνευοντουσαν κιολας λες και ειμαι τρελος.τι να πω.......

και γω νομιζω οτι την ευθηνη της εγγυησης την εχει το μαγαζι που την πηρα και οχι η αντιπροσωπεια.

αυτο που φοβαμαι ειναι οτι θα την στειλω αθηνα θα την σεταρουν ενω πρωτα θα γελασουν κιολας θα μου την στειλουν πισω και μετα παλι τα ιδια.δεν θα βγαλω ακρη φοβαμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφοσον θελει καποιο χρονο για να στραβωσει το μπρατσο καλυτερα ειναι να τους πεις να την αφησεις εκει την κιθαρα για να το εξακριβωσουν και οι ιδιοι και να κοψουν τον χαβαλε . Ετσι κι αλλιως και σπιτι που την παιρνεις ειναι αδυνατον να την χρησιμοποιησεις με τετοιο θεμα .

 

Σου λεει ο αλλος ακριβο οργανο ειναι , αποκλειεται να βγαζει τετοιο σοβαρο προβλημα . Αρα θα εισαι ασχετος εσυ και στο φορτωνουν εσενα .

 

Οπως και να εχει το οργανο προφανως εχει προβλημα και δικαιουσαι αντικαταστασης/επισκευης , νομικα εισαι καλυμμενος , μην το αφησεις και μην αφησεις να σε αποθαρρυνουν και θα δικαιωθεις στανταρ .

 

Απλα τονισε τους το προβλημα ποιο ειναι και πως παρουσιαζεται και οτι το "φτιαξιμο" ειναι προσκαιρο και δεν διαρκει για πολλη ωρα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αδερφε αυτο θα κανω .θα τους πω κρατηστετην οσο θελεται και αν μου την στειλουν παλι στο ιδιο χαλι θα τους κανω μυνηση.δεν με ενδιαφερει ασ πληρωσω δικηγορο.βαρεθηκα την κοροιδια σε αυτον τον τοπο.

φιλε η ερωτηση σου δεν ειναι χαζη.τριζει και στον ενισχυτη .στο καθαρο ακουγεται το ιδιο οπως και ακουστικα και στο βρωμικο ακουγεται λες και ειναι ξεκουρδιστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου