Προς το περιεχόμενο

Μαυρο Σκλι (zepp) τζαμαρισματακι


Spyros Delta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Θενξ γκαιζ για τα σχολια.

 

..παω να ακουσω το ΙΙ και το ΙV!

Μονο?  ;D

 

Καμια ερωτηση, με τι το εγραψα αυτο, κλπ?

pod xt, κρουασανακι ;D (custom presets)

Γιατι το καταργησανε αραγε αυτο?

Δεν θα πουλαγανε τα καινουρια ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα με καιει κατι άλλο, γιατι PRS χωρις πουλια??

Είναι σαν δημητριακα χωρις γαλα.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα με καιει κατι άλλο, γιατι PRS χωρις πουλια??

Είναι σαν δημητριακα χωρις γαλα.

Τι να τα κανεις τα πουλια, οταν εχεις μαονι ονδουρας, brazilian rosewood, mannmade bridge, schaller lock κλειδια (τα παλια - βγαζεις και βαζεις χορδες σε 5 λεπτα, κουρδιζεις και ξανακουρδιζεις στην επομενη αλλαγη χορδων), wide thin neck και reverse τρεμολο?

prs special24 του 1987 ειναι το κουπι.

Αυτη που ειχε εξωφυλλο το πρωτο brochure του prs (για οποιον το θυμαται)

Καμια σχεση τα υλικα που εβαζε τοτε με τα σημερινα.

Και δεν το λεω ετσι. Ενας μαθητης μου εκανε παραγγελια στην prs να του στησουν μια ιδια και δεν εχει καμια σχεση. Πως να εχει? αφου βαζει δικα του υλικα  πλεον (bridge,κλειδια κλπ) και βασικα αφου τελειωσαν τα πρωτα ξυλα που πετυχε και εστησε το πετυχημενο μαγαζι του?

Βεβαια ειχε τις αδυναμιες της, οπως ο PRS HFS bridge μαγνητης (αισχος και αντικατασταθηκε με SD) και ενας αποτυχια 5θεσιος rotary επιλογεας μαγνητων που αντικατασταθηκε με τριθεσιο απο SG και push-pull στο tone pot για 6 συνολικα επιλογες.

Aλλαξα και τα μαυρα πλαστικα των μαγνητων με κιτρινισμενα και τα πλαστικα καπακια των pot που σπαγανε με τη μια και ηταν και πανακριβα, με μεταλλικα.

 

Τοτε (1991-2 περιπου) ο zozef (Πειραια) ειχε τρια κομματια prs.

Η μια ηταν η special (χωρις πουλακια) και οι αλλες (με πουλακια) μια custom 22 και μια signature.

(880.000 δρχ + 40.000 δρχ η θηκη φιλε για τη special.

Ο βασικος μισθος τοτε ηταν 80.000 δρχ περιπου)

H custom τα ιδια και η signature κοντα στο εναμιση εκατομμυριο.

Το σκεφτομαι και λεω τι μαλακιες καναμε τοτες)

Δοκιμασα και τις τρεις (χωρις ενισχυτη οπως παντα στην αρχη) και πιο καλη μου εκατσε η special. (με αρκετη διαφορά)

Ποια να προτιμουσα?

Κιθαρα καλη για all around (δουλεια) και ξεκουραστη (να παιζει μονη της) ηθελα.

Αν ηθελα πουλια, θα πηγαινα για κυνηγι.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να τα κανεις τα πουλια, οταν εχεις μαονι ονδουρας, brazilian rosewood, mannmade bridge, schaller lock κλειδια (τα παλια - βγαζεις και βαζεις χορδες σε 5 λεπτα, κουρδιζεις και ξανακουρδιζεις στην επομενη αλλαγη χορδων), wide thin neck και reverse τρεμολο?

prs special24 του 1987 ειναι το κουπι.

Αυτη που ειχε εξωφυλλο το πρωτο brochure του prs (για οποιον το θυμαται)

Καμια σχεση τα υλικα που εβαζε τοτε με τα σημερινα.

Και δεν το λεω ετσι. Ενας μαθητης μου εκανε παραγγελια στην prs να του στησουν μια ιδια και δεν εχει καμια σχεση. Πως να εχει? αφου βαζει δικα του υλικα  πλεον (bridge,κλειδια κλπ) και βασικα αφου τελειωσαν τα πρωτα ξυλα που πετυχε και εστησε το πετυχημενο μαγαζι του?

Βεβαια ειχε τις αδυναμιες της, οπως ο PRS HFS bridge μαγνητης (αισχος και αντικατασταθηκε με SD) και ενας αποτυχια 5θεσιος rotary επιλογεας μαγνητων που αντικατασταθηκε με τριθεσιο απο SG και push-pull στο tone pot για 6 συνολικα επιλογες.

Aλλαξα και τα μαυρα πλαστικα των μαγνητων με κιτρινισμενα και τα πλαστικα καπακια των pot που σπαγανε με τη μια και ηταν και πανακριβα, με μεταλλικα.

 

Τοτε (1991-2 περιπου) ο zozef (Πειραια) ειχε τρια κομματια prs.

Η μια ηταν η special (χωρις πουλακια) και οι αλλες (με πουλακια) μια custom 22 και μια signature.

(880.000 δρχ + 40.000 δρχ η θηκη φιλε για τη special.

Ο βασικος μισθος τοτε ηταν 80.000 δρχ περιπου)

H custom τα ιδια και η signature κοντα στο εναμιση εκατομμυριο.

Το σκεφτομαι και λεω τι μαλακιες καναμε τοτες)

Δοκιμασα και τις τρεις (χωρις ενισχυτη οπως παντα στην αρχη) και πιο καλη μου εκατσε η special. (με αρκετη διαφορά)

Ποια να προτιμουσα?

Κιθαρα καλη για all around (δουλεια) και ξεκουραστη (να παιζει μονη της) ηθελα.

Αν ηθελα πουλια, θα πηγαινα για κυνηγι.  :)

 

αυτή είναι αγάπη!

 

Ωραίος άρχοντα! Το πρόλαβα πριν το κόψουν. Ωραίο το αλλιώς σόλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο?

 

Στο αυτοκινητο πηγαινε-ελα Πορτο Ραφτη,αυτα τα δυο προλαβαινεις. :)

 

Καμια ερωτηση, με τι το εγραψα αυτο, κλπ?

pod xt, κρουασανακι ;D (custom presets)

Γιατι το καταργησανε αραγε αυτο?

Δεν θα πουλαγανε τα καινουρια ;D

 

Για κρουασανακι η αλλο φαγωσιμο,οτι γουσταρεις.

Τα αλλα τα pod τι ειναι,γρι δεν καταλαβαινω.

Σα να μου λες για ιοακαμι,ιδιο πραμα μου φαινεται. ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να τα κανεις τα πουλια, οταν εχεις μαονι ονδουρας, brazilian rosewood, mannmade bridge, schaller lock κλειδια (τα παλια - βγαζεις και βαζεις χορδες σε 5 λεπτα, κουρδιζεις και ξανακουρδιζεις στην επομενη αλλαγη χορδων), wide thin neck και reverse τρεμολο?

prs special24 του 1987 ειναι το κουπι.

Αυτη που ειχε εξωφυλλο το πρωτο brochure του prs (για οποιον το θυμαται)

Καμια σχεση τα υλικα που εβαζε τοτε με τα σημερινα.

Και δεν το λεω ετσι. Ενας μαθητης μου εκανε παραγγελια στην prs να του στησουν μια ιδια και δεν εχει καμια σχεση. Πως να εχει? αφου βαζει δικα του υλικα  πλεον (bridge,κλειδια κλπ) και βασικα αφου τελειωσαν τα πρωτα ξυλα που πετυχε και εστησε το πετυχημενο μαγαζι του?

Βεβαια ειχε τις αδυναμιες της, οπως ο PRS HFS bridge μαγνητης (αισχος και αντικατασταθηκε με SD) και ενας αποτυχια 5θεσιος rotary επιλογεας μαγνητων που αντικατασταθηκε με τριθεσιο απο SG και push-pull στο tone pot για 6 συνολικα επιλογες.

Aλλαξα και τα μαυρα πλαστικα των μαγνητων με κιτρινισμενα και τα πλαστικα καπακια των pot που σπαγανε με τη μια και ηταν και πανακριβα, με μεταλλικα.

 

Τοτε (1991-2 περιπου) ο zozef (Πειραια) ειχε τρια κομματια prs.

Η μια ηταν η special (χωρις πουλακια) και οι αλλες (με πουλακια) μια custom 22 και μια signature.

(880.000 δρχ + 40.000 δρχ η θηκη φιλε για τη special.

Ο βασικος μισθος τοτε ηταν 80.000 δρχ περιπου)

H custom τα ιδια και η signature κοντα στο εναμιση εκατομμυριο.

Το σκεφτομαι και λεω τι μαλακιες καναμε τοτες)

Δοκιμασα και τις τρεις (χωρις ενισχυτη οπως παντα στην αρχη) και πιο καλη μου εκατσε η special. (με αρκετη διαφορά)

Ποια να προτιμουσα?

Κιθαρα καλη για all around (δουλεια) και ξεκουραστη (να παιζει μονη της) ηθελα.

Αν ηθελα πουλια, θα πηγαινα για κυνηγι.  :)

 

Με καλυψες 100%. :)

 

Προσωπικα θα εβαζα τα πουλια, αν ειχα τα λεφτα, γιατι μου δημιουργουν αυτην την mystique που εχω συνδεσει με τις PRS.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου