Προς το περιεχόμενο

upgrade κιθαρας b.c rich


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο σπασοκλαμπανιας ειμαι παλι.

παιδες θελω να αναβαθμισω την παλια bc rich απο passive σε active μαγνητες αλλα δεν μπορω να βρω διαγραμμα με 1 volume ,1 tone kai switch 3 pos.

εχει κανεις κανα σχεδιακι.επισης μπορω να βαλω μονο τον bridge μαγνητη ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Να πας στο site του Seymour Duncan ,εκει θα βρεις οτι σχηματικο υπαρχει στον πλανητη.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

passive σε active μαγνητες

 

There is no turning back αν πας σε active, θα συνηθισει το χερι στην ανεση και μετα αν πας και παιξεις σε κιθαρα με passive θα ακούγεσαι αναιμικος.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

There is no turning back αν πας σε active, θα συνηθισει το χερι στην ανεση και μετα αν πας και παιξεις σε κιθαρα με passive θα ακούγεσαι αναιμικος.

 

Δε θα ελεγα οτι ισχυει...

Ναι ειναι λιγοτερο δυναμικοι αλλα το "αναιμικος" ειναι υπερβολαρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω φιλο που εχει active κιθαρα και με την δικια μου (passive) ακουγεται πολυ απαλος. Είναι επειδή εχει συνηθισει την αμεση αποκριση των active και αναλογα η πενια του εχει προσαρμοστει να ειναι μικρη. Αισθανθηκα το ιδιο παιζοντας την δικια του κιθαρα οπου δεν κερδίζεις κατι με δυνατη πενια. Τα active ειναι σαν μεγεθυντικος φακος.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

emg 81 εχουν πιο πολυ γκαζι απο blackout?

εχω σε 2 κιθαρες μου τον 81,εγω προσωπικα ειμαι ευχαριστημενος...στην γεφυρα τον εχω κ ακουγεται σουπερ.

διαβαζοντας ομως ξενα φορα,βλεπω πολλους τελευταια να προτιμουν τους black-out σε σχεση με τους emg κ να λενε οτι ειναι καλυτεροι κτλ... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβα.

δεν πειραζει εχω 3 κιθαρες με passive ας βαλω σε μια active και ας δεν υπαρξει επιστροφη :)

το μονο που με στεναχωρει ειναι οτι οι stock μαγνητες της bc rich δεν θελουν noise gate ειναι αθορυβοι οι πουστηδες σε αντιθεση με τους jb

πλακα πλακα ειναι φυσιολογικο να κανουν τοσο φορυβο οι jb???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου