Προς το περιεχόμενο

upgrade κιθαρας b.c rich


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καταλαβα.

δεν πειραζει εχω 3 κιθαρες με passive ας βαλω σε μια active και ας δεν υπαρξει επιστροφη :)

το μονο που με στεναχωρει ειναι οτι οι stock μαγνητες της bc rich δεν θελουν noise gate ειναι αθορυβοι οι πουστηδες σε αντιθεση με τους jb

πλακα πλακα ειναι φυσιολογικο να κανουν τοσο φορυβο οι jb???

rockfield εχει η bc rich σου?αυτους ειχε εργοστασιακα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δεν ξερω φιλε μου τι εχει...bc rich γραφουν παντως πανω.ναι αυτους ειχε και ειναι πολυ καλοι παντως καθαροι αφορυβοι και καλο gain

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω φιλε μου τι εχει...bc rich γραφουν παντως πανω.ναι αυτους ειχε και ειναι πολυ καλοι παντως καθαροι αφορυβοι και καλο gain

οι ροκφιλντ συνηθως γραφουνε πανω  τους ροκφιλντ

μαλλον αλλους εχεις...τεσπα,βαλε active δεν νομιζω να το μετανιωσεις. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω φιλο που εχει active κιθαρα και με την δικια μου (passive) ακουγεται πολυ απαλος. Είναι επειδή εχει συνηθισει την αμεση αποκριση των active και αναλογα η πενια του εχει προσαρμοστει να ειναι μικρη. Αισθανθηκα το ιδιο παιζοντας την δικια του κιθαρα οπου δεν κερδίζεις κατι με δυνατη πενια. Τα active ειναι σαν μεγεθυντικος φακος.

 

Τι μαγνήτες είχε η κιθάρα σου στη συγκεκριμένη φάση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι αθορυβοι οι πουστηδες

Συνηθως οχι

 

πλακα πλακα ειναι φυσιολογικο να κανουν τοσο φορυβο οι jb???

Συνηθως οχι εκτος και αν εχεις κανει καποιο λαθος στην κολληση.

Αν τους βαλεις τους active να θυμασαι να εχεις παντα μια εξτρα μπαταρια και οτι θα κανεις και ενα συμβιβασμο στα καθαρα που δε νομιζω να σε νοιαζει και πολυ γιατι απ' οτι καταλαβα με την κιθαρα αυτη θα παιζεις μεταλλιες οποτε go for it  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εβαλα  blackouts modular preamp και μετετρεψα τους μαγνητες της κιθαρας μου σε blackouts.Φοβερο αποτελεσμα αρκει οι μαγνητες σου να εχουν 4 καλωδια και δεν χρειαζονται αλλαγη

https://www.youtube.com/watch?v=iZa6eMt32WM

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μαγνήτες είχε η κιθάρα σου στη συγκεκριμένη φάση;

 

Ανωνυμοι Yamaha στοκ. Αλλα δεν εχει σημασια απ'την στιγμη που είναι passive. Εχω εμπειρια και με ανωνυμους και με επωνυμους passive και η αισθηση με τους active είναι πολυ διαφορετικη.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανωνυμοι Yamaha στοκ. Αλλα δεν εχει σημασια απ'την στιγμη που είναι passive. Εχω εμπειρια και με ανωνυμους και με επωνυμους passive και η αισθηση με τους active είναι πολυ διαφορετικη.

 

φυσικα...

απλα ηερεις συμβαινει και το εξης...

οταν παιζεις καρφι με low output μαγνητες τα λεγκατα ακουγονται σχεδον παντα λιγο πιο αδυναμα...επειδη ακουν περισσοτερο τη πενια...στους high output και δη στους active δε συμβαινει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος αν εισαι Guthrie, το pull off με το δαχτυλακι του ειναι πιο δυνατο απ'την πενια μου. ;D

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου