Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; V


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κωστή, πως πήγε το live χθες; Κανα βίντεο έχουμε, εμεις πι Αθηναίοι που πολιορκούμεθα απο τρακτέρ;

To live πηγε μια χαρα, παρα τον εκνευρισμο για διαφορους λογους και τα απροοπτα κατα το στησιμο των οργανων. Χτες πραγματικα κουραστηκα. Δεν βοηθαει κι αυτο το αναθεματισμενο Hammond που μαζι με την βαλιτσα του παει 25 κιλα. :(

 

Στησιμο-ξεστησιμο για να βρουμε πως θα χωρεσουμε ολοι, βλεπεις το μπαρακι ειναι μικρο και μερικοι στην μπαντα δεν εχουν την αισθηση του χωρου, οπως ο ντραμερ για παραδειγμα που κουβαλησε την ντραμς του...Portnoy. :P Το οτι επιασε τη μιση σκηνη στ'αρ@%$*α του. >:(

Τα ακουσε βεβαια αλλα τι να το κανεις? Το κλιμα "μπαρουτιασε".

 

Το Hammond μπηκε πανω στην ακρη της μπαρας, γιατι δεν υπηρχε χωρος για την βαση. Παλι καλα που υπηρχε το μπαρ δηλαδη, αλλιως θα το κραταγα στα χερια σαν ακορντεον. ;D Αυτο δεν με χαλασε καθολου βεβαια γιατι ο φυσικος μου χωρος ειναι το μπαρ. Ενα Hammond μπροστα μου και μερικα εκατοστα πιο περα ενα ολοκληρο μπαρ με τις μπαργουμεν ετοιμες να μου φερουν οτι ζητησω, τι αλλο θελω? green_frydia.gif

 

Το live αρχισε στις 11 και κατεβηκαμε περιπου στις 1:45. Απιστευτος ο Στελιος (ιδιοκτητης του μπαρ) που κατα τις 1:30 ερχεται και μου λεει να παιξουμε ξανα τα πρωτα κομματια γιατι καποιοι πελατες που ειχαν αργησει να ερθουν δεν τα ειχαν προλαβει. Τι αλλο θα ακουσω...eyeroll.gif

 

Τεσπα, καλα πηγε. Πολυ ποτο και γελιο. Πληθος επωνυμων του καλλιτεχνικου, πολιτικου και επιχειρηματικου χωρου, πολλοι γνωστοι και φιλοι, καθως και απλος κοσμος, γεμισε ασφυκτικα το Boheme Bar για τη συναυλια της χρονιας. ;D rock_guitar.gif

Πηγα σπιτι κατα τις 4. Βιντεο ακομα δεν...Μερικες ασχετες φωτος παρακατω. glasses2.png

 

image.png

 

image.png

John (singer) & the Beast (Hammond XK1)

 

image.png

Τα μαγικα χερια του Waterfall-K πανω στα waterfall πληκτρα του XK1

 

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

To live πηγε μια χαρα, παρα τον εκνευρισμο για διαφορους λογους και τα απροοπτα κατα το στησιμο των οργανων. Χτες πραγματικα κουραστηκα. Δεν βοηθαει κι αυτο το αναθεματισμενο Hammond που μαζι με την βαλιτσα του παει 25 κιλα. :(

Πέτα το στον Εύριπο

 

Στησιμο-ξεστησιμο για να βρουμε πως θα χωρεσουμε ολοι, βλεπεις η ενορία είναι ξωκλήσι και μερικοι στην μπαντα δεν εχουν την αισθηση του χωρου, οπως ο Χαμούνδιος για παραδειγμα που κουβαλησε την Χαμούνδα του...Portnoy. :P Το οτι επιασε τη μιση σκηνη στ'αρ@%$*α του. >:(

Τα ακουσε βεβαια αλλα τι να το κανεις? Το κλιμα "μπαρουτιασε".

 

Το Hammond μπηκε πανω στη τουαλέτα, γιατι δεν υπηρχε χωρος για την βαση. Παλι καλα που υπηρχε η τουαλέτα δηλαδη, αλλιως θα το κραταγα στα χερια σαν ακορντεον. ;D Αυτο δεν με χαλασε καθολου βεβαια γιατι ο φυσικος μου χωρος ειναι η τουαλέτα. Ενα Hammond μπροστα μου και μερικα εκατοστα πιο περα μια ολόκληρη τουαλέτα και οι καθαρίστριες ετοιμες να μου φερουν οτι ζητησω, τι αλλο θελω? Χαρτί υγείας ;D ;D ;Dgreen_frydia.gif

 

 

Τεσπα, καλα πηγε. Πολυ ποτο και γελιο. Πληθος επωνυμων του καλλιτεχνικουΒασίλης Παπιακωνσταντίνου, πολιτικου Δημοσθένης Βεργής και επιχειρηματικου χωρου ο περιπτεράς της γειτονιάς, πολλοι γνωστοι και φιλοι, καθως και απλος κοσμος, γεμισε ασφυκτικα την ξωκλήσι του Αγ Παντελεήμονος βοήθειά μας

 

Πάντα τέτοια, άντε και στου Αγ Ραφαήλ το ξωκλήσι στη κορφή της Δίρφης λαίμαι και με δίσκο από αλπακά    ;D ;D ;D

 

 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

What a boy.... ;D ;D ;D

 

Αυτό που δεν έχουν καταλάβει πουλί, είναι πως ανέχομαι εγώ εσένα κι εσύ εμένα, με την όποια λαλακία κατηγορούμε αλλήλους. Τι να κάνουμε δλδ που δυστυχώς ακούεις DP  να σε σκοτώσουμε? Ίσως θα έπρεπε, αλλά δε σέλω μωρέ να λερώσω τα χέρια μου με αίμα, προτιμώ, να σε τσιμεντώσω στον Εύριπος λαίμαι

Γιατί νομίζεις πως παίζω με το Παρτέρη, από καλοσύνη? Βασικά τον εκμεταλεύομαι

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να κάνουμε δλδ που δυστυχώς ακούεις DP....

Και μια και τους ανεφερες, ας ποσταρω ενα ωραιο βιντεακι απ'τους γεροντες που παιζουν το Smoke On The Water σε Jazz εκτελεση. Αφιερωμενο Samy, ξερω οτι γουσταρεις DP και Jazz. :-*

 

image.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Βρε, γνωστή φάτσα ο πληκτράς... Να δεις ποιον μου θυμίζει... ποιον μου θυμίζει  ;D

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Που πας ρε καραμήτρο Slash; Ας ακούσουμε κάνα πραγματικό κιθαρίστα  ;D

 

https://www.youtube.com/watch?v=dMW1MOZbdLY

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που πας ρε καραμήτρο Slash;

 

Πράγματι, όλα μα όλα τα φρικιά αγνοούν τη τέχνη της μπουθάρας, ακόμα και ο φίλοους ο Τζεφ. Το μοναδικό πράγμα που κατέχουν, είναι η τοστιέρα και πως να την ανεβοκατεβαίνουν γλήγουρα λαίμαι ανόητε  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε, γνωστή φάτσα ο πληκτράς... Να δεις ποιον μου θυμίζει... ποιον μου θυμίζει  ;D

Ελα ρε συ, δεν ηξερα οτι επαιζε και πιανο. Απιστευτος. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου