Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; V


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Με Ρακιτζή?

Και με όλη την Εγνατία πέρα δώθε?

Και με δεκάδες ιδρωμένες τσούπες να σκουζουν στη σκηνή μπροστά;

Και με χωρίς Ατρεου?

Χαρα στο κουραγιο σου  ;D

 

 

Το είδα το αγόρι μας, τα ήπιαμε (χαλαρά) μετά- θα σου τα πει  ;)

 

Ένα recap από τα περσινά (μέχρι να ανέβουν τα φετινά)  ;D

 

ΥΓ: Στα τύμπανα ο Τιτάνας, Γιώργος Μεταλληνός  8)

 

 

Ντίνο, 29/01/16 θέλω να σε δω στο Κύτταρο- θα γουστάρεις  ;)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Αυτό δε που λατρεύω, αν προσέξεις σε αυτό βίντεο που είναι μερικούς μήνες μετά, είναι ότι θα δεις πολλές ίδιες φάτσες μπροστά, στο κάγκελο.

 

Και είναι φανταστική αυτή η σχέση- να έρχονται τα παιδιά που γνωρίσαμε στα '90ς, πλέον με τα παιδιά και τις οικογένειες τους και να γουστάρουν όλοι.

 

 

ΥΓ: Σε περιμένω  ;) Μια χαρά ο βουκολοκάστερ  8)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δε που λατρεύω, αν προσέξεις σε αυτό βίντεο που είναι μερικούς μήνες μετά, είναι ότι θα δεις πολλές ίδιες φάτσες μπροστά, στο κάγκελο.

 

Και είναι φανταστική αυτή η σχέση- να έρχονται τα παιδιά που γνωρίσαμε στα '90ς, πλέον με τα παιδιά και τις οικογένειες τους και να γουστάρουν όλοι.

 

 

ΥΓ: Σε περιμένω  ;) Μια χαρά ο βουκολοκάστερ  8)

 

Η πλάκα είναι πως όντως γλιέπω το οβίνδεο και αναγνωρίζω τα γομενίδια που ήταν στο κάγκελο.

 

Προ λίβε, βρίσκω το Παρτέρι μπροστά στη σκηνή στο ημίφως.......δεν με αναγνώρισε καμιά.

 Ωραίος χώρος, αμφιβάλλω αν η Αθήνα έχει τέτοιο κατέστημα.

Ξεκινάνε.................δεν μας απασχολεί, είχε μπόλικα μωρά να ασχοληθώ, ηλικίες από 18- δεύτερα άντα Σαλονικιές ντυμένες στη πένα  :-*

 Χορός κλπ, οι Σαλονικιοί σε αντίθεση με τας τσούπρας, επίπεδο κάτω του μετρίου........δεν ήρθε και Ατρέου, κάποια στιγμή γλιέπω μια με κάτι μπαζαμπούνγκες φάτσα κάρτα με ένα μπαγλαμά, κόντεψα να χυμιξω ο βλάχος :D

 

 

Άμα το πέρας της συναυλίας 2,5 ώρες, πως αντέξανε τα αγαρινά σκλια, μπήκα στα παρασκήνια κατόπιν προσκλήσεως του μπασιάρη ''ΜΟΥ''  8)

Εκεί συνέβησαν τα εξής περίεργα.........ένω ερχόντουσαν αι θαυμασταί και αι θαυμάστριαι για αυτόγραφα, αυτοκόλλητα και αναμουνιστικές φωτό με τα του γρουπ, μόλις αι γόμινες, αναγνώριζαν εμένα, έπεφταν στην αγκαλιά μου. Ο Παρτέρης κόντεψε να με φέρει το 5χορδο στη κεφάλα, δεν το έκανε όμως, γιατί σκέφτηκε πως είναι από πεύκο και δεν θα κατάφερνε τπτ παραπάνω, απ το να σπάσει ο πεντάχορδος.

 Με συστήνει στο Μάνο, όπου του δείχνω κατ' απαίτησίν του μερικά παραγκίσια μπουθαριστικά κολπέτα και στο τέλος ο άνθρωπας με ζητά αυτόγραφο και αυτοκόλλητο συνάμα λαίμαι

Να μη τα πουλιλογώ και ο Μιχάλης πήρε αυτοκόλλητο και ο νδράμμερ, κεράσανε και κανά λτρ τσιπούρ..................τη κιμβουδίστρα όμωσνε σκέβομαι σοβαρά να τη πάρω στους Παράγκες, ναι με άρεζε, αν και μικρά ήτο καλή, μην είπω και εκπάγλου λαίμαι και τα δούλευε τα μπλιμπλίκια ωραία, άσε δε τα φουνητικά και  τα χουρευτικά.

 

Ταλέντο έχουν τα παιζά, θα πάνε μπρουστά, αρκεί να μη μπέφτουν πάνω μου και τους παίρνω τη δόξα λαίμαι

https://www.youtube.com/watch?v=p9i4ZJvDePc

 

Μη με μιλάς για καλοκαίρια, ακρογιαλιές και παρΤΕΡΙα λαίμαι

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπεσε ολίγον από πάγος με τον άνθρωπα που έφυγε, νομίζω είναι ταιριαστό και το άσθμα που βάνω, απλά ως γνωστός γκιόζης, απορώ με τη συμπεριφορά αρκετών, ολίγη από υποκρισία, ολίγη από 'τι κρίμα το παιδί'' κλπ κλπ

Ήπιαμε εγώ τους έχω θάψει όλους, όχι ότι δικαιολογούμε, αλλά να, με φαίνεται ολίγον κάπως και απορώ πως κάποιοι δεν άρχισαν και τα RIP  ;D ;D ;D Τρεις άνθρωποί μου φίλοι είναι σε χημιοθεραπείες ταύτη στιγμή ιδίοις εξόδοις......κάποιοι που κλαίνε νεκρούς θα έπρεπε να κλαίνε για πάρτη τους, γιατί..........

  Γελώ για την αυστηρότητα κάποιων ζωντανών, εις βάρος των ετοιμοθάνατων και παρεπιπτόντως, είναι από τις λίγες εκετελέσεις που λείπει ο Μανζανίρας και αναλαμβάνει ο μπάρμπας το πρώτο σόλο του οποίου δίνει διάσταση, για να έρθει ο μικρός μετά στο δεύτερο και να απογειώσει το πράμα. Ο μικρός είναι ταλέντο

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπούμαι βαθύτατα δια τα ανείδωτα μπαζαμπούγκας, δια το ποτόν που δεν γεύτηκα, δια τον Ρακιντζή που δεν άκουσα και δια τον Τέρυ που δεν γνώρισα. Ίσως όχι τόσο για τον Ρακιντζή για να είμαστε ειλικρινείς.

Εν πάση περιπτώσει, είμεθα καλά και το ίδιο ευχόμαστε και δια εσάς.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήξερα ότι αυτή η κοματάρα είναι του Steve Wonder,ενώ το άκουγα κάτι μου φαινόταν γνωστό, αυτό το χαρακτηριστικό χτύπημα-ύφος των πλήκτρων που έχει ο Στήβης.

http://www.azlyrics.com/lyrics/steviewonder/higherground.html

 

Εδώ και γαμώ τις διασκευές από τους Dave Weckl, Jay Oliver, Chris Coleman, Dean Brown, Chrissi Poland(φωνάρα) κλπ.

 

Τι ωραία φανκιάρικα μπούγκια περνάει ο άτοιμος!έτσι μ'ρχεται να πάρω την κιθάρα και να παίξω από πάνω κανένα βρωμόσολο... η να μην παίξω τπτ ;D.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Εδώ και γαμώ τις διασκευές από τους Dave Weckl, Jay Oliver, Chris Coleman, Dean Brown, Chrissi Poland(φωνάρα) κλπ.

 

+1

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*

"-το κεφάλι μου στο μάρμαρο της μπανιέρας. Τέντωσα το χέρι για να φτάσω το τηλεχειριστήριο του στερεοφωνικού. Πάτησα το play για να συνεχίσει η λίστα απο εκει όπου την είχα αφήσει πριν φύγω για το Λονδίνο.

 

Άρχισαν να ακούγονται οι νότες απο το λατρεμένο μου Gnossienne 1 του Eric Satie. Ενα απο τα πιο υποδόρια μουσικά ακούσματα - που λες και σου εκβιάζει το συναίσθημα χωρίς καν να το προσπαθεί.

 

Πλήκτρο στο πλήκτρο, νότα τη νότα..."

 

 

* Έλενα Άκριτα, Φόνος 5 Αστέρων, Διόπτρα, 2015, σελίδα 115

 

Καλησπέρα

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου