Προς το περιεχόμενο

Μαθήματα μέσω skype. Λειτουργούν;


otto##

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω παντως που ειμαι επαρχια κ εχω πεσει σε απογνωση απο την ανυπαρξια δασκαλου,αποφευγω ακομα τη λυση σκαιπ...it doesn't feel the same που λενε!!! ;D

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Μέσω skype κάνω μαθήματα εδώ και πολλά χρόνια, σε ανθρώπους από όλον τον κόσμο. Δεν υπήρξε ποτέ πρόβλημα. Και μιλάμε για ακουστικό πιάνο, που οι απαιτήσεις είναι υψηλές. Δεν υπήρξε ποτέ κανένα απολύτως θέμα, γίνονται μια χαρά. Είναι second best για το κανονικό, αλλά πολύ κοντά σε αυτό.

 

Σε κάποιες περιπτώσεις μάλιστα αναγνωρίζονται από κάποια πανεπιστήμια ως διδακτικές μονάδες! Οπότε...

Αυτή η πρόταση είναι ψευδής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ναι σαι καλα, ευχαριστω πολυ...

Κλάσε μας ρε ψηλέ!  :P :P :P  ;D

 

Λοιπόν, εγώ διδάσκω εδώ και 12 (!) χρόνια σύνθεση μέσω Ιντερνετ. Καταλάβαινω ότι το πιάνο (που είναι το όργανό μου), όπως και τα άλλα όργανα έχουν το θέμα της "επαφής", αλλά, όπως τυχαία είπα και ο συνονόματος απο πάνω (με τον οποίο τυγχαίνει να συμφωνώ πάντα) αν δεν υπάρχει τεχνικό θέμα και μιλάμε για "musicianship" τέλος πάντων, τότε ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικές κοινωνικές δεξιότητες. Το 'χεις το επικοινωνιακό.

 

Όταν ρωτάω κάτι και ο άλλος με ρωτάει αν έχω χρησιμοποιήσει το skype, τι θες να απαντήσω; Δες τις απαντήσεις πιο πάνω, κυρίως  ΣπύρουΔέλτα, που εξηγούν οι άνθρωποι και μετά διάβασε τι απάντησε ο πρώτος φίλος.

 

Τέλος πάντως δε θα έλεγα ότι είμαι και για pr  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Όταν ρωτάω κάτι και ο άλλος με ρωτάει αν έχω χρησιμοποιήσει το skype, τι θες να απαντήσω; Δες τις απαντήσεις πιο πάνω, κυρίως  ΣπύρουΔέλτα, που εξηγούν οι άνθρωποι και μετά διάβασε τι απάντησε ο πρώτος φίλος.

 

Τέλος πάντως δε θα έλεγα ότι είμαι και για pr  ;D

Για PR σίγουρα όχι, αλλά σκέψου ότι κανείς δεν είναι υποχρεωμος να σου απαντήσει. Η αγένειά σου δεν ήταν και πολύ ωραία...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για PR σίγουρα όχι, αλλά σκέψου ότι κανείς δεν είναι υποχρεωμος να σου απαντήσει. Η αγένειά σου δεν ήταν και πολύ ωραία...

 

Φυσικά και δεν είναι υποχρεωμένος να μου απαντήσει, αλλα όταν μου απαντάει με ειρωνεία καποιος τι να κάνω; Ρωτάω πως ακούει ο δάσκαλος την κιθάρα και ο άλλος μου γράφει αν εχω χρησιμοποιήσει το skype.

 

Τέλος πάντων, ζητώ συγγνώμη αν ήμουν αγενής αλλά ρε παιδιά αν θέλετε να βοηθησετε βοηθήστε, μην γράφετε απλά για εξυπναδα.

 

Και ύστερα μπαίνει και o Harris, ασχέτως του θέματος, και σχολιάζει πως απάντησα. Δηλαδή μιλάμε για Κάρμα. Δεν έχω κάτι να πω επί του θέματος, αλλά θα μπω να κάνω τον τροχονόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειχα προσεξει το σχολιο σου, και τα παιδια (Νικοληδες) εχουν δικιο.

Δεν προσπαθησε να σε μειωσει κανεις.

Υπαρχουν ανθρωποι που δεν το εχουν με τη τεχνολογια και ολα αυτα τα διαβολικα.

Απλα λοιπον δεν σε γνωριζει (οπως οι περισσοτεροι σε ενα φορουμ, που ειναι αγνωστοι μεταξυ τους) και ρωτησε, μηπως και δεν εχεις χρησιμοποιησει ποτε skype και μετα να ενημερωσει οπως πρεπει καποιον που δεν ειχε επαφη με το αντικειμενο.

Μη παιρνουμε ως δεδομενο οτι αυτα που γνωριζουμε εμεις για τον εαυτο μας, τα γνωριζουν και οι αλλοι.

Ο καθενας βγαζει τα συμπερασματα του απο αυτα που διαβαζει την συγκεκριμενη στιγμη, και ο τροπος που εγραψες τις αποριες σου, δεν απεχει πολυ απο καποιον που δεν εχει δοκιμασει αρκετα το skype.

Ας το αφησουμε λοιπον αυτο πισω και ας συνεχισουμε να μαθαινουμε και απο τα λαθη μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου