Προς το περιεχόμενο

Φυσικός χώρος NOIZ



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι καιρός τώρα που το σκέφτομαι και δεν μιλάω, αναγνωρίζοντας τα πολλά προβλήματα που θα μπορούσαν να προκύψουν αλλά εάν υπάρχει καλή διάθεση βρίσκονται λύσεις.

 

Η ιδέα είναι η εξής :

Ένας χώρος διαμορφωμένος από μέλη του φόρουμ, στον οποίο θα βρισκόμαστε, θα μπορούν να γίνονται παρουσιάσεις σχετικών προϊόντων ή και οργάνων, μίνι live και γενικά όλα όσα γίνονται στα μαζέματα που συμβαίνουν κατά καιρούς με μεγάλη επιτυχία.

Φαντάζομαι η διοργάνωση των noiz event δεν είναι η ποιο απλή ιστορία,θα έχει τρέξιμο και ευθύνη ,ο σκοπός είναι ,τρέξιμο και ευθύνη να μοιραστούν σε περισσότερους ώστε να έχουμε κάτι μόνιμο.

 

Ξεκινώ την συζήτηση διστακτικά περιμένοντας να ακούσω τις ιδέες σας και ελπίζοντας να υπάρχει ενδιαφέρον.

 

Για τους καχύποπτους, δεν υπάρχει κερδοσκοπικός χαρακτήρας ,η διάθεση είναι αγνή και δεν θα με ενδιέφερε καμία εμπορική της αξιοποίηση (δουλειά έχω).

Δεν με ενδιαφέρει να γίνω πρόεδρος ,δηλώνω απλά διαθέσιμος σε μια συλλογική προσπάθεια.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είναι καιρός τώρα που το σκέφτομαι και δεν μιλάω, αναγνωρίζοντας τα πολλά προβλήματα που θα μπορούσαν να προκύψουν αλλά εάν υπάρχει καλή διάθεση βρίσκονται λύσεις.

 

Η ιδέα είναι η εξής :

Ένας χώρος διαμορφωμένος από μέλη του φόρουμ, στον οποίο θα βρισκόμαστε, θα μπορούν να γίνονται παρουσιάσεις σχετικών προϊόντων ή και οργάνων, μίνι live και γενικά όλα όσα γίνονται στα μαζέματα που συμβαίνουν κατά καιρούς με μεγάλη επιτυχία.

Φαντάζομαι η διοργάνωση των noiz event δεν είναι η ποιο απλή ιστορία,θα έχει τρέξιμο και ευθύνη ,ο σκοπός είναι ,τρέξιμο και ευθύνη να μοιραστούν σε περισσότερους ώστε να έχουμε κάτι μόνιμο.

 

Ξεκινώ την συζήτηση διστακτικά περιμένοντας να ακούσω τις ιδέες σας και ελπίζοντας να υπάρχει ενδιαφέρον.

 

Για τους καχύποπτους, δεν υπάρχει κερδοσκοπικός χαρακτήρας ,η διάθεση είναι αγνή και δεν θα με ενδιέφερε καμία εμπορική της αξιοποίηση (δουλειά έχω).

Δεν με ενδιαφέρει να γίνω πρόεδρος ,δηλώνω απλά διαθέσιμος σε μια συλλογική προσπάθεια.

 

 

 

Ειναι ιδεα που εχει ξαναεκφραστει. προσωπικα θα την στηριζα κανοντας κατι γι αυτο αν συναινούσε η διαχείρηση στην υλοποίηση. Βεβαια αν υποθεσουμε οτι υπαρξει το πρασινο φως ειναι δυσκολη η υλοποιηση της, υπαρχουν πολλοι παραμετροι.

 

Παραδειγματα.

Ενας χωρος που? Αποκλειστικά στην Αθήνα.

Υπευθυνοι για διαφορα πραγματα. Με τι ωραριο, καθε ποτε?

θα ανατεθουν καποια πραγματα σε καποιους. Θα μπορουν συνεχεια εστω κανα αν υπαρχει συγκεκριμενη περίοδος. Και ποιος θα τους αλλαζει αν π.χ. βαρεθούν η δεν μπορουν αλλο και πως για να υπαρχει συνέχεια στο εγχειρημα.

Ποιος θα τον πληρώνει? Αυτο υπαρχουν τροποι αλλα...................

Στο φορουμ υπαρχουν ανησυχιες που καταληγουν σε συγκρουσεις και ειναι ανθρώπινο αυτο.

Φαντασου υπο συνθηκες να βρισκονται ανθρωποι φυσικά σε ενα χωρο.

Και πολλά αλλα.

 

Παντως εγω π.χ. θα εδινα εθελοντικα καποιες ωρες για οργανωση κλπ. και μαλιστα μπορω να καταθέσω και τα τυπικά προσόντα για να με επιλέξουν π.χ. για την ομάδα μπράβων που θα τηρει την τάξη χαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχα

Γινομαι και Πατρικ Σουέιζι!!!!

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@cos_dr

 

Συμφωνώ σε όλα.

 

Η άποψή μου είναι πως κάποιοι θα χρειαστεί να πληρώσουν ,κάποιοι να εργαστούν .

Προσωπικά είμαι διαθέσιμος να κάνω και τα δύο.

 

Η Αθήνα είναι η πόλη που εγώ τουλάχιστον μπορώ να δραστηριοποιηθώ.

Για όλα το υπόλοιπα θα χρειαστούν πολλές συζητήσεις ώστε να έχουμε κάποιους κανόνες λειτουργίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο προσπαθειες που γνωριζω να εγιναν απο φορουμ με αλλο θεματικο ειχαν τραγικες καταληξεις.

"Μιλας κι εσυ που καθοσουν ενω εγω ετρεχα και εκανα το δουλο", "εγω που εβαλα λεφτα και εσυ που δεν εβαλες φραγκο", "παιδια τι θα γινει με το νοικι, θα μας κανουν εξωση", "το εχετε για να πουλατε την πραματεια σας", "εγω που ειμαι απο Θεσ/νικη και ερχομαι μια φορα το χρονο, γιατι να πληρωνω" κλπ

Ελλαδα εδω. Ριμεμπερ?

Μακρυα, αυτονομοι κι αγαπημενοι λεω γω, και συναντησεις ιδιωτικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακρυα, αυτονομοι κι αγαπημενοι, λεω γω και συναντησεις ιδιωτικα

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας περιοριστουμε σε κάποιο ετήσιο εβεντ - μάζωξη - φεστιβάλ (βαλτε οποία λέξη γουσταρετε) αν θέλετε ντε και καλά να έχει τη σφραγίδα του noiz.....Ακόμα κι αυτό , που θεωρητικά είναι εφικτό (μάζωξη μελών σε ένα χώρο που θα ενοικιαστεί για μια μέρα πχ, με σκοπό συζήτηση , ερασιτεχνικό λαηβ ) μοιάζει ακατόρθωτο

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.....Ακόμα κι αυτό , που θεωρητικά είναι εφικτό (μάζωξη μελών σε ένα χώρο που θα ενοικιαστεί για μια μέρα πχ, με σκοπό συζήτηση , ερασιτεχνικό λαηβ ) μοιάζει ακατόρθωτο

Kαθολου ακατορθωτο.

Πολυ πετυχημενο θα ελεγα αντιθετα

http://www.noiz.gr/index.php?topic=205070.0 before

http://www.noiz.gr/index.php?topic=205263.0 after

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα...

 

Αν υπήρχε κάποιος με κεφάλαιο και απλα γούσταρε να ανοίξει ενα χώρο καφέ/ μπαρ/ live-άδικο του νοιζ, τοτε πολλοί απο εδω θα γουσταραν και θα γινόντουσαν μόνιμοι θαμώνες.

 

Αλλα, αλλιώς, με το "φιλότιμο, την καλή διάθεση, όρεξη, κτλ" δεν νομίζω οτι μπορει να στηθεί ενα τέτοιο εγχείρημα.

 

Γιατι, δεν ειναι απλα ενας χώρος για τζαμαρισμα. Ειναι τα κόστη λειτουργίας, η κατασκευή κτλ, ολα αυτα τα οποία και να υπήρχαν, ποιος θα μπορουσε να επιβεβαιώσει την επιβίωση του;

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαθολου ακατορθωτο.

Πολυ πετυχημενο θα ελεγα αντιθετα

http://www.noiz.gr/index.php?topic=205070.0 before

http://www.noiz.gr/index.php?topic=205263.0 after

Πολύ ωραία φίλε Σπύρο. Δε νομίζω να χρειάζεται κάτι άλλο το φόρουμ. Μια τέτοια κατάσταση είναι ιδανικοτερη από αυτό που προτείνει ο φιλος

 

Βέβαια εγώ έγραψα ακατόρθωτο από άλλη  άποψη. Σε όσα φόρουμ κι αν έχω συμμετάσχει, στο noiz βρήκα τους πιο ειρωνικούς, ξερολες και δογματικούς χρήστες. Ειλικρινά

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Βέβαια εγώ έγραψα ακατόρθωτο από άλλη  άποψη. Σε όσα φόρουμ κι αν έχω συμμετάσχει, στο noiz βρήκα τους πιο ειρωνικούς, ξερολες και δογματικούς χρήστες. Ειλικρινά

 

 

 

 

Πόσο δίκιο έχεις, μα πόσο!!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου