Προς το περιεχόμενο

Φυσικός χώρος NOIZ



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Βέβαια εγώ έγραψα ακατόρθωτο από άλλη  άποψη. Σε όσα φόρουμ κι αν έχω συμμετάσχει, στο noiz βρήκα τους πιο ειρωνικούς, ξερολες και δογματικούς χρήστες. Ειλικρινά

Κοίτα να δεις που διαφωνούμε.

 

Έχω γνωρίσει πολύ κόσμο από το νοιζ και είναι όλοι διαμάντια! Ποιόν να πρωτοσκεφτώ; Τον Γιάννη, τον Ανέστη, τον Κώστα, τον Κώστα, τον Κώστα (κοινό όνομα), και τόσους άλλους.

 

Είτε, λοιπόν, συχνάζεις κάπου που εγώ δε συχνάζω (πχ. κιθάρες), ή μήπως κάτι δε πάω καλά με τις εκλαμβάνουσές σου; Λέω τώρα...

 

Επιπλέον από τις πολλές μπυροποσίες, πρόβες, τζαμς, κλπ, μόνο καλά έχω να πω. Άρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

στο noiz βρήκα τους πιο ειρωνικούς, ξερολες και δογματικούς χρήστες.

Δεν λέω, τα έχω τα κουσούρια μου, αλλά κι εσύ είναι ανάγκη να το κάνεις βούκινο? :D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα να δεις που διαφωνούμε.

 

Έχω γνωρίσει πολύ κόσμο από το νοιζ και είναι όλοι διαμάντια! Ποιόν να πρωτοσκεφτώ; Τον Γιάννη, τον Ανέστη, τον Κώστα, τον Κώστα, τον Κώστα (κοινό όνομα), και τόσους άλλους.

 

Είτε, λοιπόν, συχνάζεις κάπου που εγώ δε συχνάζω (πχ. κιθάρες), ή μήπως κάτι δε πάω καλά με τις εκλαμβάνουσές σου; Λέω τώρα...

 

Επιπλέον από τις πολλές μπυροποσίες, πρόβες, τζαμς, κλπ, μόνο καλά έχω να πω. Άρα;

 

Ετσι ειναι, καλά τα λές.

Μεσα απο το noiz τα τελευταια 12 χρονια εχω γνωριστει με πολλους, καναμε και κανουμε παρεα και εκτος, εναν του γνωρισα τη γυναικα της ζωης του αλλα τελικα μετα απο χρονια παντρευτηκε αλλη, και γκρουπ βρηκα  και πολλα αλλα, σπιτια μας μαζευομαστε και καθε χρονο ολο και με καποιον γνωριζομαστε φυσικα και καλύτερα.

Με εναν καναμε και μαθηματα στο σπιτι του, με ανελαβε προσωπικα για καποια θεματα τζαζ (και δωρεάν) γιατι ειναι δασκαλος και πολλα αλλα.

 

Boηθήθηκα και βοήθησα πολλούς και απο μακρια και με φυσική παρουσια.

Ας το πουν. ΑΣ ΜΙΛΗΣΟΥΝ χαχαχαχαχα

 

 Ας μην κρινουμε απο τα γραφόμενα.

Στο παρασκηνιο για καθε ενα πρόσκαιρο στραβο υπάρχουν ισαμε 10 ....θεααααρεστες ιστοριες.

 

Επισης εγω γνωρισει αξιολογους ανθρωπους και μουσικούς ή που παίζουν μουσική και ασχολουνται με την μουσικη τεχνολογια, ερασιτεχνικα, επαγγελματικα κλπ.

 

Και αυτο εχει μια ιστορια, πολλά νεοτερα μελη μπορει να βλεπουν επιφανειακα, αλλα υπαρχει πολύ ψωμι που λεω εγω.

 

Και δεν τα βγαζω απο το μυαλό μου. Τα έζησα. Τα ζώ ακομα.

 

Το noiz εχει Gatekeepers πολλους πια.

Δεν πεθαίνει, δεν υποβαθμιζεται, δεν σταματάει, δινει ολα οσα υποσχεται, δεν μπορεί ομως να προσαρμοστει στις αναγκες και την αισθητική του καθενός απόλυτα. .

 

Φυσικα ο καθενας εχει δικαιωμα στην κριτικη και ο καθένας πιθανώς να βιώνει το noiz διαφορετικά.

 

Απλα ηθελα να πω με λιγα λογια οτι το noiz δεν ειναι μονο τα φαινομενα ξερολισμου, ειρωνίας και δογματισμού, κατι στο οποιο μπορει και εγω να εχω υποπέσει, οσο συμμετέχεις σε κατι, αναποφευκτα θα συμμετεχεις και σε αυτο το σκέλος.

 

Στις καρδιές και στην ψυχη μελων σαν εμενα το noiz και ότι εμπεριέχει ειναι πολύ μεγάλο και κατέχει μεγάλη θεση και πιστευω οτι μεσες ακρες εκφράζω πολλούς και πολλές με αυτή την τελευταία δηλωση που εχω ξανακανει v φορες.

 

Ανθρωποι ειμαστε. Ανθρωποι.

χαχαχααχαχαχα

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι έχουμε τα κουσούρια μας και ίσως στον γραπτό λόγο να βγαίνουν λίγο περισσότερο, είναι και το ψευδώνυμο.

Αλλά οι περισσότεροι που συχνάζουμε εδώ έχουμε κοινά ,αυτά μας κάνουν να θέλουμε να τα πηγαίνουμε καλά.

Εγώ σε τρεις μαζώξεις έχω βρεθεί και ήταν όλοι μια χαρά άνθρωποι.

Η ιδέα δεν είναι για τα 2-3 jam τον χρόνο ,υπάρχουν άπειρα πράγματα που μπορείς να οργανώσεις όταν έχεις τον χώρο σου.

 

Δεν θα το οργανώσουν όλα τα μέλη ,20 είναι αρκετοί πιστεύω για να το ξεκινήσουμε και θα το χαίρονται όλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σε τρεις μαζώξεις έχω βρεθεί και ήταν όλοι μια χαρά άνθρωποι.

Ναι, γιατι αυτοί που λείπανε ήταν φυλακή και ο Παράγκας εξορία.....

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Κοίτα να δεις που διαφωνούμε.

 

Είτε, λοιπόν, συχνάζεις κάπου που εγώ δε συχνάζω (πχ. κιθάρες), ή μήπως κάτι δε πάω καλά με τις εκλαμβάνουσές σου; Λέω τώρα...

 

Υγεία το να διαφωνεις. Και σέβομαι αυτά που λες. Έχω γνωρίσει κι εγώ 2 καλά άτομα εδώ μέσα. Τώρα όσον αφορά τη 2η πρόταση, προφανώς δεν φταίει ότι δεν συχναζεις στα θρεντ που παρακολουθώ, αλλά μάλλον το πρόβλημα βρίσκεται στο γεγονός ότι κάθε σχόλιο που γίνεται, συνοδεύεται από ειρωνική ή απαξιωτική απάντηση. Αρκετά συχνά τουλαχ. Εσύ , λογικά θα είσαι μέλος που χαίρει κάποιας αναγνώρισης/συμπάθειας και ίσως δεν αντιλαμβάνεσαι αυτό που λέω. (Και δεν σε ειρωνευομαι, δεν κάνω αυτά που κραζω)

 

Δεν λέω, τα έχω τα κουσούρια μου, αλλά κι εσύ είναι ανάγκη να το κάνεις βούκινο? :D

Χαχαχαχα, ειδικά εσύ έχεις μετρημένο γραπτό λόγο ως επί το πλείστον

 

 

Πολύ όμορφα αυτά που έγραψες και χαίρομαι γι αυτή την πλευρα του φόρουμ. Εγώ αν και γράφω ελάχιστα, εδώ και 2 χρόνια που παρακολουθώ δεν έχω εισπράξει τέτοιο κλίμα , οπότε εξεφρασα και αντίθετη άποψη. Δεν ειπα ότι η αλήθεια είναι η δική μου εκδοχή. Απλά κάποιες δικές μου διαπιστώσεις.....

 

Και επειδή το σχόλιο μου ήταν απόλυτο, δεν εννοουσα ότι είναι ιδιαίτερα μεγάλη η μερίδα των χρηστών με αυτά τα χαρακτηριστικά. Αλλά όσοι είναι ειρωνες και δογματικοί , είναι σε υπερθετικό βαθμό.

 

Και για να είμαι έστω και λίγο οντοπικ. Εύχομαι να ξαναγίνει κάποιο εβεντ σαν αυτό που παρέθεσε ο spyros delta , γιατί οι συναθροίσεις μουσικών είναι πραγματικά όμορφα πράμα και θα θελα να συμμετασχω

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Υγεία το να διαφωνεις. Και σέβομαι αυτά που λες. Έχω γνωρίσει κι εγώ 2 καλά άτομα εδώ μέσα. Τώρα όσον αφορά τη 2η πρόταση, προφανώς δεν φταίει ότι δεν συχναζεις στα θρεντ που παρακολουθώ, αλλά μάλλον το πρόβλημα βρίσκεται στο γεγονός ότι κάθε σχόλιο που γίνεται, συνοδεύεται από ειρωνική ή απαξιωτική απάντηση. Αρκετά συχνά τουλαχ. Εσύ , λογικά θα είσαι μέλος που χαίρει κάποιας αναγνώρισης/συμπάθειας και ίσως δεν αντιλαμβάνεσαι αυτό που λέω. (Και δεν σε ειρωνευομαι, δεν κάνω αυτά που κραζω)

Χαχαχαχα, ειδικά εσύ έχεις μετρημένο γραπτό λόγο ως επί το πλείστον

Ναι, ίσως, αλλά την "αναγνώριση" δεν την αγόρασα κάπου. Την κέρδισα με τη συμπεριφορά μου (αφήνω εκτός τη δουλειά, επάγγελμα, κλπ).

 

Σε αυτό αναφέρομαι. Όταν πρωτομπήκα εδώ, δεν ήρθα με τσαμπουκά. Πόσταρα κάποια πράγματα για μένα και ένα κομμάτι μου. Έχω μαλώσει με κάποιους εδώ αλλά αρκετά σπάνια.

 

Δεν σε έχω παρακολουθήσει (και άλλωστε δε 'σταμπάρω' κανέναν, αφού αυτό θα ήταν προσωπικό σχολίο προς κάποιον, το οποίο δε δέχομαι να κάνω) αλλά ξαναλέω ότι η συμπεριφορά που λαμβάνεις μπορεί να έχει να κάνει ΚΑΙ με τη συμπεριφορά που προσφέρεις... :)

 

Φιλικά πάντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να είμαι έστω και λίγο οντοπικ. Εύχομαι να ξαναγίνει κάποιο εβεντ σαν αυτό που παρέθεσε ο spyros delta , γιατί οι συναθροίσεις μουσικών είναι πραγματικά όμορφα πράμα και θα θελα να συμμετασχω

 

Θα είχε φάση σε κάποια συνάθροιση, ο κάθε μουσικός να έχει από ένα όργανο, αυτό που παίζει και να τζαμάρουν όλοι μαζί ταυτόχρονα, να συνεννοηθούν σε κάποιο μουσικό κλειδί και να αρχίσει το τζάμινγκ! Και να βιντεοσκοπούν κάποιοι από διάφορες γωνίες όλο το σκηνικό! Και δωρεάν μπύρες σε όλους. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ναι, ίσως, αλλά την "αναγνώριση" δεν την αγόρασα κάπου. Την κέρδισα με τη συμπεριφορά μου (αφήνω εκτός τη δουλειά, επάγγελμα, κλπ).

 

Σε αυτό αναφέρομαι. Όταν πρωτομπήκα εδώ, δεν ήρθα με τσαμπουκά. Πόσταρα κάποια πράγματα για μένα και ένα κομμάτι μου. Έχω μαλώσει με κάποιους εδώ αλλά αρκετά σπάνια.

 

Δεν σε έχω παρακολουθήσει (και άλλωστε δε 'σταμπάρω' κανέναν, αφού αυτό θα ήταν προσωπικό σχολίο προς κάποιον, το οποίο δε δέχομαι να κάνω) αλλά ξαναλέω ότι η συμπεριφορά που λαμβάνεις μπορεί να έχει να κάνει ΚΑΙ με τη συμπεριφορά που προσφέρεις... :)

 

Φιλικά πάντα...

 

Έχει μια μικρή αντίφαση ο λόγος σου. Από τη μια κανείς μια υπόθεση για μένα και καπάκι για να είσαι καλυμμενος από πιθανή παρεξήγηση, πετάς και ένα δεν "δεν κάνω προσωπικό σχόλιο"

 

Δεν μπηκα στο φορουμ με τσαμπουκα και τοση ώρα δεν έχω αναφερθεί στο ότι ΕΓΩ λαμβάνω κάποιου ειδους συμπεριφορά. Δεν αναφέρομαι σε μένα. Μιλάω εντελώς γενικά. Ως εξωτερικός παρατηρητής

 

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου