Προς το περιεχόμενο

Phil Collins - Another day in paradise (collaboration cover)


GZaimis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Μια φρέσκια διασκευή που θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας, σε ένα από τα πιο γνωστά κομμάτια του Phil Collins σε συνεργασία που κάναμε με μουσικούς ανά τον κόσμο. Γράψαμε τα μέρη ο καθένας στο σπίτι του (ήχο και βίντεο) και τα συνδυάσαμε, μια πρακτική ιδιαίτερα δημοφιλή στο YouTube τα τελευταία χρόνια, γνωστή ως collaboration cover, collab κ.α.

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ το Roland D-50, ένα synth που βρήκα μάλιστα εδώ στις αγγελίες του Noiz πριν λίγους μήνες και οι βασικοί ήχοι που χρησιμοποιώ, παράγονται από την μηχανή σύνθεσής του.

 

Ελπίζω να σας αρέσει! Καλή ακρόαση!

 

Genius begins great works; labor alone finishes them... -- J. Joubert

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετική δουλειά, συγχαρητήρια!

 

Το μόνο που, κατά τη γνώμη μου, δεν ταίριαζε, ήταν κάποια πιο χαριτωμένα από ότι χρειαζόταν παιχνιδίσματα της φωνής, αλλά με τίποτα δεν θέλω να μειώσω τη δουλειά σας, τα είχατε όλα, μπράβο.

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αν εξαιρέσουμε το ότι δεν ήταν και πολύ διασκευή αλλά μάλλον μια, σχεδόν, πιστή απόδοση της αυθεντικής ηχογράφησης τα πράγματα είναι εξαιρετικά.

 

Μπράβο σας (για όλα. Και η φωνή δε με χάλασε ΚΑΘΟΛΟΥ προσωπικά)...

 

Να ρωτήσω... αυτό πάει για υποστήριξη στο Phil που αποφάσισε να γυρίσει και προσπαθούν να κάνουν ψήφισμα (οι γελοίοι) για να μη το κάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταπληκτική παραγωγή!!

Την βλεπω και (κυρίως) την ακουω σε iPad με ακουστικά σε full volume και το καταφχαριστιεμαι

Είστε πολυ ωραίοι, άπαντες... (και κυρίως ο δικός μας ο πληκτρας!!)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

πολύ καλή προσπάθεια που την απόλαυσα...

 

ΥΓ. στο ψείρισμα η γνωστή μου επαγγελματική διαστροφή θα στεκόταν λίγο στην ηχογράφηση της βασικής φωνής (όχι την εκτέλεση) και το "απρόσεχτο" eq με αντίκτυπο στα sibilance αλλά μην δίνεις σημασία... :)

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξίζουν συγχαρητήρια και για τα παιξίματα και για την παραγωγή του βίντεο. πολύ καλαίσθητο αποτέλεσμα!

The Bass Dredd

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα πολυ καλο αποτελεσμα!!Μπραβο σας!!ΜΙΑ μικρη παρατηρηση ομως !!Ο ντραμμερ μου φαινεται οτι μοιαζει λιγακι σε 2 φιρμες;;;;

Ο ενας ειναι ο Eλτον John (με το καπελακι και τα γυαλια ειναι καπως προς τα εκει ;D ;D)

Ο αλλος ειναι μελος του φορουμ -κιθαριστας και φιλος μου.Ο ευρων αμοιφθησεται!! 8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα πολυ ωραιο!

Ειναι κομματαρα,το παιξατε και τοσο ομορφα.

Ευγε,το ιδιο και στους "εξωθεν" συμπαικτες σου.

 

Ο αλλος ειναι μελος του φορουμ -κιθαριστας και φιλος μου.Ο ευρων αμοιφθησεται!! 8) 8)

 

Eυκολακι,Σπυρος Δελτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου