Προς το περιεχόμενο

Shreddy Improvisation Over Changes - YIannis Papadopoulos


John Papaducci

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά χαρά σε όλους! Παρακάτω  θα βρείτε έναν αυτοσχεδιασμό μου σε melodic shredding rock ύφος πάνω από ένα backing track με changes.

 

Λίγα λόγια για τον ήχο: Κιθάρα PRS custom 24-χορδές DR, GruvGear Fretwraps, intune πένες, προενίσχυση mesa boogie triaxis, τελικος Tsakalis, Κaλώδια Spectraflex,

mooer green mile σε καμπίνα 4χ12 με ένα  Shure 57...τα like,τα shares και ta subs πάντα βοηθούν!  :)

 

 

www.yiannispapadopoulos.gr

www.facebook.com/YiannisPapadopoulos.Guitar www.youtube.com/user/YiannisPapadopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το παίξιμο και οι ιδέες είναι πραγματικά εξαιρετικά! +1 sub από μένα στο YT κανάλι.

Genius begins great works; labor alone finishes them... -- J. Joubert

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους!  :)

 

ΕΡΩΤΗΣΗ: Γνωρίζοντας ότι το θέμα του ήχου είναι καθαρά υποκειμενικό,

θα ήθελα παρόλα αυτά να ρωτήσω πώς σας φάνηκε συχνοτικά η κιθάρα..?

Γενικά προτιμώ τον ήχο σχετικά μεσσαίο, αλλά πρίμομεσσαιο..

έχω την αίσθηση ότι σ'αυτό το video η κιθάρα βγήκε λίγο πιο "μουντή"..

Γνώμες?

 

www.yiannispapadopoulos.gr

www.facebook.com/YiannisPapadopoulos.Guitar www.youtube.com/user/YiannisPapadopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννη το παρατήρησα κι εγώ ότι είναι λίγο πιο μουντός ο ήχος σου σε αυτό το βίντεο αλλά θεώρησα ότι έτσι τον ήθελες.

 

Ας πούμε ο ήχος σου στο "One with the waves" είναι για μένα από τους πιο ωραίους που έχω ακούσει. Δεν ξέρω τι αλλαγές έχεις κάνει στο βίντεο που συζητάμε βεβαία αλλά εν πάση περιπτώσει δεν με ενόχλησε. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου