Προς το περιεχόμενο

Πολυεφέ για κονσόλα.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω μια πεταλιέρα για κιθάρα, με σκοπό να τη χρησιμοποιώ συνδεδεμένη με την κονσόλα του PA. Οπότε με ενδιαφέρει αρκετά το να προσομοιώνει καλά ενισχυτές και καμπίνες. Οι παραμορφώσεις δε με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα, σκοπεύω όμως να χρησιμοποιώ αρκετά κάποια άλλα εφέ, όπως βάθος, delay, wah κλπ.

 

Έχετε κάτι καλό να μου προτείνετε?

Έχω χαθεί λίγο στη μεγάλη ποικιλία που υπάρχει σε καινούρια και μεταχειρισμένα... Έχω ακούσει αρκετά καλά λόγια για τη Line 6 hd500, τη Digitech RP1000, τη Boss GT10 και τις Vox Tonelab EX, έχετε κάποια γνώμη γι αυτες;

 

Γνωρίζω ότι το θέμα "πεταλιέρα" έχει συζητηθεί αρκετά, αλλά τελευταία όλες οι εταιρίες έχουν εξαιρετικές αναβαθμίσεις στα μοντέλα τους, οπότε άνοιξα νέο θέμα.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την γνώμη μου όλες οι πεταλιέρες που αναφέρεις χρειάζονται ενισχυτή για να ακουστούν καλά.

Η φτηνότερη πεταλιέρα που ξέρω ότι έχει καλό amp sim είναι αυτή

 

https://blog.andertons.co.uk/guitars/atomic-amplifire-exclusively-andertons

 

Ουσιαστικά είναι ένα axe-fx με χαλινάρι ,πράγμα καλό για κάποιους.

Την gt-10 την έχω και είναι καλή αλλά μόνο σε ενισχυτή και θέλει αρκετό ψάξιμο.

Την Atomic δεν την έχω ακούσει από κοντά αλλά τα δείγματα που ακούω με ψήνουν ,εάν δεν είχα τον kemper θα την σκεφτόμουν σοβαρά.

Τα προϊόντα της line 6 δεν με πείθουν στο amp sim ,ακόμα και το bias το βρίσκω καλύτερο.

Προσωπική γνώμη πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου