Προς το περιεχόμενο

Nick Silver Pickups new Models & Demos


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας κυρίες και κύριοι συνάδελφοι.

 

Σας παραθέτω, τα καινούρια demos που ηχογραφήθηκαν/μαγνητοσκοπήθηκαν τον περασμένο Οκτώβρη για τους μαγνήτες του Νίκου Ασημένιου. Το link οδηγεί στο κανάλι των N.S. Pickups στο youtube όπου όλα τα video είναι ταχτοποιημένα σε playlists ανάλογα με το είδος του μαγνήτη:

 

https://www.youtube.com/user/MrSilverPickups/playlists

 

Όπως θα παρατηρήσετε, η γκάμα των μαγνητών έχει αυξηθεί με προσθήκες μοντέλων P90, Charlie Christian αλλά και J και P bass.

 

Όπως και τις άλλες φορές και για παν ενδεχόμενο, απλά αναφέρω ότι οι μουσικοί που συμμετείχαν στις παρουσιάσεις, το έκαναν αφιλοκερδώς και με μοναδικό κίνητρο την αρωγή στην προώθηση μιας πραγματικά αξιέπαινης ελληνικής πρότασης για μαγνήτες.

 

Καλή σας ακρόαση.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτό δεν είναι?

 

Κι αυτό παρουσίαση Nick Silver Pickups είναι. Απλά αυτά που σας λίνκαρα εγώ είναι τα "επίσημα" ας πούμε τα οποία έγιναν υπό την επίβλεψη του κατασκευαστή. Αν ψάξεις στο tube πάντως θα βρεις demos κι από άλλους.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα σε όλους.

 

Για ακόμη μια φορά ο Νick Silver ξεπέρασε τον εαυτό του. Μέλη από την αφρόκρεμα της ελληνικής μουσικής σκηνής παρουσίασαν παλιά και νέα μοντέλα μαγνητών που κατασκεύασε.

Επειδή είμαι κι εγώ μαγνητολάγνος και κάτοχος Silver Pickups σας διαβεβαιώνω και για την ποιότητά της αλλά και για την άψογη εξυπηρέτηση μέχρι να καταλήξω στο μοντέλο που τοποθέτησα.

Είμαστε τυχεροί που στη χώρα μας γίνεται τόσο σοβαρή προσπάθεια για μαγνήτες (με ήδη πολύ θετικό αντίκτυπο στα ξένα). Κατά τη γνώμη μου όποιος θέλει να αλλάξει μαγνήτες ή να δοκιμάσει κάτι διαφορετικό ας περάσει να ρίξει και μια ματιά στους μαγνήτες του Νίκου. Θα εκπλαγεί με την ποιότητα και είτε του αρέσουν είτε όχι, σίγουρα θα μάθει πολλά για τους μαγνήτες και τις επιλογές που υπάρχουν.

 

Νικόλα να σαι καλά και να έχεις πάντα το κέφι και την όρεξη να ξεπερνάς κάθε φορά τον εαυτό σου.

;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έχω ψηθεί. Θα περάσω μια βόλτα να τους τσεκαρω για την strat μου. Θα ανέβασω σχετικό video εφόσον επέλθει αγορά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 χρόνια αργότερα...

Βρήκα στις αγγελίες ένα σετακι black rose  και είπα να το δοκιμάσω σε μια στρατ.

 

Αρκετά hot o ήχος σε σχέση με κλασικό μόνο, αλλά με έντονο vintage ηχοχρώματα και με εξαιρετική ισορροπία στο eq. Ο bridge και o neck έχουν αρκετά μεσαία, ενώ ο middle μοιάζει κάπως πιο scooped, πιθανότατα για να βοηθά στις θέσεις 4 και 2. Πολύ ποιοτικό σετ.

 

Τρία πρόχειρα κλιπ, ένα με κινητό και vox mv50, με κινητό και καρφί στον jcm, και το τριτο με το ampero και κάποια εφέ.

 

 

 

 

 

 


 

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο 8 χρονια μετα, μπραβο παιδι μου αλλα πιστευω μπορεις και καλυτερα.

 

Σε οτι αφορα τους μαγνητες, ο ηχος δεν μου αρεσε καθολου, μονο στο 2ο κλιπακι στην αρχη με τα καθαρα ηταν ας πουμε καλος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, 13-13 είπε

 

Μονο 8 χρονια μετα, μπραβο παιδι μου αλλα πιστευω μπορεις και καλυτερα.

 

 
Καιρό είχε κάποιος να με ειρωνευτεί😆

Υποθετω ότι το έκανες διότι σχολίασα ένα ποστ σου πρωτύτερα. Δεν πειράζει.

 

Πολλές φορές είναι προτιμότερο να ανανεώνουμε ένα υπάρχων θέμα, παρά να ανοίγουμε ένα καινούριο, ειδικά εάν δεν έχουμε κάτι σημαντικό να προσθέσουμε. Με τον τρόπο αυτόν, αυτός που κάνει αναζητηση μπορεί να βρει τα πάντα μαζεμένα σε ένα τοπικ, και ταυτοχρονα δε φορτώνουμε τους σέρβερ.

 

Ευχαριατω και για την ακρόαση. 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου