Προς το περιεχόμενο

celtis australis η τσουκνιδα


johnps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γνωριζει καποιος απο τους κατασκευαστες του φορουμ αν το συγκεκριμενο ξυλο ειναι καταλληλο για μανικι ηλεκτρικης κιθαρας ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα ενα ψαξιμο στο ιντερνετ και ειδα οτι το χρησιμοποιουν σε μπουζουκια [ δουγιες ] μαλιστα ενας το ανεφερε ως ''σφενταμι σγουρο'' , ειναι ασπρο και μοιαζει με το maple..[ o argytar παντως που το ειδε επεμενε οτι ειναι maple ]..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να είμαι ειδήμων (or something) το ξυλο που σε ενδιαφέρει είναι κάτι μεταξύ από δεσποτάκι και λεύκας (correct me if im wrong) υποθέτω πως θα είναι περισσότερο κατάλληλο για σώμα ηλεκτρικής παρά για μανίκι

 

Ότι σου λέω with a grain of salt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυριο θα το γυαλοχαρταρω και θα βαλω φωτο. το εχω ηδη..μου το εδωσαν σημερα το απογευμα. παντως το παιδι που μου το εδωσε μου ειπε πως ειναι πολυ σκληρο σαν ξυλο, θα παρω κι ενα τηλ τον μαστορα μου στη θεσ/νικη ..αμα εχω νεα θα σας πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μουριά πρέπει να είναι

http://bouzoukimaker.blogspot.gr/2012/01/blog-post.html

 

Αν είναι όπως υποθέτω είναι ξύλο που όντωςχρησιμοποιείτε για σκάφη ακουστικών οργάνων (πάντα με επιφύλαξη μις και δεν έχω δει την ξυλεία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου