Προς το περιεχόμενο

Εξωτερική κάρτα ήχου


RaT

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχήν χρόνια πολλά σε όλους!!! :D

 

Θέλω να αγοράσω μία εξωτερική κάρτα ήχου (USB ή Firewire). Δεν με ενδιαφέρει τόσο πολύ να έχει πολλές εισόδους - εξόδους αλλά να έχει καλό σήμα (απόκριση, SNR κλπ...). Επίσης να έχει phantom power και να μην κοστίζει περισσότερο από 200 Euros. Προς το παρόν έχω βρει την EMU 0404 USB. Τι γνώμη έχετε; Καμιά άλλη πρόταση;

P>RaT face...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 200e 1 Χαρά (και Αντωνία μη σσου πω!! :mrgreen: ) είναι η emu. ψάξε και σε παλιότερα εδω μέσα και σίγουρα θα βρεις προτάσεις :wink:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και εγώ έχω την e-mu 0404 USB.

To κακό είναι ότι είναι καινούργια και έχουν ακουστεί από αρκετούς για ελαττωματικά κομμάτια. Εμένα προσωπικά δεν μου έχει εμφανίσει πρόβλημα μόνο εκείνο το περιστρεφόμενο κουμπάκι που ελέγχεις την ένταση για το direct monitoring μου κάνει που και που κάτι μαμουνιές αλλά κατά τα άλλα μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος. Δεν είχα ποτέ άλλη κάρτα οπότε δεν μπορώ να συγκρίνω. Με ενοχλεί λίγο εκείνο το ελάχιστο latency όταν έχω software monitoring αλλά μπορώ να συμβιβαστώ. Ειδικά όταν παίζεις σόλο με καθαρή κιθάρα και μετά της βάζεις παραμόρφωση ακούγεται πολύ ωραία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και χρονια πολλά!

Και εγώ έχω την emu-0404 usb , την οποία αγόρασα πρόσφατα (3 μηνες)

 

Ειχα ενα προβλημα με το hardware (δεν εκανε επαφη ενα κουμπί, και το πήγα στο service του Νακα και ολα ενταξει τωρα πια).

 

Ωστόσο σαν καρτα εχει πολυ καλα specs, για την τιμή της, πριν αγοράσω το ειχα ψαξει πολύ!

 

Γενικώς είμαι πολυ΄ευχαριστημένος, αν εξαιρεσεις αυτο το hardware προβληματακι το οποίο ομως διορθώθηκε!

Επίσης έχει και software instrument της emu το οποίο εχει πολυ καλούς ετοιμους ηχους.

 

Εναλλακτικά μπορείς να δεις και τις TASCAM US-122 / US-144 , αλλά νομιζω ειναι Usb-1.0 ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου