Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα Drums


corsair

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα στην κοινότητα.

Έχοντας μετατρέψει τα τύμπανα μου σε ηλεκτρονικά αγόρασα ένα drum trigger το Megadrum το οποίο σχεδιάζω να συνδέω με τον υπολογιστή ώστε να αναπαράγει κανονικούς και ποικίλους ήχους φυσικών τυμπάνων.

Θέλω να ρωτήσω όντας άσχετος με προγράμματα τι θα χρειαστώ πέραν του αρχικού προγράμματος (EZ Drummer ή Addictive Drums ή και άλλα);

Γνωρίζοντας ότι υπάρχουν ασυμβατότητες στα προγράμματα θα ήθελα να αναφερθούν τυχών μειονεκτήματα/πλεονεκτήματα των προγραμμάτων , αν κάποιο μπορεί να χρησιμοποιηθεί αυτούσιο (χωρίς DAW πχ) ή τι εναλλακτική υπάρχει;

 

 

Ευχαριστώ

Θανάσης

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προγραμμα ειναι stand-alone? η θα το βαλεις στο sonar η cubace? (δεν ξερω αν το δοκιμασες η αν παιζει- με reason)

το Megadrum πως το συνδεουν στο forum τους?

δοκιμασε πρωτα οτι freeware υπαρχει και μετα δες τις αγορες σου!!!

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Megadrum επειδή είναι ανοιχτής αρχιτεκτονικής ο καθένας χρησιμοποιεί όποιδήποτε πρόγραμμα τον βολεύειμ άλλος Kontak 5 άλλος Reaper κτλ και με κατάλληλα plug in πέρνουν ήχους φυσικούς στα ηλεκτρονικά τύμπανα.

Θα με ενδιέφερε εάν υπάρχει κάποιο standalone πρόγραμμα. Freeware έχω βρει μόνο για λούπες και όχι με ηχογραφημένους ήχους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην κοινότητα.

Έχοντας μετατρέψει τα τύμπανα μου σε ηλεκτρονικά αγόρασα ένα drum trigger το Megadrum το οποίο σχεδιάζω να συνδέω με τον υπολογιστή ώστε να αναπαράγει κανονικούς και ποικίλους ήχους φυσικών τυμπάνων.

Θέλω να ρωτήσω όντας άσχετος με προγράμματα τι θα χρειαστώ πέραν του αρχικού προγράμματος (EZ Drummer ή Addictive Drums ή και άλλα);

Γνωρίζοντας ότι υπάρχουν ασυμβατότητες στα προγράμματα θα ήθελα να αναφερθούν τυχών μειονεκτήματα/πλεονεκτήματα των προγραμμάτων , αν κάποιο μπορεί να χρησιμοποιηθεί αυτούσιο (χωρίς DAW πχ) ή τι εναλλακτική υπάρχει;

 

 

Ευχαριστώ

Θανάσης

 

 

 

Από ότι ξέρω το megadrum παράγει σήματα midi που τα στέλνει στον υπολογιστή και τα παίρνει το ανάλογο πρόγραμμα για να αναπαράγει τους ήχους. Χρειάζεσαι μια κάρτα ήχου με πολύ χαμηλή καθυστέρηση και τίποτε άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για κάρτα ήχου σκέφτομαι την Esi Julia Ext έκδοση που έχει αρκετά καλά χαρακτηριστικά.

Τώρα για πρόγραμμα μου αρκεί το Kontakt Player και μάλιστα υπάρχει και δωρεάν library από την Sennheiser ονόματι Drummic'a http://de-de.sennheiser.com/drummica

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου