Προς το περιεχόμενο

Yamaha Montage synth


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περισσότερο performance synth δηλαδή, παρά workstation... η αλήθεια είναι ότι δεν παρακαταλαβαίνω την κίνηση αυτή της Yamaha, καθότι σε αυτήν τη κατηγορία τιμής θα μπορούσαν να έχουν τον διάδοχο του Motif με αυτά τα specs, συν το sequencer και το sampler. Τώρα ένα performance synth στα πρότυπα των JP80 και V-Synth, με τέτοια τιμή (ειδικά στην Ελλάδα του 2009-2016) τι θα κάνει; Φαίνεται όμως για να το κάνει, ότι υπάρχει η αγορά...

 

Μάλλον αυτό το όργανο-α, προορίζονται για επαγγελματίες παραγωγούς και μουσικούς οπότε όλο και κάποιος θα το αγοράσει. (στο όλο και κάποιος βλέπε εκατοντάδες πελάτες και μάλλον χιλιάδες).

Έχει μείνει πίσω η Yamaha πάντως. Κάτι μου λέει ότι το Montage 2 θα έχει AWM2 + VL-X σύνθεση ενώ το Montage 3 θα έχει AMW2 + AN-X σύνθεση ώσπου τελικά το Montage 4 θα έχει AWM2 + FM-X + VL-X + AN-X + FDSP-X σύνθεση και τότε θα λένε ότι χτυπάνε τον ανταγωνισμό ο οποίος ήδη προσφέρει 9 μηχανές σε workstation και τότε θα προσφέρει πολύ μεγαλύτερες δυνατότητες. Ευτυχώς που είμαι κάτοχος SY77, βάζω πλώρη και για το 2ο μου στο κοντινό ίσως μέλλον. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ευτυχώς που είμαι κάτοχος SY77, βάζω πλώρη και για το 2ο μου στο κοντινό ίσως μέλλον. 8)

Ασε το 2ο SY77, ενα φτανει. Αντε χτυπα το Montage 7, τι τα κανεις τοσα λεφτα που βγαζεις?

Δεν θελω τσιγγουνιες....glasses2.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον να δούμε στην πορεία τις κομμένες εκδόσεις που θα βγάλει η yamaha βασισμένες στο Montage. Όπως π.χ. για το motif xf έβγαλε το moxf αντίστοιχα με το montage τί θα βγάλει και πόσες δυνατότητες η fm του θα δίνει σε οικονομικά μοντέλα; Λογικά όλο και κάτι θα βγάλει οπότε όλοι οι φτωχοί κάνουμε το σκατό μας παξιμάδι να τα μαζέψουμε μέχρι να κυκλοφορήσουν τα Montageάκια. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο θα αργησει πολυ να γινει, αν γινει. Το XF βγηκε το 2010 και το MOXF το 2013. Κι ακομα δεν εχει κυκλοφορησει καλα καλα το Montage, που βγαινει τον Μάιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο ντεμο οπως παντα

Ωραιο οπως παντα, ναι, αλλα πολυ συντομο. Ελπιζω να βγαλει ενα μεγαλο με πολλες λεπτομερειες, οπως εχει κανει στο παρελθον με τη σειρα Motif.

Btw, το συγκεκριμενο βιντεο εχει αναρτηθει ξανα στη σελιδα 2 αυτου του θρεντ. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι θα το αφηνε χωρις review o Katsunori...Νομιζω οτι ειναι η πρωτη φορα που κανει τοσο συντομα review για ενα οργανο που δεν εχει βγει ακομα στην αγορα. Ο φιλτατος Katsunori Ujiie ειναι απολαυστικος οπως παντα. 8)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω ότι για την ώρα δεν έχω εντυπωσιαστεί; προσωπικά γούστα είναι αυτά... ίσως μια δια ζώσης δοκιμή να αποκαταστήσει... την παρεξήγηση!

Πάντως, όπως και να έχει θεωρώ ότι η τιμή του πρέπει σίγουρα να πέσει...νομίζω ότι είναι over-priced.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου