Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για το παιξιμο μου


ex-VangelisV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

 

EDIT: Με τον Παράγκα μίλησες? Θα σε κάνει star.

 

Αυτή τη περίοδο είναι κλεισμένες όλες οι ώρες μου, από Σεπτέμβριο με τη νέα σχολική χρονιά, ευχαρίστως να του διδάξω του άνθρωπα

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 127
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Για αρχη αγορασε ενα κουρδιστηρι...ειναι η φαση που σε καθε σηκωμα ο σκυλος κοιταει με παραπονο και στραβωνει το λαιμο του!!!Το βασικο προβλημα δεν ειναι οτι εισαι ξεκουρδιστος αλλα οτι δεν το "ακους".Βαλε ψηλα τον πήχη και να εισαι ταπεινος.Αφου εμαθες πολυ καλη θεωρια απο το wiki δες τοτε και μερικα βιντεακια απο τους καλυτερους κιθαριστες του κοσμου και μετα ακου αυτο που εγραψες και σκεψου τους φιλους σου που σου ειπαν οτι εισαι "παρα πολυ καλος"...κατοπιν τοποθετησε τον εαυτο σου αντικειμενικα σε μια κλιμακα απο το 1-100 να δεις που περιπου εισαι...(Εγω ας πουμε παντα στα ιδια περιπου ειμαι...μεχρι να μαθω "ενα" καινουριο εχουν βγει ηδη "δυο")Να επιδιωκεις να παιζεις παντα με καλυτερους απο σενα...αργα...καθαρα...με μετρονομο...και ποδαρακι σε θεση και αρση...

 

Να δεχεσαι την κριτικη γιατι θα σε κανει καλυτερο και να μην απογοητευεσαι...Εξαλλου το μονο που εχει σημασια at the end of the day ειναι οτι σου αρεσει να παιζεις κιθαρα και σε κανει χαρουμενο.

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για εμενα,μονο ενας καλος δασκαλος θα σου λυσει τα προβληματα που εχεις,απο τη στιγμη που δεν μπορεις να τα ακουσεις.Επισης οσο συνεχιζεις να μελετας λαθος δεν προκειται ποτε να βελτιωθεις.

 

Α και ξεχνα τα wiki κτλ,γιατι ισως και να σε μπερδευουν περισσοτερο παρα να σε βοηθανε. :)

 

Παντως ρε συ τοσο out ουτε ο Coltrane στο stellar regions. ;D ;D ;D

Μόνο ΘΡΑΣ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση που έχεις κάποια συσκευή Android με μικρόφωνο, κατέβασε τη εφαρμογή Pitchlab δωρεάν και επέλεξε αυτό το "προφιλ"

 

qBV7XVxTuQQTh07CQ_1hR3sVYOnIeISSqaahHcirLBCVj-M_1l5C1o_DS-PMEUSpcMQ=h900

 

Κούρδισε και παίζε τα πάντα αργά και σωστά, ανέβαζε ταχύτητα μόνο αφού είσαι τέλειος στην προηγούμενη.

 

Βρες έναν καλό δάσκαλο και άκουγέ τον σε ότι σου λέει. Θα κερδίσεις χρόνο όχι μόνο επειδή θα μαθαίνεις πιο γρήγορα, αλλά και επειδή θα γλυτώσεις χρόνο από το να διορθώσεις αυτά που -πιθανότατα - θα μάθαινες λάθος μόνος σου από τη στάση σου όταν παίζεις μέχρι την εκφραστικότητα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που του απαντάτε σοβαρά...

Ο άνθρωπος τρολλάρει ρε σεις.

Τόσο δύσκολο είναι να το δείτε;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μου αρέσει που του απαντάτε σοβαρά...

Ο άνθρωπος τρολλάρει ρε σεις.

Τόσο δύσκολο είναι να το δείτε;

+ 100000000  8)

 

Πάντως Βαγγέλη ήταν καλό... πολύ καλό  ;D

 

Ιδιαίτερα στο Comfortably έγραψες  ;D ;D ;D 8)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που του απαντάτε σοβαρά...

Ο άνθρωπος τρολλάρει ρε σεις.

Τόσο δύσκολο είναι να το δείτε;

 

Το γνωρίζουμε, γι αυτο τρολάρουμε κι εμείς.

Οφθαλμον αντί οφθαλμού. χαχααχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κοροϊδεύει ας δώσει κάποια σχετικά εμφανή στοιχεία να το βλέπουμε και να το καταλαβαίνουμε... και ας το βάλει στην παιδική χαρά!

 

Δε νομίζω να αστειεύεται αλλά βέβαια εσείς θα ξέρετε καλύτερα, ειδικά αν είστε και γνωστοί από κοντά οπότε πάω πάσο... τουλάχιστον έχω έτοιμη κώπει-παίυστ απάντηση για ανάλογες κριτικές/συμβουλές :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου