Προς το περιεχόμενο

Quentin Tarantino -The Hateful Eight


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Βεβαια μη ξεχνας οτι περναμε και την ΚΑΛΥΤΕΡΗ περιοδο της ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ ever (το επιπεδο των series ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ στην εποχη μας) οποτε μπορει και αυτο να παιζει ρολο....ας πουμε και εγω συμφωνω οτι δυσκολα θα βρεις ΤΑΙΝΙΑ καλυτερη απο ενα επεισοδιο του Breaking Bad,του Better Call Saul ή του Justified

 

 

Rant mode on.

 

Και ειναι και οι κυριες υπευθυνες για το decline του cinema και των καλων παραγωγων. Sorry just a rant from a romantic......Αρνουμαι να δω οτιδηποτε δεν περιλαμβανει την πληρη τελετουργια του σινεμα. (οκ εχω δει 4-5 σειρες απλα για να το επιβεβαιωσω.)

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν κατάλαβα καλά, η σύγκριση του Fenderiarhs με τις λοιπές παραγωγές του 2015 έγινε με τη λογική «ας σηκωθώ, ντυθώ , πλυθώ και να πάω στον κινηματογράφο».

 

'Eτσι σκεπτόμενος , σηκώθηκα , ντύθηκα, πλύθηκα και πήγα στον κινηματογράφο (αλλά και άνοιξα το θέμα).

 

Φυσικά αν συγκρίνω το The Hateful Eight με την παγκόσμια ιστορία του κινηματογράφου δεν θα έχει και καμία τύχη.

 

Ήταν όμως η μόνη ταινία (μέσα στο 2015- εδώ συμφωνώ με τον Fenderiarhs) που με έκανε να πάω κινηματογράφο, και προσωπικά (οκ γούστα είναι αυτά) δεν το μετάνιωσα.

+1000

Οκ, οχι η μονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, οχι η μονη.

 

+1000

 

Πολυ καλες ταινιες για το 2015

 

Mad Max: Fury Road

Inherent Vice

Creed

Room

Bridge Of Spies (η καλυτερη ταινια του 2015 ΙΜΗΟ)

Amy

The Martian

Τhe Big Short

 

 

δεν τις λες και λιγες 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.

Δεν ειναι υποχρεωτικο μια ταινια να σε ... προβληματιζει, για να ειναι καλη.

Ωραια ειναι και μια καλογυρισμενη ταινια ή μια εξυπνη κωμωδια κλπ και χωρις να εχει βαθυ νοημα, αν την δεις την ωρα που "πρεπει".

Τα ιδια ... με τη μουσικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Οκ, οχι η μονη.

Σίγουρα, απλά ξεκουνιέμαι δύσκολα. ;D ;D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000

 

Πολυ καλες ταινιες για το 2015

 

Mad Max: Fury Road

Inherent Vice

Creed

Room

Bridge Of Spies (η καλυτερη ταινια του 2015 ΙΜΗΟ)

Amy

The Martian

Τhe Big Short

 

 

δεν τις λες και λιγες 

 

 

 

Για να επανέλθω στο Star Wars (τελευταία φορά, το υπόσχομαι...  ;D ), δεν γίνεται να βάζεις σε αυτή τη λίστα το Martian (σαφέστατα υπερτιμημένο και όσο... επιφανειακό γινόταν) και να αφήνεις το άλλο απ'έξω.  Με κανένα σκεπτικό. Προσωπική μου γνώμη, αλλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γουστα ειναι αυτα.

Προσωπικα δεν εχω αντεξει να δω ουτε το πρωτο star wars. Αρκουδοι, ρομποτακια, διααστημομαχες, του κωλου κλπ

Στο 10λεπτο εβλεπα ονειρο. Μετα δεν μπηκα καν στην διαδικασια για τα επομενα.

(βαρατε ελευθερα)

Ελαχιστες ταινιες με διαστημοπλοια μου αρεσαν. Κι αυτες γιατι η κεντρικη ιδεα ηταν αλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεγάλη σκηνοθετική σπουδαιότητα του Ταραντίνου είναι μία από τις μεγαλύτερες κινηματογραφικές φενάκες της τελευταίας 20ετίας.&-

 

Όσο για τα πέρσι, μια χαρά ταινίες γυρίστηκαν.

Από μέτριες έως και εξαιρετικές.

(Εξαιρώ τις horror που δεν βλέπω οπότε και δεν εκφράζω γνώμη.)

 

Έμφαση στο Spotlight και (για άλλους λόγους) στο UNCLE & Avengers :)

Δεν έχω δει ακόμα Αρκούδα Vs DiCaprio

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Ελαχιστες ταινιες με διαστημοπλοια μου αρεσαν.

Ξαναείδα  πρόσφατα το Battlestar Galactica (1978), μόνο και μόνο επειδή μου είπε ένας φίλος ότι το ξανάδε και ΔΕΝ  το άντεξε.

"Δεν βλέπεται " ήταν τα λόγια του.

 

Το βρήκα και μαμώ τις 70ίλες....Φοβερό απόγευμα προβολης!  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για να επανέλθω στο Star Wars (τελευταία φορά, το υπόσχομαι...  ;D ), δεν γίνεται να βάζεις σε αυτή τη λίστα το Martian (σαφέστατα υπερτιμημένο και όσο... επιφανιακό γινόταν) και να αφήνεις το άλλο απ'έξω.  Με κανένα σκεπτικό. Προσωπική μου γνώμη, αλλά...

 

Με αφορμή και την προηγούμενη απάντησή σου στο ποστ μου αλλά και το παραπάνω: Πραγματικά σου άρεσε το τελευταίο star wars; Τα έχεις δει όλα υποθέτω έτσι; Και πραγματικά σου άρεσε αυτή η αρπαχτή/κακέκτυπο της πρώτης ταινίας (episode 3); Και οκ να σου άρεσε, υποκειμενικό είναι. Αλλά να θεωρείς ότι διεκδικεί και θέση στις καλύτερες ταινίες του 15;

 

Νταξ σε φορτώνω και λίγο επίτηδες.  ;D

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου