Προς το περιεχόμενο

Keyboard Shredding Journal by Georgios Zaimis: Part II


GZaimis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κορυφαίος όπως πάντα ο Γιώργος. Το μόνο που μου προκαλεί απορία είναι το πώς καταφέρνεις και χειρίζεσαι το τριτον έτσι καλυμένο που είναι από το DX7ii FD. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

αψεγάδιαστος Γιώργο... μπράβο κι από μένα...

 

ΥΓ. πλάκα πλάκα με ένα καλό reamp φαντάζομαι θα αρχίσουν να σκάνε προτάσεις και για καλοπληρωμένα "ghost guitar session"... ένας μαλιάς πιτσιρικάς θα χτυπιέται unplugged στην σκηνή, με σένα να τα χώνεις χαλαρά στα παρασκήνια... ;D

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RayDTutto, Minoru, cos_dr, Spyros Delta, geodimitri, gvour, axtarmas και npap σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους σας για την υποστήριξη με τα σχόλιά σας! Το εκτιμώ πολύ!

 

...Τις ολίγες παρατηρήσεις μου θα στις πει ο Αυτοκράτορας Joseph II.  :D ;D 8)

Ωραία παρατήρηση! ;D Έχει πλάκα πάντως πώς προσπαθεί να παρατηρήσει ο Joseph II τον Wolfgang. Και τώρα που είδα το απόσπασμα, νομίζω ότι αξίζει να ξαναδώ την ταινία.

 

...δεν διακρίνω shredder πολυλογία , οι ''πολλές'' νότες συνθέτουν έναν ταξιδιάρικο, νοσταλγικά αφαιρετικό πλουραλισμό...

Η επιλογή των 3 τελευταίων λέξεων είναι απολαυστική! Κάτι σαν Systematic Chaos! :D

 

...πώς καταφέρνεις και χειρίζεσαι το τριτον έτσι καλυμένο που είναι από το DX7ii FD. :)

Αυτό είναι όντως πρόβλημα όταν θέλω να πειράξω ή να προγραμματίσω έναν ήχο. Αν χρειαστεί, θα βγάλω τελείως το synth από το stand κάτι που δεν είναι ό,τι πιο εύκολο λόγω βάρους του οργάνου (σαν τανκς είναι το Triton Studio). Από την άλλη θέλω όσο δυνατόν μικρότερη απόσταση μεταξύ των keyboards για να μπορώ να παίζω άνετα και στα τρία καθιστός. Γενικά έχω μάθει απέξω την θέση των κουμπιών οπότε τα χειρίζομαι χωρίς να πολυκοιτώ το panel.

 

...πλάκα πλάκα με ένα καλό reamp φαντάζομαι θα αρχίσουν να σκάνε προτάσεις και για καλοπληρωμένα "ghost guitar session"...

Μακάρι! Καλοδεχούμενο θα ήταν οπωσδήποτε! Πλάκα πλάκα σκέφτομαι μήπως η επόμενη μου κίνηση να θα είναι να πάρω κάποιο εξωτερικό rack μόνο για delay / reverb να πηγαίνει εκεί το σήμα στεγνό από τα εσωτερικά FX του synth.

Genius begins great works; labor alone finishes them... -- J. Joubert

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ravaya σε ευχαριστώ πάρα πολύ, όπως και τον καθένα σας ξεχωριστά για την θετική "ανάδραση" (θα μπορούσαμε να μεταφράσουμε έτσι το feedback στα Ελληνικά;  ;D)!

Genius begins great works; labor alone finishes them... -- J. Joubert

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου