Προς το περιεχόμενο

Αγορά μεταχειρισμένης κιθάρας από ιδιώτη στο εξωτερικ


armagedon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα εδώ και αρκετό καιρό ψάχνω στα ελληνικά sites να αγοράσω μια μεταχειρισμένη esp eclipse. Παρόλα αυτά δεν έχω βρει κάποια αγγελία που να είναι κοντά στην τιμή που ζητω η στα επι μέρους χαρακτηριστικά που θέλω. Οπότε είπα να στραφώ προς την ευρωπαική αγορά και βρήκα κάποιες ικανοποιητικές αγγελίες στο audiofanzine.fr.

 

Η ερώτηση μου είναι ποιόν τρόπο θα μου προτείνατε για τη συναλλαγή και την αποστολή του δέματος. Πχ έχω εχω σκεφτεί έπειτα απο συνεννόηση με τον πωλητή να υπάρξει μια προκαταβολή περίπου στο μισό της συμφωνημένης τιμής και το υπόλοιπο μισό να κατατεθεί μετά την παραλαβή. Η συναλλαγή νομίζω είναι καλύτερα να γίνει μέσω paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η ερώτηση μου είναι ποιόν τρόπο θα μου προτείνατε για τη συναλλαγή και την αποστολή του δέματος. Πχ έχω εχω σκεφτεί έπειτα απο συνεννόηση με τον πωλητή να υπάρξει μια προκαταβολή περίπου στο μισό της συμφωνημένης τιμής και το υπόλοιπο μισό να κατατεθεί μετά την παραλαβή. Η συναλλαγή νομίζω είναι καλύτερα να γίνει μέσω paypal

Δυσκολο να το δεχθει αυτο πωλητης του εξωτερικου...εννοειται θα πληρωσεις με paypal,αλλα λογικα ολοι θα απαιτησουν προκαταβολη ολου του ποσου μαζι με το κοστος των ταχυδρομικων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πχ έχω εχω σκεφτεί έπειτα απο συνεννόηση με τον πωλητή να υπάρξει μια προκαταβολή περίπου στο μισό της συμφωνημένης τιμής και το υπόλοιπο μισό να κατατεθεί μετά την παραλαβή

 

Ξεχνα το,αν δεν δωσεις ΟΛΑ τα χρηματα μπροστα ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να δεχτει ο πωλητης,ειδικα αν εισαι και ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΚΕΙ ειναι που αποκλειεται (στο εξωτερικο εχουμε την φημη κλεφτοκοταδων,απατεωνων και μπαταχτζηδων που ζουμε με τα λεφτα των αλλων και δεν κΣερω γιατι ρε παιδι μου  ;D) εδω...πινεζες δεν μας στελνουν χωρις προκαταβολη 100%,ΚΙΘΑΡΑ θα σου στειλουν?

 

 

Η συναλλαγή νομίζω είναι καλύτερα να γίνει μέσω paypal

 

καλα μην εισαι και τοσο σιγουρος... ;D ;D ;D

 

Παντως αν μπορεσεις,αν σου κατσει το λαχειο δηλ,και πληρωσεις με ΡΡ και ο πωλητης κανει τον κινεζο προστατευεσαι απο το ιδιο το ΡΡ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ενδεχόμενο που γίνει στραβή ποιές είναι τα προληπτικά μέτρα που πρέπει να πάρω για να δείξω στο PP τι συνέβη? Φωτογραφίες,print-screen απο e-mail τίποτα άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο site του ΡΡ  υπαρχουν αναλυτικα ΟΛΕΣ οι πληροφοριες,αλλα επειδη εχουμε CAPITAL CONTROLS δες πρωτα αν μπορεις να στειλεις λεφτα με ΡΡ γιατι συνηθως ΔΕΝ μπορεις.

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνέλληνα φίλε μου κανένας Γάλλος δεν πρόκειται να σου πουλήσει τίποτα μέσω web. Για την Ευρώπη αυτή τη στιγμή είμαστε σαν Νιγηριανοί scammers. Ψάξε Ελλάδα για αυτό που θέλεις.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τροπος πληρωμης με paypal παιζει αλλα πρεπει να εχεις δυο καρτες τη μια οχι στο paypal.Για το υψος του ποσου δεν ξερω αν μπορεσεις να το κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω εχω σκεφτεί έπειτα απο συνεννόηση με τον πωλητή

Το θέμα δεν είναι τί σκέφτεσαι εσύ αλλά τι σκέφτεται ο πωλητής.  :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου