Προς το περιεχόμενο

Περι τροφοδοσιας (πάλι)


marioG542

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σας! Εχω το one spot και θελω να τροφοδοτησω πεταλι 18v! Ειδα στο νετ οτι κυκλοφορουν κατι σχεδιαγραμματα για voltage doubler! NE555-Voltage-Doubler.png

Το εχει φτιαξει καποιος (αν ναι, λειτουργει; Ποιο σχεδιαγραμμα χρησιμοποιησε;)! Επισης αν υπαρχει κατι ετοιμο στην ελληνικη αγορα σε λογικη τιμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν βλέπω και κανέναν "οργασμό" απαντήσεων  ;D (αν και δεν εχω ιδέα από "one spot" και πεταλάκια) αν κάνεις μια μόντα στο καλώδιο και παρεμβάλεις μια 9βολτη σε σειρά, δεν θα δουλέψει;

Επειδή, ίσως είναι απίθανο να έχει φτιάξει κάποιος το ίδιο κύκλωμα ακριβώς, αν θέλεις μπορείς να τσεκάρεις αν όντως δουλεύει, φτιάχνοντας το εδώ: http://www.falstad.com/circuit/ (το έχει το 555, είναι κλασικό κύκλωμα)

Ελπίζω να βοήθησα, και κυρίως, να κατάλαβα καλά!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εχω φτιάξει προσωπικά, αλλά αν στο tagboard effects εχει γίνει verified δεν έχεις κάτι να φοβάσαι :)

 

Προσοχή με τα ρεύματα και είσαι cool :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λίγη τύχη ίσως μάλιστα χωρέσει σε ένα μικρό κουτάκι σαν αυτό που επισυνάπτω (αυτό βέβαια κάνει άλλη δουλειά, αλλά παίρνει δυο power jack όπως και το δικό σου :) )

 

DSC_0286_ps.thumb.JPG.5f51625218746eff90453a7d00538807.JPG

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου