Προς το περιεχόμενο

R.I.P. Παντελή Παντελίδη


ex-mauromouris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσοι έχουμε πιάσει τιμόνι ξέρουμε τι λαχείο είναι

 

 

Φίλε είναι λαχείο, γιατί βγαίνουν οι Παντελίδιδες που έχουν πιει ένα μπουκάλι ουίσκι...

 

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1500068561

 

 

... ή οι καραγκιόζιδες οι κάγκουρες με τους κουβάδες με εξάτμιση, ή τα γίδια που δεν ξέρουν να οδηγήσουν με 50, και σε παίρνουν στο λαιμό τους, αν ακολουθούσαν όλοι τον ΚΟΚ και δεν έπαιζαν το πουλί τους δε θα ήταν λαχείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 208
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

 

Μη με πεις πως δεν έχεις σηκώσει ποτέ κινητό ενώ οδηγάς και μη με πεις πως  ποτέ δεν ξεκίνησες αλαφιασμένος με κάτι στη ζωή σου και έπιασες τιμόνι, μη με πεις πως ποτέ σου δεν οδήγησες σε συνθήκες στρες, κανονικά, όμως δεν θα έπρεπε............ξέρω δεν είναι το ίδιο με το να οδηγείς στουπί, αλλά καλύτερα να μη το συζητάμε , δεν εμπίπτει στο κομ ιλ φο. Καλός ο καυτηριασμός, αλλά προηγείται η αυτοκριτική, Νικόλαε, που έχεις τη τύχη να συναγελάζεσαι με τον Γκάρσον  :-*

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κρινω απο τις απαντησεις εδω μεσα, οι περισσοτεροι_να μην πω ολοι_πρεπει να ειχαν τον Ιαβερη...μαθητη τους!  mock.gif

Μιλαμε για αλλη ρατσα, τυφλα να'χει η "Αρια Φυλη"... ;D

Συνελθετε κυριοι, ο μονος εδω μεσα που δεν οδηγει πιωμενος και δεν μιλαει στο κινητο οταν οδηγει, ειμαι εγω. 8)

Κι αυτο γιατι δεν εχω διπλωμα ουτε αμαξι. ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι έγινε έγινε και δεν ξεγίνεται δυστυχώς. Απορώ με το τι προσπαθεί να καταφέρει η οικογένειά του; Μηνύσεις, αγωγές, κανάλια, για ποιο λόγο; Ίσως το πένθος να μη τους αφήνει να σκεφτούν καθαρά. Κρίμα και πάλι, και για αυτόν και για όλους τους νέους που χάνονται έτσι κάθε χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πώς ζείς ρε φίλος? :-)

Κανονικα επρεπε να γραψεις "γι αυτο ζεις ρε φιλος". ;D Το αμαξι δεν ηταν ποτε φετιχ (sic) για μενα. eeee.png Ασε που στην οικογενεια περιεργως δεν υπηρχε ποτε αμαξι, μονο η μανα μου ειχε διπλωμα αλλα....οχι αμαξι. :P Τον καιρο που μπορουσα να παρω ενα αμαξι (και δυο και τρια....) απλα δεν με ενδιεφερε, ασε που σαν παρ'ολιγον αλκοολικος, το να χασω το αμαξι θα ηταν απλα θεμα μηνων. Δεν υπηρχε μερα που να μου κανουν αλκοτεστ και να μη μου βρουν κατι, κι αυτο για μια πολυ μεγαλη περιοδο της ζωης μου.

 

Καλα, με τα αστεια ορια που εχουν βαλει τωρα, το ειχα χασει το αμαξι απο την πρωτη νυχτα. ;D Anyway, ποτε δεν με ενδιεφερε το αμαξι οπως ειπα, οπως και το ποδοσφαιρο και αλλες μαλ....εε, δραστηριοτητες. glasses2.png Ζω βεβαια και σε μια πολη που και με τα ποδια να ειναι καποιος τη δουλεια του θα την κανει. Αν εμενα Αθηνα πχ, λογικα θα ειχα κι εγω αμαξι, αυτη η χαβουζα δεν παλευεται με τιποτα, ουτε και στον τομεα των μετακινησεων.

 

Ταξακι φιλε. Με τα λεφτα που εχω δωσει σε Ταξι τοσα χρονια θα ειχα αγορασει δυο Porsche, αλλα δεν βαριεσαι... ;D

Παντως μια φορα εχω οδηγησει αμαξι, και μαλιστα "κομματια". Ηταν εκει στα μεσα των 90s, καλοκαιρι, ημουν με εναν κολλητο σε ενα club λιγο εξω απ'τη Χαλκιδα, και σε καποια φαση το πρωι ο φιλος μου ηταν "χωμα". Να οδηγησει το αμαξι του δεν, κινητα τοτε δεν, αλλα τηλεφωνα εκει γυρω δεν, γνωστοι δεν, οποτε...Ανελαβε ο Master να παει τον φιλο του στο σπιτι. Ξαπλωμενος διπλα μου, μου αλλαξε ταχυτητες με τον λεβιε, και τελικα τον πηγα οντως στο σπιτι του σωο και αβλαβη. ;D

"Αγιο ειχαμε" που θα'λεγε κι η μανα μου. pope.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτος εγώ θεωρώ (και σωστά βέβαια) τον εαυτό μου ως τουλάχιστον ασυνείδητο οδηγό.

 

Και ναι, έχω οδηγήσει και λιώμα, και έχω κάνει άπειρες μ@λακίες στο τιμόνι.

 

Δεν ξέρω γιατί (σίγουρα όχι συνειδητά και σκεπτόμενος).

 

Έχω οδηγήσει λιώμα όλη την Θησέως στην Καλλιθέα από πάνω μέχρι την παραλία με 120 χωρίς να σταματήσω σε κανένα φανάρι (κι ας ήταν κόκκινο), δεν κοιτούσα καν αν ερχόταν αυτοκίνητο.

 

Μετά από αυτό έκανα μια εβδομάδα να βγω απ' το σπίτι (και για τσιγάρα ακόμα), ντρεπόμουν (έτρεμαν τα πόδια μου) κι ας μην το είχε δει κανείς.

 

Δούλευα 30χλμ περίπου μακριά και έκανα αγχωμένος καμιά 60-70αριά χλμ την μέρα να πάω και να 'ρθω απ' την δουλειά, σε έξαλλη από τα νεύρα κατάσταση.

 

Είμαι ηλίθιος?

 

ΝΑΙ, και προσπαθώ (με μεγάλη επιτυχία) να το αποβάλλω αυτό (να ξεσπάω στο τιμόνι).

 

Ζητώ από όλους (που θα μπορούσαν να είναι πιθανά θύματά μου ή μη) συγγνώμη.

 

Καμιά φορά δεν είναι εύκολο να καταλάβεις πώς εξελίσσονται τα πράγματα έστω κι αν πρόκειται για την επόμενη στιγμή.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Έχω οδηγήσει λιώμα όλη την Θησέως στην Καλλιθέα από πάνω μέχρι την παραλία με 120 χωρίς να σταματήσω σε κανένα φανάρι (κι ας ήταν κόκκινο), δεν κοιτούσα καν αν ερχόταν αυτοκίνητο.

 

 

 

Εσύ ήσουν ο ΧΑΡΟΣ o ίδιος.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου