Προς το περιεχόμενο

Reason 8 & Asio 4 all ηχος 0


theoMusictech

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στην καλυτερη μουσικη παρεα!

εχω το Reason και αποφασισα να βαλω το Asio για ενα καλυτεροα ποτελεσμα!

επελεξα το asio απο το audio, αλλα ηχος μηδεν!

(με την προηγουμενη κατασταση δουλευει κανονικα)

πηγα στο sound>speakers>advanced>ετικαρα την αποκλειστικοτητα των ηχιων σε ενα προγραμμα,!!! παλι τιποτα!

θα πρεπει να κανω καποια αλλη ρυθμηση, απο την καρτα ηχου μου, (on board) για να βγαλει ηχο με το asio ς πρωτο driver;

windows 7 pro εχω αυθεντικα! τι προτινετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στην καλυτερη μουσικη παρεα!

εχω το Reason και αποφασισα να βαλω το Asio για ενα καλυτεροα ποτελεσμα!

επελεξα το asio απο το audio, αλλα ηχος μηδεν!

(με την προηγουμενη κατασταση δουλευει κανονικα)

πηγα στο sound>speakers>advanced>ετικαρα την αποκλειστικοτητα των ηχιων σε ενα προγραμμα,!!! παλι τιποτα!

θα πρεπει να κανω καποια αλλη ρυθμηση, απο την καρτα ηχου μου, (on board) για να βγαλει ηχο με το asio ς πρωτο driver;

windows 7 pro εχω αυθεντικα! τι προτινετε;

 

Εφόσον η κάρτα ήχου σου είναι της μητρικής, ίσως η κάρτα αυτή να μην μπορεί να υποστηρίξει τους asio4all. Δοκίμασες να ρυθμίσεις τους asio4all από το δικό τους πάνελ; Δεν ξέρω από reason αλλά πήγαινε στις ρυθμίσεις για τους drivers μέσα από το πρόγραμμα αυτό (reason) επέλεξε τους asio4all και όταν τους επιλέξεις πάτα εάν υπάρχει το κουμπί που λέει control panel ή κάτι τέτοιο. Όταν το πατήσεις θα σου δείξει ένα παραθυράκι το οποίο είναι το πανελ των asio4all. Στο παραθυράκι πάτα δεξιά το εικονίδιο που δείχνει ένα εργαλείο αν θυμάμαι καλά και από εκεί θα σου βγάλει αρκετές ρυθμίσεις που μπορείς να κάνεις. Επάνω αριστερά προσπάθησε να το ρυθμίσεις να μπαινοβγαίνει ήχος από την onboard κάρτα ήχου σου, μήπως εκεί σε εκείνες τις ρυθμίσεις υπάρχει κάποιο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου