Προς το περιεχόμενο

Μπαγλαμάς απο ανθρακόνημα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

 

Ελαβα ένα ενημερωτικό email απο τον Στέλιο Γαϊτάνο, που ζήτησε την γνώμη μου σχετικά με τον μπαγλαμά απο ανθρακονήματα, που βρίσκεται στη διαδικασία να κατασκευάσει σε μαζική παραγωγή αλλά και να επεκταθεί και σε άλλα παραδοσιακά όργανα.

 

Νομίζω πως αξίζει να συζητηθεί μια τέτοια προσπάθεια. Δείτε το σχετικό βίντεο.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην έκθεση στο Ζάππειο (το '11?) θυμάμαι πολύ καθαρά ότι πασπάτεψα αυτή δια χειρός ΑΒ. Φυσικά ο χώρος ήταν τελείως ακατάλληλος για οποιουδήποτε επιπέδου "review", ειδικά από πλευράς ήχου. Ποτέ δε ξέχασα όμως πόσο ελαφριά ήταν η κατασκευή συνολικά και πόσο φυσική, "κιθαρένια" αίσθηση σου έδινε.

 

Κάθε αρχή και δύσκολη (γιατί δε μας αρέσει να ξεμαθαίνουμε) αλλά... για να δούμε την αρχή, και να τη πιάσουμε και στα χέρια μας... 8)

 

 

Υ.Γ: Το logo παιδιά. Νοnononono... ή κάτι πολύ απλούστερο (άνευ ταμπέλας), ή τίποτα.

eftaxordh karfi se pentium 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OXI και ξαναλεω ΟΧΙ, θερμοπαρακαλω οχι  στο λογοτυπο "Ελληνας μετακοικησας στη Βοστώνη που ανοιξε ταβερνα"

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-1 στον μαίανδρο, επίσης υπερβολικό το κείμενο. Οκ, προώθηση μεν, κόψτε κάτιτις δε.

 

Απορία άσχετου: τα όργανα με μπράτσο από ανθρακόνημα έχουν/χρειάζονται truss rod ή δεν παίρνουν χαμπάρι;

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία άσχετου: τα όργανα με μπράτσο από ανθρακόνημα έχουν/χρειάζονται truss rod ή δεν παίρνουν χαμπάρι;

Δεν παίρνουν χαμπαρι

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ελαβα ένα ενημερωτικό email απο τον Στέλιο Γαϊτάνο, που ζήτησε την γνώμη μου σχετικά με τον μπαγλαμά απο ανθρακονήματα, που βρίσκεται στη διαδικασία να κατασκευάσει σε μαζική παραγωγή αλλά και να επεκταθεί και σε άλλα παραδοσιακά όργανα.

 

Νομίζω πως αξίζει να συζητηθεί μια τέτοια προσπάθεια. Δείτε το σχετικό βίντεο.

 

Πολύ καλό. Το μαύρο δείχνει και πολύ ωραίο. Ξέρουμε λεπτομέρειες επί του προϊόντος?

Η προσπάθεια πάντως και μόνο αξίζει συγχαρητήρια διότι το ανθρακόνημα δεν είναι υλικό που μπορείς να το δουλέψεις με παραδοσιακές μεθόδους. Δηλαδή ο οργανοποιός αυτός έκατσε και ξαναέμαθε από το 0 πράγματα.

 

-1 στον μαίανδρο,

 

Ναι, δε δένει ωραία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους

για την αποδοχή και τη φιλοξενία σας.

 

Πρόκειται για μια νέα προσπάθεια, δεν είμαι "παλιός" οργανοποιός,

έχω μακρόχρονη εμπειρία και γνώσεις στα σύνθετα υλικά, και αγάπη στη μουσική...

 

Το όλο εγχείρημα είναι στο ξεκίνημα, και ειδικότερα στην αναζήτηση κεφαλαίων.

 

Θα με ενδιέφερε ιδιαίτερα,

η ανάλυση των αντιρρήσεων που αφορούν το λογότυπο,

 

αλλά και κάθε κριτική ή άποψη γενικότερα.

 

Είμαι στη διάθεσή σας για όποια απορία μπορώ να απαντήσω.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλώ ήλθες.

..

Θα με ενδιέφερε ιδιαίτερα,

η ανάλυση των αντιρρήσεων που αφορούν το λογότυπο,

...

Όπως ανέφεραν και οι προηγούμενοι, το λογότυπο είναι πολύ άσχημο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσει σαν ιδεα, και δεν θα με πειραζε να παιξω με τετοιο οργανο πχ και ηλεκτρικη κιθαρα. Αρκει να εχει μεριμνησει για σωστο βαρος κτλ.

 

Κοστος παραγωγής; Τιμη αγορας;

 

 

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητηρια.

Η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ειναι ωραιο και το λογοτυπο, αλλα το οτι τοσοι ανθρωποι εγραψαν για αυτο σαν το πρωτο μειονεκτημα που παρατηρησαν, θα επρεπε (ή οχι;) να θεσει τον κατασκευαστη σε προβληματισμο.

Κατα τα αλλα, το κοστος σαν βασικοτατος παραγοντας πιστευω θα επρεπε να αναφερθει σιγα σιγα....

Καλη αρχη!

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου