Προς το περιεχόμενο

Aerosmith - Dream on (collaboration cover)


GZaimis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με χαρά σας παρουσιάζω μια καινούργια μου συνεργασία με μουσικούς ανά τον κόσμο, στην οποία παίζουμε την γνωστή μπαλάντα των Aerosmith, Dream on.

 

 

 

Ό,τι έχει να κάνει με τους ήχους συμφωνικής ορχήστρας, παράγεται από την μηχανή του Korg Triton Studio. Ελπίζω να σας αρέσει!

 

Genius begins great works; labor alone finishes them... -- J. Joubert

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως με μια λέξη τα'πα όλα και στο βίντεο, αλλά ας σχολιάσω κι εδώ! ΠΟΛΥ καλοί, μπράβο σε όλους! Αλήθεια, πως έκατσε η συνεργασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως με μια λέξη τα'πα όλα και στο βίντεο, αλλά ας σχολιάσω κι εδώ! ΠΟΛΥ καλοί, μπράβο σε όλους! Αλήθεια, πως έκατσε η συνεργασία;

Να'σαι καλά, σε ευχαριστούμε! Γνωριζόμαστε με τους μουσικούς αυτούς μέσω YouTube και έχω ξανασυνεργαστεί μαζί τους και παλαιότερα. Έχει ενδιαφέρον, καθώς ο καθένας μας γράφει στον χώρο του και στον χρόνο του φυσικά, ενώ ήχος και βίντεο από τον καθένα μας, συνδυάζονται όλα στο τέλος. Από την αρχική σκέψη μέχρι την υλοποίηση του συγκεκριμένου, μας πήρε 3 χρόνια περίπου, αλλά άξιζε τον κόπο...

Genius begins great works; labor alone finishes them... -- J. Joubert

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάρα πολλά μπράβο. είναι πολύ ενδιαφέρουσες αυτές οι συνεργασίες και οι αλληλεπιδράσεις  ανθρώπων που δεν έχουν βρεθεί ποτέ στο ίδιο τραπέζι είναι συναρπαστικές. Μόνη μου "ένσταση" τα διπλά φωνητικά....κατα τα άλλα άψογο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Γιώργο,

 

Είναι το δεύτερο κομμάτι σας που ακούω (με άλλον άνθρωπο στα vocal όμως).

 

Και στις δύο περιπτώσεις το αποτέλεσμα είναι υπέροχο.

 

Επόμενο βήμα: Δουλειά στο βίντεο και μία συνάντηση από κοντά για συναυλία (αφού έχετε κάνει καμμιά 20ρια βίντεο ήδη). Εγώ θα ερχόμουν να σας δω! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου