Προς το περιεχόμενο

Bass preamp


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψαχνω για προενισχυση που ομως το bass knob πχ να μην ειναι στα 100Hz η αν ειναι στα 100 να εχει και ενα διακοπτακι στα 30-50 ....... αλλα θέλω κατι καλυτερο και οσο πιο clean γινετε

 

Δεν θα ελεγα οτι τα ξερω ολα για τον ηχο μου,αλλα ναι ξερω καποια,και μεχρι το να ξερω πολλα πρεπει να ακουσω,να δοκιμασω,να ψαξω,να με βρισετε,να μαλωσουμε.

 

Προς το παρον η ζυγαρια γερνει προς art prochanel ii,αν και ειναι για μικροφωνο,την εχουν δοκημασει αρκετες φορες με μπασα και τα πηγε καλα (η τουλαχιστον ετσι λενε)

 

Και όσο πιο καλό και καθαρό (χα) προενισχυτή μπάσου γίνεται και με κουμπάκια στα χαμηλά (δεν έχεις αρκετά και θέλεις να τονίσεις ε;) και να ναι φθηνός και να αποφασίσεις χωρίς να τον δοκιμάσεις αλλά με ότι σου πουνε (σιγά μην τους ακούσεις εξάλλου) και έτσι κατέληξες στον ART Pro Channel II.

 

Μάλιστα......

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ενω ολους αυτους που προτινατε μπορω να τους ακουσω και να μην παω στα τυφλα η εστω να μην υπολογισω καν εμπιριες αλλων που τους δοκιμασαν (καπου χομενους σε κανα συρταρι θα τους εχει ο μπατζανακης του γειτωνα του κουμπαρου της θειας του δημαρχου και θα κανω ενα δοκιμαστικο)και κανουν και 50 ευρω.Ε?

Γιουπι!!!

Η αληθεια ειναι πως κανα 4000-4500 που εχω δοσει για το rig μονο το eden το δοκιμασα πριν να το αγορασω και ενα μπασο αλλα σε ενισχυτη 45 βατ behringer που δεν ειναι και το καλυτερο παραδειγμα,και μονο για ενα πεταλι και εναν combo μετανιωσα.

Λες να ειμαι τοσο τυχαιρος?να ηξερα να παρω κανα λαχειο...γιατι εγω νομιζα οτι βοηθισε που εψαχνα και ρωτουσα δεξια και αριστερα...φτου σου ετσι εχασα την ευκαιρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά φίλε μου δεν σου πρότεινα κανένα.

Αλλά αυτά που ζητάς με 50 δεν γίνονται.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ρωταω για κατι που δεν μπορω να το βρω για δοκημη,ναι θα κανω αγωρα στα τυφλα με βαση οτι ακουγετε στην πιατσα.Δεν ειμαι ο πρωτος που το κανει...αλλωστε αν μπορουσα να τα δοκιμαδω ολα αυτα,δεν θα ρωτουσα κανεναν.Επησεις να ανανεωσω το budget μου.Βγηκαν κατι ξαφνικα εξωδα και εμεινα ταπι.Αρα θα μου βρειτε καποιον που να χαριζει;τοτε ψαχνω και τρεις 8χ10 καμπινες καθος και ενισχυτη 800 βατ φουλ λαμπα.Στο τζαμπα και αυτα...Ξερω πολυ καλα τι παιρνεις με ενα 50ρικο καιδεν ψαχνω για 50 οπωε ειπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυσπερα.Ψαχνω προενυσχιση μπασου ειτε rack ειτε πεταλι.Καταληλη για reage με δυνατα-καθαρα μπασα χωρις να μπουκωνει (αρα κανα bass boobst/deep switch θεωριτε αναγκαιο).Τα πριμα αδιαφορα,το μπασο yamaha attitude ii replica modifyed κουρδισμενο F0#,LB,E,A (175,135,105,85),ο ενυσχιτης υπερ αρκετος (1000watt) θα υποδεχθει την προενυσχιση ως fx-return (μπασο->προενυσχιση->fx return ενυσχιτη->καμπινα)

εχω μονο 50€ και ξεκινησα τις οικονομιες ενω παραληλα ψαχνομαι μεχρι να ερθει η πολυποθητη μερα της αγορας...

Ακουω γνωμες λοιπον,και ευχαριστω εκ των προτερων.

 

εμένα κάπως αλλιώς μου ακούγεται.... ;D

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να φανταστω πως δεν ξερεις τι θα πει ξεκηνισα τις οικονομιες...

Νομιζα ο μονος αγραμματος εδω ειμαι εγω :-*

Οχοι φοιλαι μου. Απλώς τυχαιρως ισε.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά αυτά που ζητάς με 50 δεν γίνονται.

 

Έχω την εντύπωση, ότι ο ΟΡ έχει ξεκαθαρίσει, εξ αρχής, πως θέλει να μαζέψει χρήματα και όχι να πάρει κάτι, τώρα, με €50.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου