Προς το περιεχόμενο

Παρτιτούρες για Cello (για αρχάριους); Βοήθεια!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους παιδιά, συνάδελφοι, και φίλοι εναρμονισταί :Ρ Μία παράκληση θέλω να κάνω. Είχα κάνει 3 χρονια μαθήματα τσέλλο και μετακόμισα και anyway έχασα τις παρτιτούρες μου... Τώρα θέλω να ξεκινήσω πάλι στον ελευθερό μου χρόνο να διαβάζω σιγα σιγα, αλλα δεν θυμάμαι τι είχα κάνει (από κομματια) τοτε, διοτι έκανα με εναν Ρώσο μαθήματα ο οποιος μου έφερνε τα κομματια τυπωμένα απο δικά του βιβλία με ρώσικους τίτλους.

 

Θα ήθελα λοιπόν, από κάποιον που ξέρει, να βοηθήσει ή να βρω καμια παρτιτούρα online, (είμαι ιατρός και ο χρονος μου είναι λιγο περιορισμένος για να τρεχω να βρω στα βιβλιοπωλεία...)(που αν χρειαστεί θα το κάνω και αυτο:Ρ) ή να με κατευθύνει έστω σε τπτ κομματακια για κάποιον που έχει κάνει 3 χρόνια μαθήματα...

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όρεξη να έχεις :)

 

http://imslp.org/wiki/List_of_Compositions_Featuring_the_Cello

 

Επίσης μπορείς να κάνεις μια αναζήτηση στο https://musescore.com, όπου ανεβάζουν οι χρήστες παρτιτουρες που έχουν φτιάξει οι ίδιοι για διάφορα κομμάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ φίλε μου! :) μου είχε πει και ο καθηγητής μου για αυτο και το είχα ξεχάσει τελείως!

 

 

(τωρα εχω άλλο θέμα... κουρδισα το τσελο μου μετα απο καιρό και μου έσπασε 2 χορδές λα)

 

Γκρρρρ!

 

Ευχαριστώ οπως και ναχει! Ξεκίνησα το διάβασμα πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου