Προς το περιεχόμενο

O Kanye West, o Μουσικός κι ο Dj


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα από τα μεγαλύτερα αστέρια στη μουσική σήμερα ο Kanye West, πιάστηκε στα πράσα να έχει κατεβάσει παράνομα (φυσικά) από το Pirate Bay.

http://www.spin.com/2016/03/deadmau5-kanye-west-pirate-bay-torrent-sufjan-stevens-gotcha/?utm_source=spinfacebook&utm_medium=social&utm_campaign=spinfacebook

 

- Όταν ακόμη και "αυτοί" κατεβάζουν παράνομα, υπάρχει κάποιος στο πλανήτη που να ζει στο σήμερα και να μη το κάνει;

 

- Όταν ακόμη και "αυτοί" κατεβάζουν παράνομα, μπορεί η μουσική (και όχι μόνο) βιομηχανία να ζητήσει από το μέσο ακροατή ή χρήστη να μη το κάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 317
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι, εντάξει, ο Kanye West παίζει κακή μουσική. Αφού καταλήξαμε έτσι εδώ στο noiz μάλλον έτσι θα είναι. Βέβαια μερικά εκατομμύρια άλλων ανα την υφήλιο έχουν άλλη άποψη. Αλλά θα μου πείς τι ξέρουν αυτοί.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, εντάξει, ο Kanye West παίζει κακή μουσική. Αφού καταλήξαμε έτσι εδώ στο noiz μάλλον έτσι θα είναι. Βέβαια μερικά εκατομμύρια άλλων ανα την υφήλιο έχουν άλλη άποψη. Αλλά θα μου πείς τι ξέρουν αυτοί.

 

Εμπορικό=αυτομάτως καλό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, εντάξει, ο Kanye West παίζει κακή μουσική. Αφού καταλήξαμε έτσι εδώ στο noiz μάλλον έτσι θα είναι. Βέβαια μερικά εκατομμύρια άλλων ανα την υφήλιο έχουν άλλη άποψη. Αλλά θα μου πείς τι ξέρουν αυτοί.

 

φίλε μου δεν πάει έτσι.

Να μην πούμε το τσιτάτο για τα δισεκατομύρια μύγες.

 

Κάνει κάτι και κάποιοι το γουστάρουν.

Και καλά κάνουν όλοι.

Αλλά όχι και να τον πάρουμε για καλό παράδειγμα για όποια πρακτική του νόμιμη ή όχι.

Πχ να μου έλεγες ότι κατεβάζει ο Springsteen ή ο Jagger να το δεχτώ.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι μουσική παίζει αυτός?

 

 

Mr. West has had the most sui generis hip-hop career of the last decade. No rapper has embodied hip-hop’s often contradictory impulses of narcissism and social good quite as he has, and no producer has celebrated the lush and the ornate quite as he has. He has spent most of his career in additive mode, figuring out how to make music that’s majestic and thought-provoking and grand-scaled. And he's also widened the genre's gates, whether for middle-class values or high-fashion and high-art dreams.

 

—Jon Caramanica, The New York Times

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Mr. West has had the most sui generis hip-hop career of the last decade. No rapper has embodied hip-hop’s often contradictory impulses of narcissism and social good quite as he has, and no producer has celebrated the lush and the ornate quite as he has. He has spent most of his career in additive mode, figuring out how to make music that’s majestic and thought-provoking and grand-scaled. And he's also widened the genre's gates, whether for middle-class values or high-fashion and high-art dreams.

 

—Jon Caramanica, The New York Times

 

Μπράβο ρε τον Καραμανίκα....

εντόπισε όλα αυτά.....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου