Προς το περιεχόμενο

O Kanye West, o Μουσικός κι ο Dj


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 317
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

"Όταν κατεβάζει παράνομα ο Kanye West, ποιος δε θα το κάνει;" 

Den ntrepete ligo to paliopedo......!  >:( ::) :P :-[ :-X :-\ ;D

 

η μάνα του το ξέρει?

 

(ή μάλλον "τον ξέρει")?

 

κακίες mode off.....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμπορικό=αυτομάτως καλό;

 

Εμπορικό=αυτομάτως κακό; Και τελικά πως κρίνεται το αν κάτι είναι καλό ή κακό; Το αν το προτιμούν πολλοί δεν πρέπει να μας νοιάζει; Ή μόνο αν μας αρέσει εμάς;

 

φίλε μου δεν πάει έτσι.

Να μην πούμε το τσιτάτο για τα δισεκατομύρια μύγες.

 

Κάνει κάτι και κάποιοι το γουστάρουν.

Και καλά κάνουν όλοι.

Αλλά όχι και να τον πάρουμε για καλό παράδειγμα για όποια πρακτική του νόμιμη ή όχι.

Πχ να μου έλεγες ότι κατεβάζει ο Springsteen ή ο Jagger να το δεχτώ.

 

Μια χαρά πάει έτσι και παραπάει. Αν ήσουν μύγα και δεν σου άρεσουν οι κουρ... μάλλον κάτι δεν πάει καλά. Ναι, ο κόσμος δεν είναι αυτό που λέμε ώριμος ακροατής, αλλά τι να κάνουμε ρε παιδιά, αφού αρέσει σε κάποιους (πολλούς) το να λέμε πως κάνει κακή μουσική είναι λάθος. To μόνο σωστό σχόλιο είναι πως κάνει μουσική που δεν μας αρέσει.

 

Για κανένα τύπο παραδείγματος δεν χρειάζεται να το πάρουμε (είναι γνωστό πως είναι και λίγο καμμένος, μέχρι και υποψηφιότητα για πρόεδρος είχε ανακοινώσει).

 

Ώπα, ένα λεπτο. Δηλαδή γιατί ακριβώς αν κατεβάζει ο Springsteen είναι ΟΚ ενώ αν κατεβάζει ο West είναι μαλάκας; Επειδή τον πρώτο τον εκτιμούμε σαν καλλιτέχνη;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(ή μάλλον "τον ξέρει")?

 

Εχουμε ενα προβληματακι με την πραγματικοτητα ε?  ;D ;D

 

 

http://www.billboard.com/articles/list/1566522/kanye-wests-20-biggest-billboard-hits

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε ενα προβληματακι με την πραγματικοτητα ε?  ;D ;D

 

 

http://www.billboard.com/articles/list/1566522/kanye-wests-20-biggest-billboard-hits

 

σίγουρα....είμαστε εκτός...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί γιατί όλοι είναι ίσοι απέναντι στο νομό και ο Kanye West πρέπει να τιμωρηθεί παραδείγματικα προς ικανοποίηση του αισθηματος του λαϊκου δικαίου αλλά και προς ηθική βλάβη που προκάλεσε στους συναδέλφους του λόγω των αδίκως διαφυγόντων κερδών τους, όλα προς χαρην της ενννομμης τάξης της προόδου και της ποιότητος.

 

Ας τον διώξει ποινικα,  ας του κλείσει τις πόρτες,  ας τον σοφρωνήσει με κάθε δυνατό τρόπο.

 

Και ας παρθουν επιτέλους μέτρα σε κομβικο επίπεδο για την παταξη της πειρατείας.

 

Παλιά είχα άλλες απόψεις αλλά πλέον για λόγους που βαριέμαι τώρα να γράψω από το κινητό, τις σκέφτηκα καλά και τις αποδεχτηκα εδώ και πάρα πολύ καιρό και το εφαρμοζω και στην πράξη σε συντριπτικα θεαματικό βαθμό σε σχέση με το παρελθόν. Γιατί ομολογώ ότι δεν είμαι ακόμα τέλειος αλλά είμαι πολύ κοντά  

 

Και νιώθω και πολύ καλύτερα. Αυτή η ασυδοσία με είχε λιγώσει και αποξενώσει από την ουσία.  Σε όλους τους τομείς που η πειρατεία εμπλέκεται και στη μουσική αλλά και στη μουσική τεχνολογία,  το ευγενες χόμπι μου.

 

Είχα γράψει για την πειρατεία στο μακρινό παρελθόν πολλά πράγματα σε άλλο ύφος και με ανάλυση που..... αλλα επειδή δεν έχω πληκτρολόγιο και κουραστικά να βαράω εύστοχα με τον αντιχειρα το εικονικό keyboard που προβάλλεται στο πάνελ του εξυπνου κινητού μου, αυτά είχα να πω για το θέμα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Είχα γράψει για την πειρατεία στο μακρινό παρελθόν πολλά πράγματα σε άλλο ύφος και με ανάλυση που..... αλλα επειδή δεν έχω πληκτρολόγιο και κουραστικά να βαράω εύστοχα με τον αντιχειρα το εικονικό keyboard που προβάλλεται στο πάνελ του εξυπνου κινητού μου, αυτά είχα να πω για το θέμα

 

κάπου είδα μια συνεντευξη του Joe Walsh σε βιντεάκι.

Ρίχνει απίστευτο κράξιμο στο νετ ως αιτία του κακού.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε ενα προβληματακι με την πραγματικοτητα ε?  ;D ;D

 

Εδώ που τα λέμε, ο στριμμένος έχει δίκιο.

Μιλάμε για μία από τις πιο αναγνωρίσιμες media περσόνες και music brand name στην Αμερική.

Δεν παίζει απολύτως κανένα ρόλο αν εγκρίνω εγώ ή εσείς την μουσική του ή τέλος πάντων το δισκογραφικό του κατασκεύασμα.

Για την παρούσα αγοραστική δύναμη της Αμερικής (βλέπε 16+χρονα) τι κάνει, τι λέει, τι φοράει και τι πηδάει ο Κάνιες είναι πολύ πιο σημαντικό από την πολιτική και κοινωνική θέση του εκάστοτε Springsteen.

Ως εκ τούτου το αρχικό ερώτημα του thread παραμένει valid....

Σκεφτείτε να στε ο Σούφιαν και να ξέρετε ότι ένας ζάμπλουτος "συνάδελφος" σας "κλέβει" αυτό στο οποίο ο ίδιος βασίζει τα εκατονταπλάσια σε σχέση με εσάς έσοδά του.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ που τα λέμε, ο στριμμένος έχει δίκιο.

 

Σκωπτικός ΦΙΛΟΣΟΦΟΣ παρακαλω  ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου