Προς το περιεχόμενο

O Kanye West, o Μουσικός κι ο Dj


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δώσε γιατί γουστάρουμε λαίμαι

 

 

 

(μπορεί να μην είμαι οπαδός αλλά μιλάμε για κομματάρες)

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 317
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Δεν περίμενα πως θα το έλεγα ποτέ αυτό αλλά, ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΝΙΒΑΛΟΣ. ;D ;D Ικανοποιημένος;

 

 

Δεν ειπα οτι εισαι κανιβαλος, ειπα οτι ειναι προσβολη να το θεωρεις πολιτισμο. Μια προταση εγραψα ολη κι ολη, αν δεν την καταλαβες κι αυτη...

 

 

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε και επειδή έχω κεφια

 

 

:o :o

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφιερωμένο

 

Φιλάκια... :-* :-* :-*

 

ωραίο.

Γενικα εγω δεν εχω ιδιαιτερες προτιμήσεις στη μουσικη.

Εγω ετσι αναφορικά ακουγα και ακουω και hip-hop και το θεωρω μουσική απο........ μουσικής αποψης, περιέχει στοιχεια μουσικότητας, εφευρετικότητας, μουσικoυ progression, αντιστοιχες παραγωγικές διαδικασίες, μπορει να μην ειναι πολυπλοκο απο πλευράς μουσικης θεωρίας όπως αντιστοιχα και η ηλεκτρονικη μουσικη και αλλα που αναφερθηκαν απο άλλους φιλους, ακομα και απο αυτούς που δηλωσαν πως δεν το συμποθουν σαν μουσικη αλλα το αναγνωρίζουν ως μουσική για ανάλογους λόγους.

 

Αυτά ειχα να πω οσων αφορά το off topic θεμα.

Συνεχίστε.

 

Και γουσταρω και καποιες ελληνικές προσπαθειες. Περαν απο τη θεματολογια, τους στίχους, υπάρχει φιλότιμο αποτέλεσμα οσων αφορα κυριως το μουσικό μερος και ακουω μερικά.

 

Y.Γ.  Μου αρέσει και ο unknown artist και καποια του αιφνιδιου.

 

Πολυ μου αρεσαν οι public enemy.

 

Μου αρεσουν και οι στιχοι σε πολλά hip hop, ραπ κομμάτια κλπ. ιδιαιτερα αν ειναι συμβατοί με τις ιδεολογικές μου πεποιθήσεις (ειμαι αριστεροσοσιαλιστής)

 

ενδιαφέρουσα η τοποθετηση του atreu73 περι αυτων που αφου λενε για τα κοινωνικά προβληματα και για αντιδραση μετα τα κονομανε και τα ξεχνανε ολα. Οι "επαναστάτες" γίνονται οι χειρότεροι "δικτάτορες" χαχαχαχαχαχαχα

Ο ανθρωπος δείχνει τι χαρακτήρας πραγματικά ειναι αμα πάρει εξουσια και χρήμα, απο το πως συμπεριφερεται στα ζώα κλπ. κλπ. χαχαχαχαχχχαχα

 

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο ανθρωπος δείχνει τι χαρακτήρας πραγματικά ειναι αμα πάρει εξουσια και χρήμα, απο το πως συμπεριφερεται στα ζώα κλπ. κλπ. χαχαχαχαχχχαχα

 

Φίλοους άσε τις FIFES  και πες μας, είναι μουσική αυτό που έπαιξαν οι ΔΠ αφότου έφυγε ο Μαύρος, ναι ή ου, όλα τ' άλλα είναι να είχαμε να λέγαμε.

Απάντησε με φακτς, όχι διπλωματίες λαίμαι και υπεκφυγές

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοους άσε τις FIFES  και πες μας, είναι μουσική αυτό που έπαιξαν οι ΔΠ

Απάντησε με φακτς, όχι διπλωματίες λαίμαι και υπεκφυγές

 

Τι λετε κυριε? Δεν υπηρξε κανένα στοιχείο διπλωματίας στο post μου περι του hip hop.

Οι ΔΠ τι είναι? Δεν τους ξέρω.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οι ΔΠ τι είναι? Δεν τους ξέρω.

 

ΩΧ, να κάπως έτσι ξεκινάν οι παγκόσμιοι πόλεμοι, δια μίαν ασήμαντον αφορμή, σα τους ΔΠ που δεν τους ξέρει ούτε η μάνα τους θα ματοκυλίσουμε το πλανήτη λαίμαι, αυτά είναι φακτς δυστυχώς

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΩΧ, να κάπως έτσι ξεκινάν οι παγκόσμιοι πόλεμοι, δια μίαν ασήμαντον αφορμή, σα τους ΔΠ που δεν τους ξέρει ούτε η μάνα τους θα ματοκυλίσουμε το πλανήτη λαίμαι, αυτά είναι φακτς δυστυχώς

 

Το βλεπω το αιμα να χυνεται....!

 

ΔΠ και μαύρος και ξερο ψωμί!

 

Αν και ο μαύρος τα εκανε λίγο τατανα...τελευταια ;)

 

 

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοους άσε τις FIFES  και πες μας, είναι μουσική αυτό που έπαιξαν οι ΔΠ αφότου έφυγε ο Μαύρος, ναι ή ου, όλα τ' άλλα είναι να είχαμε να λέγαμε.

 

Ο μαυρος παντα θα ειναι Ο Μαύρος! Και μονο η παρακαταθήκη του, φτάνει.

 

Δεν γινεται για παντα να γραφεις ασματα ασματων. Πάντα υπάρχει η ακμή και η παρακμή

(αυτο γινεται χιλιαδες χρονια και στις καλυτερες οικογενειες , ουπς Αυτοκρατορίες ;) )

 

 

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΩΧ, να κάπως έτσι ξεκινάν οι παγκόσμιοι πόλεμοι, δια μίαν ασήμαντον αφορμή, σα τους ΔΠ που δεν τους ξέρει ούτε η μάνα τους θα ματοκυλίσουμε το πλανήτη λαίμαι, αυτά είναι φακτς δυστυχώς

 

αν εννοεις τους deep purple δεν ακουγα φανατικά, δεν ετυχε, ηξερα το child in time, to smoke on the water απο μικρος και μαζι με το perfect strangers και το soldier of fortune (δικο τους δεν ειναι?) εμαθα να τα παιζω μεταγενέστερα σε μια μια-δυο μπαντες που συμμετείχα και τα ειχαμε στο ρεπερτόριο. Δεν με τρελαιναν κι ολας, αλλα τα παιζα για το καλό της μπάντας.

 

ρε αδελφέ, δεν ξερω πολλά απο ιστορια συγκροτηματων, δεν ημουν φανατικος του να μαθαίνω, τι να κανουμε τωρα και αν εμαθα και 5 πραγματα μεταγενέστερα τα εμαθα απο την εποχη του διαδικτύου πιο πολυ αμα επεφτε το ματι μου. Κακό ειναι δηλαδη? Εγω φτωχο παιδι γεννήθηκα, κακομοίρης είμαι κ.λ.π , γιατι να γινει παγκοσμιος πολεμος?. Επειδη δεν ξερω π.χ. την ιστορια αγαπημένων συγκροτηματων ή και την ύπαρξη τους πιθανως.

 

Εσυ ξερεις να παιζεις μπετοβεν, σοπεν, μοτσαρτ, την μπαλαντα της αντελιν και τη ροζα στο πιάνο? Να αρχίσουμε πολεμο δηλαδή? Αμα δεν τους εχεις ακουσει αυτους και δεν ξερεις την ιστορια τους και δεν εχεις παιξει κομμάτια δεν σου αξίζει να ζείς. Ετσι θα το πάμε? χαχαχαχαχα Αχαχαχαχα

 

Δεν το ειπα ειρωνικά για τους ΔΠ. Ουτε τους ξέρω τους ανθρώπους ουτε εχουμε να χωρίσουμε τιποτα. Αμα τους δω ποτε, την καλημερα μου θα τους πω.

Ρε μυστηρια πράματα. χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου