Προς το περιεχόμενο

O Kanye West, o Μουσικός κι ο Dj


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 317
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

θα συμφωνήσω κι εγώ περί μπαζότητας της Καρντασιάν.

Τόσες και τόσες υπερθεές υπάρχουν, τι κολλάτε σε αυτή που έχει πιο μεγάλη σχέση με πλαστικούς από ό,τι η Tupperware με το πλαστικό.

 

Όσο για τον Κάνιε, απολαύστε:

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιου δεν του αρέσει η Κιμ, να του καθότανε και να την έδιωχνε.

 

Εε ναι ρε φίλε, θα την έδιωχνα. Δεν είναι του γούστου μου, πως να το κάνουμε δηλαδή. Το κουβαδάκι σου κοπελιά (ή στην περίπτωσή της τα 10 στρέμματα κwll00) και σ' άλλη παραλία. Την δικιά μου την κορμάρα την έχω ρεζερβέ γι' άλλες αιθέριες υπάρξεις. ;D ;D

Σοβαρά, την θεωρώ σίχαμα.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρ' όλη την ΗΡΩΙΚΗ προσπάθεια του audiokosta να σώσει το thread...

 

...Για την παρούσα αγοραστική δύναμη της Αμερικής (βλέπε 16+χρονα) τι κάνει, τι λέει, τι φοράει και τι πηδάει ο Κάνιες είναι πολύ πιο σημαντικό από την πολιτική και κοινωνική θέση του εκάστοτε Springsteen.

Ως εκ τούτου το αρχικό ερώτημα του thread παραμένει valid....

Σκεφτείτε να στε ο Σούφιαν και να ξέρετε ότι ένας ζάμπλουτος "συνάδελφος" σας "κλέβει" αυτό στο οποίο ο ίδιος βασίζει τα εκατονταπλάσια σε σχέση με εσάς έσοδά του...

 

...πάλι το ξεσκίσαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά, την θεωρώ σίχαμα.

Άσε που υπάρχουν και βαρυτικά ζητήματα στο να επιτρέψεις να σου κάτσει (κυριολεκτικά) το USS Enterprise and "boldly go where lots of men have gone before".

 

Όσο για τον Κάνιε, απολαύστε:

Τιμή και δόξα στο Autotune (αν δεν κάηκε)

 

...πάλι το ξεσκίσαμε...

Τώρα ναι.....

 

TGIF my friend ....  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρ' όλη την ΗΡΩΙΚΗ προσπάθεια του audiokosta να σώσει το thread...

...πάλι το ξεσκίσαμε...

 

Λοιπόν, επι του θέματος. Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που περιμένει να δει τι κάνει ο Kanye για να αποφασίσει αν είναι καλό ή όχι να κατεβάζει παράνομα υλικό. Άλλωστε αν λαμβάνεις υπόψη σου τον Kanye στις αποφάσεις της ζωής σου είναι απολύτως βέβαιο πως δεν θα μπορείς να κατανοήσεις τους λόγους που το παράνομο downloading είναι κακό ούτως ή άλλως.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Επί του θέματος, προσωπικά, έχω σταματήσει να κατεβάζω μουσική για πάνω από 2 χρόνια και αρκούμαι στη χρήση του youtube, spotify και λοιπών σχετικών εφαρμογών και μπορώ να πω ότι δε μου λείπει (το downloading).

 

 Τώρα, σε σχέση με το γεγονός ότι πιάστηκε να το κάνει κάποιος τόσο γνωστός όσο ο West, μάλλον, μαρτυράει, καταρχήν, το αυτονόητο:

(σχεδόν) όλοι έχουν κάνει παράνομο downloading, σε κάποια φάση και επίσης, προσωπικά, μου δείχνει ότι πρέπει να βρεθεί κάποιος άλλος τρόπος online διανομής υλικού (πχ donation).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TGIF my friend ....  ;D

 

...και Πέμπτη να ήταν πάλι το ίδιο θα γινόταν ;D... προφανώς και ΔΕΝ με ενοχλεί. όλα έχουν την αξία τους!  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, δεν θα πρεπε να ειμαστε στην φαση:

 

"τι; η κορη του Σηφαλογιωργοκωνσταντουρογιαννακη με τον γιο του Δημητρομανουσομανωλοκωσταντουροπαναγιωτακη; Αυτη εχει παει με ολους!"

 

Ειναι σαν να λεμε οτι οι γιατροι δεν καπνιζουν, οι επαγγελματιες οδηγοι φορανε ολοι ζωνη κτλ

 

Απλά, αραια και πού, βρισκεται ενας που τον δημοσιοποιουν και ετσι βλεποντας το δεντρο, αναφερομαστε στο δασος...

 

Σημερα πλεόν οι νομιμες επιλογες ειναι αρκετες για να ακουσει καποιος μουσικη (βλ. spotify κτλ)

 

Το θεμα "πειρατεια" το εχουμε συζητησει αρκετες φορες, και δεν ξερω αν και τωρα παραβιαζουμε τους κανονες του φορουμ...

 

Ομως, οσων αφορα την Καρντασιαν, το συνεχιζουμε ανετα το θεμα  ;D

 

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου