Προς το περιεχόμενο

Παράλληλος ήχος multimedia και κιθάρας σε pc


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να καταλάβω, το stopped στο βγάζει τη στιγμή που πατάς το play στο youtube π.χ.;

 

Μου το βγάζει μόνιμα πέραν του τι κάνω .τι στο π... Τόσο δύσκολο πιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μου το βγάζει μόνιμα πέραν του τι κάνω .τι στο π... Τόσο δύσκολο πιά

 

Άρα ο ASIO driver σου δε δουλεύει καθόλου, ανεξαρτήτως ταυτόχρονης χρήσης, σωστά; Btw μόλις παρατήρησα στη φωτογραφία που ανέβασες πιο πάνω ότι έχεις υπερβολικά χαμηλό latency. Ξέρεις να το ανεβάσεις λιγάκι να μας πεις μήπως δουλέψει έτσι ο driver;

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε 'συ Τσιοβάνι, τελευταία φορά που κοίταξα, δεν ήμουν υπαλληλός σου. Και δεδομένου ότι δεν πιστεύω στη μετά-θάνατον-καταξίωση, το μόνο μου κίνητρο για να ασχολούμαι με τις ερωτήσεις οποιουδήποτε, είναι να μου κάνει την τιμή και την χάρη να απαντά στο εξής απλό ερώτημα : δοκίμασες αυτό που σου πρότεινα και αν το έκανες, πως πήγε;

 

Το να μη δοκιμάζεις καν αυτά που σου λέμε, μας κάνει να αισθανόμαστε άσχημα, και όταν αισθανόμαστε άσχημα κάνουμε παράξενα πράγματα.

 

Δείξε λοιπόν καλύτερη διαγωγή και (που ξέρεις;) ίσως να λυθεί και το πρόβλημά σου.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

αν ανεβάζοντας το buffer (που όντως είναι υπερβολικά χαμηλό για την κάρτα σου) δεν δεις προκοπή, πριν καταλήξεις στην λογική και απλή λύση που προτείνει ο Πάνος (και αυτή δια της πλαγίου θα σου λύσει το πρόβλημα σίγουρα), δεν δοκιμάζεις και τον ASIO multiclient driver της steinberg?...

 

ftp://ftp.steinberg.net/Download/Hardware/ASIO_multiclient_driver/

 

ΥΓ αλήθεια, χρησιμοποιείς usb θύρα απευθείας πάνω στην motherboard?... γιατί οι "μπροστινές" ή μέσω κάποιου hub ή κάποια προέκταση δεν είναι σπάνια πηγές δεινών...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνεις αυτό.

 

27411.jpg

 

Το ένα βύσμα στο pc και το άλλο σε μια από τις δύο τρύπες αυτού του αντάπτορα.

 

1.0x0.jpg

 

 

Μετά παίρνεις αυτό.

 

13187-hosa-3.5mm-jack-m-2-x-6.3mm-jack-m-3-ft.--large.jpg

 

και βάζεις το δύο χοντρά βύσματα στα outputs της κάρτας σου (left - right), και το λεπτό βύσμα στην τρύπα που περισσεύει από τον αντάπτορα (προηγούμενη φωτό).

 

Μετά παίρνεις αυτό

 

sku_160155_1.jpg

 

και καρφώνεις το αρσενικό του στα ηχεία σου, και το θηλυκό του στο αρσενικό του αντάπτορα.

 

Ή κάνεις αυτό που λέει ο trolley.

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου