Προς το περιεχόμενο

cigaret13 - Αστραπές στην ομίχλη


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Ένα καινούριο κομματάκι.... ::)  Η πρόζα προέρχεται από ένα μικρό διήγημα του Γιώργου Ιωάννου με τίτλο "Ομίχλη", εδώ: https://bonsaistoriesflashfiction.wordpress.com/2010/06/13/giorgos-ioannou-omichli/    

  Εν αρχή προοριζόταν για ινστρουμένταλ, γι αυτό και τα μπουμπουνητά στην εισαγωγή, αλλά μετά την ανάγνωση του παραπάνω διηγήματος  (που κάτι μού'κανε :-X), τις μέρες που παιδευόμουν με το κομμάτι, είπα να προσθέσω μερικά αποσπάσματά του. Τα μπουμπουνητά παρόλο άσχετα, μ'άρεσαν, τ'άφησα και τα πρόσθεσα και στον τίτλο του...... ::) 

  [soundcloud]

[/soundcloud]                                   

  Υ.Γ.  2-3 bends που "ξεφεύγουν" λίιιιγο, τ'άφησα για να μην με ματιάσετε  :-X   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κάπου ψιλοprogίζει, αλλά θέλω βελτιωμένη έκδοση με τα φωνητικά πιο δυνατά, γιατί επαέ τα έχεις θαμμένα. Έχω αρχίσει και πουστεύω πως είσαι χαμαιλέων, προσαρμόζεσαι-βελτιώνεσαι και ταύτο είναι σπουδαίο. Συμπαθείς μπουθάρες, όμορφα τύμπανα 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ axtarmas και Samy για τα σχόλια  :) 

αλλά θέλω βελτιωμένη έκδοση με τα φωνητικά πιο δυνατά, γιατί επαέ τα έχεις θαμμένα. 

Done!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι έχεις καθιερώσει πλέον τον ιδιαίτερο χαρακτήρα των κομματιών σου -και νομίζω πως αυτό είναι απο τα πιο ξεκάθαρα στο θέμα αυτό, μπράβο Φώτης!

 

Η γέφυρα τα σπασε :) :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Thank you Takisssss!   

  Λύστε μου μια απορία βρε παιδια. Ένας φίλος που το άκουσε μου είπε ότι η εισαγωγή του θυμίζει το Sweet child of mine, εάν μοιάζει με το εν λόγω κομμάτι να την σβήσω.... :-X  Προσωπικά μου φέρνει σε AC/DC και η γέφυρα σε Black Sabbath...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι έχεις καθιερώσει πλέον τον ιδιαίτερο χαρακτήρα των κομματιών σου -και νομίζω πως αυτό είναι απο τα πιο ξεκάθαρα στο θέμα αυτό, μπράβο Φώτης!

 

Ετσι οπως τα λεει ο Τακης.

Εχεις υφος "Φωτης".

Του λογου μου παντως θα ηθελα τη φωνη ακομα πιο πανω.

Ο λογος ειναι οτι εδω υπαρχει απαγγελια και στα σημεια που δεσποζει θα επρεπε νομιζω η μουσικη απλα να τη ντυνει,να ακουει κανεις καθαρα την "ιστορια" που λεγεται.

Ηχητικα επισης ειναι παρα πολυ ωραιο,το μπαλανς στα οργανα "κουφετο".

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Λύστε μου μια απορία βρε παιδια. Ένας φίλος που το άκουσε μου είπε ότι η εισαγωγή του θυμίζει το Sweet child of mine, εάν μοιάζει με το εν λόγω κομμάτι να την σβήσω.... :-X  Προσωπικά μου φέρνει σε AC/DC και η γέφυρα σε Black Sabbath...

Εγώ περίμενα να ακούσω να μπαίνουν οι LA's (There She Goes) :)

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του λογου μου παντως θα ηθελα τη φωνη ακομα πιο πανω.

Ο λογος ειναι οτι εδω υπαρχει απαγγελια και στα σημεια που δεσποζει θα επρεπε νομιζω η μουσικη απλα να τη ντυνει,να ακουει κανεις καθαρα την "ιστορια" που λεγεται.

  Λες έ?  Γιώργο ξέρεις όμως τα κόμπλεξ μου :-X  αναφορικά με την φωνή μου στα άσματά μου δεν τό΄χω ο πustis, οπότε.... ::)  Πάντως κι αυτή η έντασή της υπερβολική μου φαίνεται, σαν να σκεπάζει όλα τ'άλλα όργανα.  Όπως έχω ξαναγράψει παλαιότερα, έχω πρόβλημα με το track της φωνής, δεν ξέρω πως να το κολλήσω μέσα στην μίξη.

Εγώ περίμενα να ακούσω να μπαίνουν οι LA's (There She Goes) :)

  Δεν τους ήξερα Audiokostas τώρα όμως τους έμαθα (δεν με ξετρελάνανε κιόλας... :P) και ναι όντως μοιάζει, αν και το δικό μου είναι πιο εμπνευσμένο.... 8)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ηδη δηλωσει φαν της Φωνης σου

και προσπερνωντας τις προγκ αναζητησεις σου

θα ζητησω να ανεβασεις την Φωνη για να ακουγεται .

Αυτα  ;D

Κλέψαν το Twang και έμεινε η Tele χήρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου