Προς το περιεχόμενο

cigaret13 - Αστραπές στην ομίχλη


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εννοώ thumbs down.

είναι ένας σταθερός. Σ έχει άχτι.

  Εγώ γιατί δεν το βλέπω αυτό?  Το έψαξα συνδεμένος και σαν guest αλλά δεν το είδα πουθενά!                         

            Edit: Μάλλον εννοείς το εικονίδιο των comments δίπλα στις προβολές-ακροάσεις που μοιάζει με thumb down......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπόν, μετά τις συμβουλές-παρατηρήσεις των "παιδιών" παραπάνω (thanks guys), άλλαξα το κομμάτι δίνοντας περισσότερο "αέρα" στα τύμπανα, αντικατέστησα και το ταμπούρο, δυνάμωσα την φωνή (πειράζοντάς την και με EQ) και για τέλος έκανα κάποιες μικρές διορθώσεις στην μίξη.  Το track υπάρχει στο 1ο post και εδώ:    [soundcloud]

[/soundcloud]                                       

  Όποιος δεν βαριέται να το ακούσει, ας γράψει και εντυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαέ νομίζω πως πραγματικά το τερμάτισες-αν αναλογιστούμε και τα μέσα που διαθέτεις- Ε λοιπόν μπράβο σου Αναξίμανδρε, νομίζω είσαι ο καλύτερος μαθητής σε βελτίωση στα χρόνια μέσα στο πόρδουμε, όχι στη μπουθάρα, συνολικά σε όλο το παζλ.

  Σε βάνω 8  ;D ;D ;D γιατί μετά το 2,30 περίπου το άσθμα φρικουλιάρισε ελαφρώς , όχι στη νέα βερσιόν, αλλά και απ τη πρώτη

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει βρήκα να πω....  ;D

 

λοιπόν είναι όντως βελτιωμένο στις λεπτομέρειες που λες, αλλά έχω ακόμα ενστάσεις που δεν ξέρω αν έγιναν ξεκαθαρες από την άλλη φορά.

Από το 0:30 και μετά, αυτό το σνερ εκεί δεξιά μου ακούγεται εντελώς ξερό και ξεκάρφωτο.

Δεν ξέρω αν γίνεται να βρεις άλλο σχήμα στα τύμπανα.

Αλλά νομίζω ότι απο εκεί και μετά θα έπρεπε τα τύμπανα να είναι στη μέση και οι κιθάρες παναρισμένες στα άκρα.

Μα πάντα λίγο φούσκωμα στο μπάσο αν γίνεται.

Γενικά μέχρι να έρθει η φωνή από τα δεξιά υπάρχει λίγη δράση και τα περισσότερα είναι μαζεμένα αριστερά και μέση....

 

Αλλά και πάλι.... :D

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε βάνω 8   ;D ;D ;D γιατί μετά το 2,30 περίπου το άσθμα φρικουλιάρισε ελαφρώς , όχι στη νέα βερσιόν, αλλά και απ τη πρώτη

  8!!!! :o :o :o αυτό πρέπει να το γιορτάσω.... :D,  αύριο σουβλίζω αρνί (και ναι, δεν νηστεύω... ::))   

Από το 0:30 και μετά, αυτό το σνερ εκεί δεξιά μου ακούγεται εντελώς ξερό και ξεκάρφωτο.

Δεν ξέρω αν γίνεται να βρεις άλλο σχήμα στα τύμπανα.

Αλλά νομίζω ότι απο εκεί και μετά θα έπρεπε τα τύμπανα να είναι στη μέση και οι κιθάρες παναρισμένες στα άκρα.

Μα πάντα λίγο φούσκωμα στο μπάσο αν γίνεται.

Γενικά μέχρι να έρθει η φωνή από τα δεξιά υπάρχει λίγη δράση και τα περισσότερα είναι μαζεμένα αριστερά και μέση....

  Δημήτρη τα τύμπανα, στα μέρη με τα 5/4 εγώ τα έφτιαξα απ'το μηδέν, τα υπόλοιπα μέρη με τα 4/4  τα πήρα έτοιμα, αλλά τους άλλαξα τα φώτα στις αλλαγές!  Κάπου στην πορεία φαίνεται ότι το έχασα με τις εντάσεις.... 

  Την φωνή την έχω μόνο 3% δεξιά  ::),  όσο για το μπάσο έχεις δίκιο, μάλλον το παράκανα βγάζοντας τις μεσαίες του στην καινούρια βέρσιον :-X

 

Ευχαριστώ ρε παιδιά για τα εποικοδομητικά σχόλια  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φώτη μου είναι πολύ ωραίο.

 

Θα ήθελα (ως γκρινιάρης) στα σόλο σου περισσότερη "κατεύθυνση".

Τι εννοώ.

Να μην είναι τόσο "χύμα" από την άποψη της μελωδίας.

Θα ήθελα να προσπαθήσεις να χτίσεις μια μελωδική γραμμή και να την αναπτύξεις (δεν εννοώ να μην ξεδώσεις βρε αδερφέ), απλά να πατάει το σόλο περισσότερο σε μελωδίες.

 

Μιλάω μόνο για το συγκεκριμένο εννοείται. :)

 

Κατά τ' άλλα .....

 

ΕΥΓΕ αγόρι μου. :D

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα (ως γκρινιάρης) στα σόλο σου περισσότερη "κατεύθυνση".

  Τι εννοώ.

Να μην είναι τόσο "χύμα" από την άποψη της μελωδίας.

Θα ήθελα να προσπαθήσεις να χτίσεις μια μελωδική γραμμή και να την αναπτύξεις (δεν εννοώ να μην ξεδώσεις βρε αδερφέ), απλά να πατάει το σόλο περισσότερο σε μελωδίες.

  Στράτο καλά τα λες εσύ και έχεις απόλυτο δίκιο, αλλά......όντας τεμπελάκος, όταν θέλω να προσθέσω ένα σόλο σε κομμάτι μου, απλά γράφω 2-3-4-.... προσπάθειες, διαλέγω αυτήν που μου αρέσει περισσότερο και βουαλά... :D.  Στο συγκεκριμένο track μου άρεσε πιο πολύ αυτή με τα περισσότερα λάθη..... ::) :-X             

  Η ζωή όμως είναι πολύ μικρή για να την κάνουμε πιο περίπλοκη απ΄ότι είναι..... 8) :-* 

   

  Πέρα από τα αστειάκια και τα γνωμικά βέβαια, όντως κάτι πρέπει να κάνω και με τα σόλο μου. Εδώ και καιρό έχω ρίξει όλη την προσοχή μου στην παραγωγή των κομματιών μου και ψιλοπαράτησα  την σύνθεση (λαίμαι τώρα... :P) 

                                                   

  Να στο στείλω χωρίς σόλα, να τα προσθέσεις εσύ....?  Άντε μπας και γίνει κομμάτι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ'αρεσει πιο πολυ η φωνη οπως ειναι τωρα.

Το ταμπουρο μου φαινεται θελει ενα ψιλοχαμηλωμα,τα λεει ο τραγουδιαρης κι ερχεται ο ντραμερ και του σκαει την ταμπουρια στο κεφαλι.Αμαρτια λαιμαι. ;D

 

καιρό έχω ρίξει όλη την προσοχή μου στην παραγωγή των κομματιών μου και ψιλοπαράτησα  την σύνθεση (λαίμαι τώρα... :P)

 

Αυτο πιστευω λεει κι ο σοφος γεροντας Φουζιος,να ειναι δηλ και το σολο μια συνθεση με αναπτυξη μεσα στο κομματι.Οχι δεν του λεμε ποτε,σεβασμιος γαρ.

Απο την αλλη εχουν και τα χωσέ σολα την ομορφια τους,ειδικα ο τροπος που τα παιζεις

εσυ και ακουγονται ετσι"γερα" και "κουδουνανε" κι ας μην εχουν παντα απολυτη συνοχη(θα πεις "κοιτα τωρα ποιος μιλαει ::) ::)"

 

Αλλα ειπαμε οι γνωμες ειναι οπως οι ακουστικες κιθαρες.

Σχεδον ολες εχουν απο μια οπη. ;D ;D

 

Περα απο ολα αυτα η ουσια ειναι οτι γουσταρω,να βαρας να γουσταρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξαναάλλαξα... ::) :-X  4η φορά.... :o :-X  Χαμήλωσα το ταμπούρο και γέμισα λίγο τις χαμηλομεσαίες του μπάσου, τίποτα άλλο! 

Αυτο πιστευω λεει κι ο σοφος γεροντας Φουζ(Παΐσ)ιος. Οχι δεν του λεμε ποτε,σεβασμιος γαρ.

;D ;D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου