Προς το περιεχόμενο

Jersey Girl


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το είχα ηχογραφήσει πριν αρκετό καιρό και μετά το είχα ξεχάσει. Σήμερα το ξανάκουσα και είπα να το μοιραστώ. Μιλάμε φυσικά για το αριστούργημα του Tom Waits (που το έκανε ευρύτερα γνωστό ο Springsteen βέβαια). Θα ρίξει φωτιά ο θεός (ο Tom ντε) να με κάψει αλλά χαλάλι.

 

[soundcloud]

[/soundcloud]

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ηχαρα(οπως παντα) και η φωνη κουφετο-πιο κοντα στου Boss μου φερνει ο τροπος-

και η ερμηνεια δυνατη παρα το δυσκολο του κομματιου(ποσο ευκολα μπορει να

την πατησει κανεις σε τετοιο "ξεβρακωτικο"τραγουδι και να ακουστει σαν κλοουν του Waits).

Και τελικα,αν και δεν πινω αλκοολ,χρειαζομαι λιγο μπερμπον στον καφε μου ρε γμτ. ;D

 

Μπραβο Σπυρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα αγαπημενα μου κομματια και το ειπες πολυ καλα,μου αρεσε και η λητη εκτελεση πολυ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η φωνη κουφετο-πιο κοντα στου Boss μου φερνει τροπος-

και η ερμηνεια δυνατη παρα το δυσκολο του κομματιου(ποσο ευκολα μπορει να

την πατησει κανεις σε τετοιο "ξεβρακωτικο"τραγουδι και να ακουστει σαν κλοουν του Waits).

  Με κάλυψε απόλυτα ο Γιώργος.  Τι φωνή είναι αυτή βρε Σπύρο, ανατρίχιασα! :o  Εύγε!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα έχω να πω.

 

Επιτέλους τραγουδάς φωνάζοντας.

Αλλά κάποτε έπρεπε να γίνει, να σπάσει ο τοίχος (να κάνουν λίγο πέρα οι αναστολές).

 

Άξιζε τον κόπο.

 

Ανατρίχιασα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ καλό, λιτό, αφτιασίδωτο...

Με την απαραίτητη παραμόρφωση, έτσι για να φαίνεται πιό ανθρώπινο.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ άπαντες κύριοι συνάδελφοι. Νομίζω ότι ο λόγος της όποιας ερμηνευτικής επιτυχίας έχει να κάνει με το γεγονός ότι το κομμάτι το 'χω φάει με το κουτάλι, όπως και όλη τη δισκογραφία του Waits. Την έκδοση του Springsteen είναι ζήτημα να την έχω ακούσει μια-δυο φορές, όχι γιατί είναι κακή αλλά γιατί θεωρώ ότι η ορίτζιναλ είναι αξεπέραστη.

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου