Προς το περιεχόμενο

Tricky Part


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακομα ενα ηλεΧτρονικο ασθμα νεας εσοδειας

 

[soundcloud]

[/soundcloud]

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραιο, εξαιρετική η επιλογη των ηχων, η χρηση των εφφε, το progression και η ενορχήστρωση του track σε υψηλό οικονομικό εεεε συγνώμη παραγωγικό επιπεδο.  λολ

 

Mια παρατήρηση μονο που βρίσκω. Απο το δευτερο λεπτο εκει και μέχρι εκει που τελειώνουν τα μέτρα του solo του οργανου που χρησιμοποιεις, ίσως ήθελε περισσοτερες παυσεις στο παιξιμο γιατι το sustain στην ψιλή οκτάβα κουράζει λιγο και μάλλον χαλάει και το groove σε αυτό το σημείο. Ή να ήταν μια οκταβα κάτω. Δεν ξέρω. Καπως ετσι τελος πάντων. Προσωπικη βεβαια άποψη, μπορει αλλους ακροατές να μην τους ενοχλησει.

 

Πολύ ωραίο. Παρα πολύ ωραίο.

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

παρότι δεν είμαι φαν του είδους, υπάρχουν κάποια κομμάτια σου που μου αρέσουν πραγματικά πολύ... όπως κι αυτό....

στις παραγωγές σου βέβαια, η "σκληρή" συχνοτική σου προσέγγιση κατά την επεξεργασία (ως άποψη σεβαστή), στα περισσότερα ηχεία που χρησιμοποιώ, με κουράζει λίγο... μη σκας όμως αν στους περισσότερους περνάει ευχάριστα...

όσο για μένα θα ξεθάψω κάτι 80s mission που έχω κάπου καταχωνιασμένα (και "μαλακώνουν" ότι πετάει από χιλιόκυκλο και πάνω) και θα μαι  κι εγώ ευτυχισμένος... O0  ;D

 

παρεμπιπτόντως στο συγκεκριμένο (για να μη το αδικήσω) το "φαινόμενο" (όπως και το clipping) είναι μετριασμένο.... αν υπήρξες εκούσια πιο φειδωλός σε σχέση με παλιότερα, είναι βήμα προς τα εμπρός (σύμφωνα με τα δικά μου γούστα πάντα)...  ;)

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω απαντες για τα καλα σχολια και τον χρονο σας

 

ίσως ήθελε περισσοτερες παυσεις στο παιξιμο γιατι το sustain στην ψιλή οκτάβα κουράζει λιγο και μάλλον χαλάει και το groove σε αυτό το σημείο.

 

εχεις δικιο,το προσεξα και εγω οταν επικεντρωθηκα στο συγκεκριμενο σημειο,δεν ειναι παντως deal braker  & δεν το διορθωνω γιατι ειμαι ΠΑΝΚ  ;D

 

Ογκώδες

Like

 

 

Ισως και κτηνωδες  ;D  ι

 

θα ξεθάψω κάτι 80s mission που έχω κάπου καταχωνιασμένα (και "μαλακώνουν" ότι πετάει από χιλιόκυκλο και πάνω) και θα μαι  κι εγώ ευτυχισμένος

 

τετοια εχω και εγω στο hi fi μου,δεν τα αλλαζω με τιποτα  ;D

 

παρεμπιπτόντως στο συγκεκριμένο (για να μη το αδικήσω) το "φαινόμενο" (όπως και το clipping) είναι μετριασμένο.... αν υπήρξες εκούσια πιο φειδωλός σε σχέση με παλιότερα, είναι βήμα προς τα εμπρός (σύμφωνα με τα δικά μου γούστα πάντα

 

τα ηλεΧτρονικα ντραμς απο τη φυση τους δεν με....ωθουν προς την κτηνωδια...με τα κανονικα παραΣεΡνομαι  ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρότι δεν είμαι φαν του είδους, υπάρχουν κάποια κομμάτια σου που μου αρέσουν πραγματικά πολύ... όπως κι αυτό....

στις παραγωγές σου βέβαια, η "σκληρή" συχνοτική σου προσέγγιση κατά την επεξεργασία (ως άποψη σεβαστή), στα περισσότερα ηχεία που χρησιμοποιώ, με κουράζει λίγο... μη σκας όμως αν στους περισσότερους περνάει ευχάριστα...

όσο για μένα θα ξεθάψω κάτι 80s mission που έχω κάπου καταχωνιασμένα (και "μαλακώνουν" ότι πετάει από χιλιόκυκλο και πάνω) και θα μαι  κι εγώ ευτυχισμένος... O0  ;D

 

παρεμπιπτόντως στο συγκεκριμένο (για να μη το αδικήσω) το "φαινόμενο" (όπως και το clipping) είναι μετριασμένο.... αν υπήρξες εκούσια πιο φειδωλός σε σχέση με παλιότερα, είναι βήμα προς τα εμπρός (σύμφωνα με τα δικά μου γούστα πάντα)...  ;)

συμφωνώ σε αρκετά περί σκληρότητας.

Δεν το συζητάμε ότι υπάρχει πίσω πολλή σκέψη και οργάνωση, τόση που κανονικά δεν πρέπει καν να εκφέρω γνώμη.

Και σε μένα μου βγαίνει σκληρό στις κιθάρες και πλήκτρα και όχι τόσο low end όσο θα ήθελα ή νομίζω ότι ταιριάζει στο είδος.

Αλλά περί ορέξεως....  :D

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τόση που κανονικά δεν πρέπει καν να εκφέρω γνώμη.

 

Φυσικα και ΠΡΕΠΕΙ να εκφερεις γνωμη,περιθωρια βελτιωσης υπαρχουν παντα  ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιθωρια βελτιωσης υπαρχουν παντα  ;)

Ωραια. Κανε μια αρχη πετωντας οξω τον απαραδεκτο ηχο Casio αρμονιου. ;D Ελα ρε SF, υπαρχουν εκατονταδες GBs με καλυτερους ηχους Hammond, ο ηχος που εχεις διαλεξει μου θυμιζει τα εκνευριστικα "πλαστικα" ψευτο-organs των 80s που εβρισκε κανεις σε Casio, Roland κλπ. Πραγματικα εκνευριστικα απλοϊκος και ψευτικος ηχος. Για δοκιμασε καποιον αλλο, με λιγο Leslie overdrive πανω. thin.gif
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα εκνευριστικα απλοϊκος και ψευτικος ηχος.

 

ειναι οντως ‘‘ψευτικος‘‘ ηχος

 

υπαρχουν εκατονταδες GBs με καλυτερους ηχους Hammond,

 

συμφωνω και εχω super αυθεντικους ηχους Hammond στη διαθεση μου  ,αλλα για να τον διαλεξω παει να πει οτι τον..ΠΡΟΤΙΜΗΣΑ απο αυτους  ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω και εχω super αυθεντικους ηχους Hammond στη διαθεση μου  ,αλλα για να τον διαλεξω παει να πει οτι τον..ΠΡΟΤΙΜΗΣΑ απο αυτους  ;D

....πολυ ανησυχητικο αυτο....thin.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου