Προς το περιεχόμενο

Τι ακούτε απο το monitor στις μεγαλες σκηνες;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εσεις, τι προτιματε;

 

1. Να ακουτε την κιθαρα απο τον ενισχυτη και ο,τι αλλο απο φυσικο stage ή τα υπολοιπα στο μονιτορ;

 

2. και απο μονιτορ και απο ενισχυτη την κιθαρα, και τα υπολοιπα (εκτος ντραμς) απο μονιτορ;

 

ή...

 

Συμπληρωστε την προτιμηση σας ;)

 

 

Αξιζει τον κοπο με αφορμη το thread του φιλου ΟΡ

 

 

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσεις, τι προτιματε;

 

1. Να ακουτε την κιθαρα απο τον ενισχυτη και ο,τι αλλο απο φυσικο stage ή τα υπολοιπα στο μονιτορ;

 

2. και απο μονιτορ και απο ενισχυτη την κιθαρα, και τα υπολοιπα (εκτος ντραμς) απο μονιτορ;

 

ή...

 

Συμπληρωστε την προτιμηση σας ;)

 

 

Αξιζει τον κοπο με αφορμη το thread του φιλου ΟΡ

 

Την κιθάρα μου από τον ενισχυτή, τον οποίο έχω κοντά μου (πίσω μου συνήθως) και φυσικά υπό γωνία. Τα υπόλοιπα τα ακούω από φυσικού τους (drums / μπάσο) ενώ την ακουστική, φωνές (κι αν τύχουμε σε υπερπαραγωγή με μπουζούκι, λαγούτο / γκαίντα) φυσικά από monitor. ;D Μία φορά έτυχε να μου δώσει ηχολήπτης την κιθάρα ΚΑΙ στο monitor και είχα εκνευριστεί μέχρι να καταλάβω τί μου φταίει γιατί με άκουγα stereo και νόμιζα ότι έπαιζε κι άλλος μαζί μ'εμένα  ;D Χάλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, να συμπεριλαβουμε και το Inear monitoring;

 

(αν και δεν το προτιμω εγω. Κουραστικο για τα αυτια-εκτος αν εχεις φτιαξει απο καλουπι του αυτιου, που ειναι και ακριβα, και επισης, χανεις την επαφη με τον κόσμο

 

Εκτος βεβαια και ειναι υπερπαραγωγη και περασει ο ηχοληπτης και miking του κοσμου

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

  Δεδομενου οτι 5 μετρα = 15+ ms καθυστερηση περιπου, σε μεγαλη σκηνη χρειαζεσαι οπωσδηποτε τα ρυθμικα οργανα στο μονιτορ (και αυτα εσενα), γιατι αλλιως θα ακουγεστε με φλαμαρισμα. Την κιθαρα μου προτιμω να την ακουω απο τον ενισχυτη ωστε να κανονιζω εγω το πως και ποσο την ακουω στη σκηνη, χωρις την παρεμβολη καποιου αλλου

 

  To InEar δεν μου αρεσει, γιατι ειναι κατι που πρεπει να γινει καλα (δηλαδη με σκηνη χωρις πηγες θορυβου, διαχωριστικα σε φυσικα οργανα τυπου ντραμς κτλ), και συνηθως αυτο στην ελλαδα δεν γινεται, οποτε και αντιο αυτια  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου