Προς το περιεχόμενο

Τεχνες ηχου κ εικονας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα σε ολους... :D

Ειμαι στην 3η λυκειου κ ψαχνομαι για το τι θα σπουδασω!...

Βρηκα μια σχολη που λεγεται 'τεχνες ηχου και εικονας' Ιονιο Πανεπιστημιο(Κερκυρα).

 

Το θεμα ειναι οτι δεν εχει ακομα αποφοιτους.Το ερωτημα μου ειναι :τι θα βγω απ τη σχολη?(ενδιαφερομαι για sound engineer η κατι με multimedia)

 

..οτι ξερετε για αυτη πειτε το μπας κ βρω ακρη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα φίλε κ εγώ σαυτή τη σχολή πέρασα (έκανα με το 10% μετά απο χρόνια) αλλά δεν πήγα.

 

Ειλικρινά δε ξέρω τι βγαίνεις απο εκεί αλλά η σχέση του με sound engineering ειναι μικρή...

 

Οι τύπου φαίνεται να είναι πιο πολυ στη multimedia φάση κ αυτό είναι καλό αμά ενδιαφέρεσαι.

 

Sound engineering κτλ υπαρχει στα ΤΕΙ Ρεθύμνου αλλά δεν έχω ακούσει κ τα καλύτερα (είχε ανεβεί κ ένα topic με θέμα αυτο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα βγείς απο τι σχολή....

 

 

 

Αν αποφοιτούσες απο το διεθνών ευρωπαικών οικονομικών και πολιτικών σπουδών τι θα έβγαινες απο την σχολή;

 

Αυτές είναι ερωτήσεις των μεγάλων για να σου την πούνε όταν τους λές ότι θέλεις να σπουδάσεις μουσικός ή κάτι τέτοιο.. και δεν έχουν και άδικο...

 

καλή είναι η μουσική αλλά καλύτερα σαν χόμπι όχι σαν επάγγελμα.. Σαν επάγγελμα δεν έχει και τρομερά πλεονεκτήματα.. και αυτό που λένε να κάνεις αυτό που αγαπάς και τέτοια έχει μια βάση.. αλλά χρειάζεται πολύ αγάπη τόνους ολόκληρους γιατί όταν ασχολείσαι επαγγελματικά το βαριέσε έχεις μπουχτίσει.. ... πρέπει να έχει την λόξα σου... \

 

απο εκεί και πέρα.. δεν υπάρχει σχολή ή επιμελητήριο ή ότιδήποτε για να σου τα μάθει αυτά τα πράγματα στην ελλάδα.. Θέλεις να σπουδάσεις, σπούδασε έξω.. και γίνε, μάθε , βίωσε και κάτι διαφορετικό ....Στην ελλάδα.. ποιός έχει κάνει σοβαρή παραγωγή για να βγάλει και σχολή ; ας μην καλχάσωω.....

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sound engineering κτλ υπαρχει στα ΤΕΙ Ρεθύμνου αλλά δεν έχω ακούσει κ τα καλύτερα (είχε ανεβεί κ ένα topic με θέμα αυτο).

 

Και Ιονίων Νήσων.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά κ από μένα!

καλώς όρισες στο φόρουμ

 

Είμαι απόφοιτος του τμήματος "Πολιτισμικής Τεχνολογίας κ Επικοινωνίας" του Πανεπιστημίου Αιγαίου.

Το τμήμα βρίσκεται στη Μυτιλήνη αλλά μπορείς να μάθεις τα πάντα γι αυτό μέσα από το site: http://www.aegean.gr/culturaltec/

 

αυτή η σχολή ΔΕΝ σε κάνει sound engineer αλλά μπορεί να σε φέρει πολύ κοντά στα πολυμέσα.

 

Μπες στο site κ αν εξακολουθείς να ενδιαφέρεσαι κ να χεις απορίες εξειδικευμένες που μπορεί να κουράσουν στο φόρουμ στείλε μου ΠΜ.

 

..κ καλή τύχη όπου κ αν πας!

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου